ilovebigasses

E53 3.0d INPA & Bmw Scanner

Recommended Posts

Kupih ove dve dijagnostike i uspeh da instaliram na Win 10 da radi. Pa da podelim sa vama errore i misljenja :D

1. Cupali smo 2 diznu kad smo menjali dihtunge i sad mi ujutru ima belog dima i posle nista. Dizne su preko inpe -1 +1 osim druge koju smo jelte cupali i ona je 6? CORRECTION AMONUT TO LARGE Istegla se? Sta raditi?

2. Imam i neki RUNNING SMOTHNESS REGULATOR koji mi se pali tek od 1500 obrtaja kao greska, to je valjda pa previse goriva negde?

3. Stvar obe dijag mi prijavljuju PRE SUPPLY PRESSURE i pokazuje pritiske 3.67, 3.76, 3.75 bara - od pumpe u rezervoaru do pumpe visokog pritiska/filtera. E da li je to pumpa malo oslabila, da li to moze tako itd itd..

4. Turbina mi je u gasu oko 2100 mbar, oce u startu da grune i 2400 mbar, to je ok a? :D

5. Rail Pressure je oko 290 na leru

6. Air mass je oko 490 ali valjda toliko jer nemam egr.

1 i 2 su povezane greske ,ta dizna mnogo naliva...

3 ti je linearna pumpa,nova treba da gura 5.5bar

4,5,6 nemam pojma,trebalo bi da imas opseg vrednosti od do,pa da uporedis sa tim tvojim live vrednostima

Hvalaa brat :))) e sad, da l moze taj pritisak pumpe iz nekog razloga u nekom momentu da ne da dovoljno pritiska ili kako vec i da se do odrazi na BEZPOTREBNO saltanje u nizu brzinu i trazenje za obrtajima?

Pretpostavljam da dijagnostika prikazuje ocitavanje sa MAP senzora, tj. pritisak u usisnoj grani (manifold absolute pressure) koji je jednak atmosferskom pritisku plus nadpritisak punjenja. U tom slucaju turbina radi na 1.1 bar, koliko sam mogao da izbunarim po netu stock pritisak na m57d30 je 1.3-1.5 bar, ako je informacija tacna to znaci da ti turbina ne gruva kolko treba stoga i trazi obrtaje jer motor kilavi.

To je to, upucacu se sad. Stavio sam sa stranca top diznu, i sve sredili namestili, iiiiiii ladno opet isto, korekcija 5 cilindra i dalje oko 6 -_- ... i dalje smothness i correction..i sta sad koj *****

Edited by ilovebigasses

Pa morali bi da proverimo, mada sumnjam da mi je 2 cilindar los 😕 padalo mi na pamet da mozda i grejaci sta uticu na to? Ili onaj pre supply aj.

Ne znam kako je kod m57, al na m60 dihtunzi usisne su od gume po jedan dupli za svaki par cilindara, vremenom guma od toplote izgubi elasticnost i oblik i pusta vazduh gde ne treba, samim tim dize smoothness na izolovanom cilindru i dize adaptacije.