e39 sport m 525 d touring


Recommended Posts

Milose brate kakav crni manuelac, sta se desava. Serija 5 saltac, po meni nije to. Kod mene ce verovatno biti uvek uslov automatic.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

majstor je porucio kit sa filterom -febi i navodno stize i febi ulje u tom kompletu.Nemogu na netu da nadjem nista o tim febi uljima,ima li ko info o istim

Link to post
Share on other sites

Ja bi prvo proverio sta pise na menjacu ako je life time ne bih dirao ( neces nasuti nista bolje od fabrike) a ako nije life time onda bih ga zamenio

Link to post
Share on other sites

Danas sam hteo sam da zamenim termostat kod egr-a,skinuo sam ali sam ga rasturio u smislu rastavio kuciste,osigurac mi je odleteo u motorni prostor.Sutra stize novi termostat,auto ide na slep pa kod majstora.Posto mi se oseca pomalo tresenje pri naglom kocenju a zadnji diskovi su pred kraj i njih cu zameniti.Prva dizna ima vece vrednosti pa cu i nju srediti.Trebao sam sve u subotu da obavim ali kako god...

zx spectrum 32

Link to post
Share on other sites

Nista lepse kad hoćes nesto sam da popravis, poboljsas pa s*ebes sve zivo :-) .

Tako sam ja na Twingu radio zamenu ulja i filtera i kad sam skidao filter za vazduh, slomim nosac senzora na usisnoj grani, koji normanlo upadne u istu, pa sam skidao celu granu da ga izvadim.

Link to post
Share on other sites

060/0-192-183

Nesa Menjac pozovi ga i pitaj sta da sipas,kod nekih menjača kada samo menjaš ulje moras sipati dextron 6, a u isti taj Menjac kada radis reparaciju i kada je konverter prazan mozes sipati dextron 3.

Tako da je najbolje da pitas nekog ko to radi godinama

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

a3c6f7f4d9728a2282637fad8d2c984c.jpgcd49d9fb3d8fb21ed30b5c3d12ee48df.jpg

Uradili servis,promenili ulja,promenili termostat i servisirali jednu tj.prvu diznu.Da legne malo pa ga kacim na dijagnostiku i da vidimo paramtre pre i posle.

zx spectrum 32

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Prvo hvala Leonu na savetima.

Drndao me pdc, preslusao sve i naso da prednji levi ne radi. Ocistio ga i naprskao kontakt sprejem i sve je savrseno proradilo. Inace danas sam prvi put put obratio paznju na akumulator. Jutros posle tri dana stajnja da upalim auto kaod ono jedva. Akumulator je 74 ampera.

Provoyao se i dopunio. U tom paljenju je yastopovala kazaljka za gorivo i sonda za temeperaturu, skinuo klemu i sada sve radi najnormalnije.

Uglavnom kada se vratim za Nis ceka me provera remontovane dizne.

merio sam i buku u automobilu pri 120,130,140 km/h i ona se krece od 65-67 db. Stvarno dobro izolovan auto.

Ceka me poliranje celog automobila uklj. i farove ali to tek na prolece.

Link to post
Share on other sites

DOSAO LIK DA pogleda auto...kaze da je mehanicar za BMW'a a ja njemu da sam kosmonaut. U tri minuta sam mu rekao "dovidjenja".

Gleda auto,prvo je rekao mnogo je truo - ko na svim e39-kama ivica vrata. Ja ga pitam odakle znas da je truo,digao si ga na dizalicu, skinuo si tapacire u gepeku., Onda je rekao otisli ti nosaci farova,drma ih rukom ko blesav, a sociva prave nivelaciju kada se auto upali a pritom nemaju slobodan hod uopste, i na kraju vrhunac drskosti otvara kuciste filtera za vayduh i kaze koje je ovo djubre u njima.

Jako drsko sam mu stavio do znana da nemam vremena za slusanje njegovih pridika i vrlo drsko zavrsio dalju pricu, rekao auto nije na prodaju. Kaze on meni,nije ti ovo Nis da tako budes nekulturan vec NS i ja se mislim u sebi bajo bolje idi pre nego te lansiram za Nis.

Puno sam automobila prodao i nikada nisam imao problem sa kupcem i uglavnom sam prodavao jako brzo. Cak stavise imam puno strpljenja kada vidim da je neko ok jer polazim od sebe i kakav sam kada ja kupujem. Kada vidim bezobrazluk u startu onda nema razgovora.

Ispravite me ako gresim u svojim postupcima.

Nikada ispred vlasnika i kada nadjem mane ne komentarisem nego mi to budu adutu ukoliko sam stvarno zainteresovan.

Link to post
Share on other sites

cekaj nisam u toku sada prodajes plavog karavana?

Link to post
Share on other sites

bas skoro se vracao nesto s posla i sasvim slucajno vidim neku dvojcu koja prilaze decku u ulici i pozdravljaju se, ovaj odma otvara auto gepek haubu dize vec mi je bilo jasno o cemu se radi :) i reko aj bas ostacu malo kod svog ljubimca KAO cackacu nesto pravicu se da me boli k, samo da vidim kako ce se zavrsiti. Jaooooo druzeee pa ti rece da imas grejace sedista a ispada da nemas ! Rece radi klima uredjaj mi ga upalismo ono sve se KLIMA nesto trese, pa te slinav, a ovde si ga olupao rodjo sto to nisi naveo u oglas, pa gde ti je to led osvetlenje ovde pola stvari radi pola ne radi. A decko mucenik vozi a4 neki iz 99 onaj zeldi radi ko 123 mecka klaklaklakla ko razume shvatice :D vidim posle pise TX na kraju skontam taksista.. a dao ga za neku najbedniju cifru al dzabe kad nece nece, smrklo mu se kad su dosli da ga drkaju.

Link to post
Share on other sites