Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gde se na e39 nalazi vakum aktuator? Jel moze on da pravi probleme ovog tipa? Ovde kod mene je neki vakum problem samo da se iskopa koji

Pa rekoh ti jos na prvoj strani da to pogledas, raskurcaj one plastike i vidi brate oko turba jel sve povezano. Kod mene (nije tds) je ispod filtera vazduha ka požarnom zidu crevo aktuatora.

Link to post
Share on other sites

Meni samo nije jasno kako to neki od majstora nije pogledao... Jedan usrani dzek i to je to, a ja 3 nedelje u najgorim mukama ☺ Ostaje mi samo ovo oko kocenja da mu sredim i neke jos sitnice na koje sam naisao usput i da uzivam malo, bitno je da auto ide kako treba pa mi vratio volju za sve ☺

Link to post
Share on other sites

Iskljucio sam ga i auto ide kako treba. Znaci protokomer je riknuo. Dok ne nadjem neki da valja vozim ovako. Lenjav je do 2000 obrtaja ali posle 2000 bas ide kako treba. Ocisticu mu egr i sitnice i mozda jos bolje bude. Citao sam po netu da mu iskljucuju taj egr pa cu videti i tu opciju

Link to post
Share on other sites

Samo jos ovo da razmitrimo. Posto je iskljucen protokomer, auto je do 2000 obrtaja bas lenj, od 2200 povuce onako solidno, a od 2500 se kao mazga rita kako ide, stvarno neverovatno dobro lepi. Danas bi trebalo da blokiram egr ali ostaje pitanje da li se tako ponasa zato sto je protokomer van funkcije ili se tds inace tako ponasa? Cini mi se da je previse lenj do 2000 obrtaja. Ja svakako planiram da mu zamenim protokomer cim naleti polovan u perfektnom stanju, samo me interesuje dal su simptomi lenjostu zbog njega?

Link to post
Share on other sites

Valjda kad je protokomer iskljucen komp uzima neku srednju vrednost protoka vazduha pa tako ubacuje i gorivo.....a kad ti je bio los on je ubacivao ili bas manje ili previse pa zato nije hteo da ide......kad stavis nov protokomer dobices i na manjim obrtajima boljitak sigurno, ali ne verujem nesto mnogo......svaki dizel je lenj dok ne ukljuci turbinu, tj dok ona ne zavrti punom snagom

Link to post
Share on other sites

Stavljen taj i2s protokomer i sve ok. Auto vuce jos bolje nego kad se iskljuci dzek, nema dima bilo kakve vrste, znaci kupio sam dobar protokomer :-D Posto su i kocnice sredjene auto je konacno doveden u mehanicki skoro perfektno stanje, ostale su mi neke sitnice oko trapa i da sve bude tip top. Hvala puno svima koji su ucestvovali i pomogli a najvise Bobanu koji je i ustanovio u cemu je problem, castim pice na skupu u LE septembra :-D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...