Ptomic

Gume

Recommended Posts

Pošto treba da postanem vlasnik jednog lepotana iz ove serije :) treba mi informacija od Vas iskusnijih. :D

Koje letnje, a koje zimske gume stavljate na Vaše ljubimce?

Hvala unapred. 

Sve četiri iste, pa sad za kolko mozes da se isprsis, za polovne, nove tigar ili continental ili nesto trece to je do tebe.. Ali obavezno sve iste. 

4 hours ago, miksa said:

Sve četiri iste, pa sad za kolko mozes da se isprsis, za polovne, nove tigar ili continental ili nesto trece to je do tebe.. Ali obavezno sve iste. 

Sve 4 iste i nove, to obavezno, nego ima li neka preporuka za marku, širinu, prečnik...

Što bi rekli u reklami, guma je jedino što stoji izmedju Vas i asfalta...

Edited by Ptomic

Najbolji je Miselin i Continental. Dimenzije...imas fabricku preporuku na vratima, na nalepnici.

Brend biraj po kilometrazi koju prelazis, ako prelazis 35-40K km poslusaj dredger-a, ako prelazis manje, slobodno mozes uzeti neku srednju klasu.

Drugari, treba da uzmem 235/50/R18 letnje.
U obzir sam uzeo Barum (~11.000), Matador (~12.000), Vredestein (~14.750) ili GoodYear (~16.500).

Mišljenja?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kad proveris tehnicke detalje, kako te savetuje Boban, ja mogu da dan preporuku sto se brenda tice... Od ponudjenog navise ces dobiti, za razumnu cenu, od Vredestein-a.

Zavisi od indeksa brzine i nosivosti. Jesi li provjeravao to?  

Barum Index brzine (240 km/h) Opterećenje 97 BARUM 235/50 R18 Bravuris 5HM 97V
Matador Index brzine (240 km/h) Opterećenje 101 MATADOR 235/50 R18 MP47 Hectorra 3 SUV 101V FR XL
Vredestein Index brzineV (240 km/h) Opterećenje 97 VREDESTEIN 235/50 R18 Ultrac Satin 97V
GoodYear Index brzineV (240 km/h) Opterećenje 97 GOODYEAR 235/50 R18 Eagle F1 Asymmetric 3 SUV 97V FP

Sent from my iPhone using Tapatalk