Vise konja, manje potrosnje


Recommended Posts

jednom prilikom , kao klinac setajuci sa vec sada pokojnim caletom , naletimo na prizor ....

klinci na klupi , tamo gde treba da im bude dupe njima noge a dupe na vrh naslona ...

i onda ce moj cale #vidis , da je onaj inzinjer hteo da se ovako sedi , izmislio bi drugaciju klupu#

a ja pomislih , BOZE od svih ljudi bas ovaj da bude MOJ cale !

Link to post
Share on other sites

jednom prilikom , kao klinac setajuci sa vec sada pokojnim caletom , naletimo na prizor ....

klinci na klupi , tamo gde treba da im bude dupe njima noge a dupe na vrh naslona ...

i onda ce moj cale #vidis , da je onaj inzinjer hteo da se ovako sedi , izmislio bi drugaciju klupu#

a ja pomislih , BOZE od svih ljudi bas ovaj da bude MOJ cale !

dobra

Link to post
Share on other sites

jednom prilikom , kao klinac setajuci sa vec sada pokojnim caletom , naletimo na prizor ....

klinci na klupi , tamo gde treba da im bude dupe njima noge a dupe na vrh naslona ...

i onda ce moj cale #vidis , da je onaj inzinjer hteo da se ovako sedi , izmislio bi drugaciju klupu#

a ja pomislih , BOZE od svih ljudi bas ovaj da bude MOJ cale !

I sada vidis da je otac bio u pravu.

Taj chip tuning ide na senzor pritiska goriva. Tamo moze samo da lazira pritisak goriva. Sta ces i koliko ces dobiti sa drugim pritiskom goriva ne znam, to neka kaze neko ko ima vise iskustva sa tim :) .

Moje misljenje je da bez remapiranja nema dobrog chipovanja.

Link to post
Share on other sites

A opet čipovanje.. to je van fabrike. Svako ima pravo da radi šta hoće. Ali ja nikad na svoj auto nikakav čip. Samo fabrika.

Kada bih frizirao motor, turbo ovo ono, onda Vems itd. I to treba negde kod profija da se otera.

Dizelaši vole čipovanje. Neka to njima.

Link to post
Share on other sites

Ma pitam vise zbog smanjenja potrosnje goriva a ne zbog viska konja....nego to kod majstora, da li zaista moze da se podesi manja potrosnja?!

Drugar na golfu cetvorci na boardu smanjio potrosnju na 3.5l, ako ne i nize ali da li mu je zaista toliko trosio ne secam se, davno bese...

p.s. a za ove dodatke, kablove i sl. sam vec cuo da je mazanje ...nego da cujem od jos koga! :D

Link to post
Share on other sites

Izvini koliko godina imas?

Totalno je nebitno,ako neko pita nesto ovde ne znaci da je klinac ili da je glup vec zato sto ne zna. Nezaboravi da ni ti nekada nisi znao mnoge stvari.

Cuo sam za ova cipvanja, ljudi svasta pricaju, pa sam samo hteo vise da se informisem.

Link to post
Share on other sites

Ma pitam vise zbog smanjenja potrosnje goriva a ne zbog viska konja....nego to kod majstora, da li zaista moze da se podesi manja potrosnja?!

Drugar na golfu cetvorci na boardu smanjio potrosnju na 3.5l, ako ne i nize ali da li mu je zaista toliko trosio ne secam se, davno bese...

p.s. a za ove dodatke, kablove i sl. sam vec cuo da je mazanje ...nego da cujem od jos koga! :D

Cim ugradis cip sa 1000din predjes duplo vise zato sto pravi gorivo :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites

pri normalnoj voznji,solo vrh gasa,trosice nijansu manje,nemoj ocekivati mnogo,ali pri cepanju trosice vise,nemam iskustva sa ovim chip boxovima,ali sto se tice chipovanja tvog,samo izaberi nekog kvalitetnog,da posle ne bi pljuvao po cipovanju zato sto si hteo da ustedis na tome

Link to post
Share on other sites

stvarno radi ovo sranje!

pusta neki smrad i onda moras da izadjes i ides peske i eto ustede goriva.

koji su to pajseri sto kupe ovo!

ps:uzeo bih i ja al ne moze za plin!!!

Link to post
Share on other sites

Ja imam taj fuel shark na svom e36, niste probali pa ne znate!

Ja kada odem na pumpu, ja istočim malo goriva da mi ne pukne boca! Potrošnja po gradu mi je nešto blago u minusu oko , -0.5 litara a po otvorenom ide i do minus 5 6 litara :)

Šalu na stranu, za te dopunske budalaštine stvarno sumnjam da rade. Čipovanjem benzinca kapiram da ne možeš puno na uštedi da dobiješ. Ali sa dizela znam da je drugar zadovoljan što ga je "čipovao". Ja nisam nikada vozio auto pre i posle, da bi mogao da kažem da li to radi.

Link to post
Share on other sites