e39 sport m 525 d touring


Recommended Posts

Da bi imao full efekat, prvo odmasti auto- fairy i slicni deterdzenti za sudje, potom glina pa poliranje, izmedju svake paste operi auto pa onda antisilikon.Na kraju bilo koji vosak

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ende, mislim da moze bolje, body paste- dobre za pocetnike, sledece su neke portugalske, za dve nedelje ide vosak.

b6033813fd79653098d93b1f276fc751.jpgcf646d26bf13a5899a9fc63cbb0ae1f6.jpg

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Godinu dana kod mene i bezmalo 45000 km...hm, danas zamenjen akumulator, stavljen neki poljski-100 a umesto starog koji je bio dosta manji i pred crkavanjem.Hauba ima dosta oziljaka pa ce verovatno zajedno sa branikom biti radjena.

Auto je pouzdan, mozda za nojansu tvrdi zbog sport opruga pa razmisljam da nadjem i stavim mekse opruge.Menjac radi odlicno kako u manuelnom tako i u S i D modu. Jeste automobil koga je pregazilo vreme ali zahvaljujuci boji jos uvek privlaci paznju.Sto se potrosnje tice vrti se izmedju 6 i 7,5 u zavisnosti od uslova. U planu mi je zamena svih keder guma na vratima. Juce sam dobio ponudu da menjam ovaj moj za e60 520 d uz moju doplatu.

Sto se poliranja tice...ucim.

Evo par slicica...

e7dc66f86cb183f422e946c36ab7ca43.jpga31095d240948a50686f93a68974ad4c.jpg

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Gde mogu naci separator uljnih para, ne filc vec ceo onaj deo.Filc je menjan 2x i mislim da sada treba sve zameniti? Hvala

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
zbog cega bi menjao kuciste separatora?

Pa valjda tako treba

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

menjaj samo odrzavaj kako treba

ja separator menjam svaki servis na 10000km a ceo separator svaki drugi put.

Cena celog seta je oko 5000din tako da je bolje zameniti nego posle placati servise turbine od prljavog ulja jer membrana na samom separatoru moze da popusti, a sam filter bude kao katran od ulja ako ga ne menjas redovno.

sasvim je ok da separator ceo menjas na 30000km a ulozak na 20000, ako imas kinte i ako si lud kao ja onda, sta da ti kazem...

Link to post
Share on other sites

Najbolje sto ce da kupi febinpa ce da mu kenja ulje po celoj dekli i da mu napuni dizne.Nema potrebe uopste da menja kuciste separatora,da treba ne bi napravili ulozak nego bi bio izjedna,ali ako vec imate bolesti menjajte i deklu zajedno sa separatorom,novo je novo. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Znaci po tebi treba menjati samo onaj sundjercic a vecina strucnjaka kaze da je u 90% slucajeva razlog otkaza turbine kod bmw-a bas taj separator...

Ja sada tebe pitam da li znas kako se proverava ispravnost separatora?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
On 7/1/2016 at 11:57 PM, milosabs said:

Znaci po tebi treba menjati samo onaj sundjercic a vecina strucnjaka kaze da je u 90% slucajeva razlog otkaza turbine kod bmw-a bas taj separator...

Ja sada tebe pitam da li znas kako se proverava ispravnost separatora?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Neznam,ajde ti mi reci

Link to post
Share on other sites

e jedno pitanje u vezi separatora. Prosli auto to sam menjao na e46ici, i kada je skidan vidi se taj filter sve normalno pun cadji, e kada sam kupio drugi put separator ja sam ga dobio fabricki bez tog filtera i bez ikakve mogucnosti da se on ubudzi a islo je po broju sasije, u cemu je fora ?

Link to post
Share on other sites
Neznam,ajde ti mi reci

Imas tzv vortex koji su bez filcanog filtera.

Sto se provere separatora tice i njegove ispravnosti, sikine se cep od ulja, stavi se plasticna rukavica iz apoteke, ukoliko nema vakuma ili je slabiji f-ja separatora je oslabila

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ima i tačnija metoda uz pomoć vodenog stuba i njegovog pomeranja, imao sam negde uputstvo šta i kako  i koliko treba da se pomeri nivo...

Link to post
Share on other sites

Noc, bez klime, konstantnih 120 km/h...d4c8ec32052cf8a652d71ebf8427424b.jpg

Danas pun auto, klima od N.Sada- 140 km/h b.c je pokazao 7.1

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Stigao nov separator, sada polako na filtere, bice kombinacija mann- heingst-ufi.Sto se ulja tice u igri je lm i delphi, videcu

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
On 7/3/2016 at 11:01 PM, milosabs said:

Noc, bez klime, konstantnih 120 km/h...d4c8ec32052cf8a652d71ebf8427424b.jpg

Danas pun auto, klima od N.Sada- 140 km/h b.c je pokazao 7.1

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

da se nadovezem,

upravo stigao iz grčke sa istim modelom samo manual varijanta

presao 1950km za 10dana

voznja svih 1950km pod klimom

potrosnja 6.5 litara mereno na čepu

voznja ozbiljna i bez cigle ispod gasa

auto bio pun totalno

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites