BMW e87 118d M Sport


Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Za taj novac guma je dobra, bolja od svake u toj ceni. Ukoliko ocekujes neke bolje performanse i prelazis dosta, ovo je daleko od ozbiljne gume. To je izuzetno dobra roba za siroke narodne mase. 🙂

Link to post
Share on other sites

Upravo zato sam je i uzeo, da je za te pare dosta dobra.
Prelazim oko 15k godišnje, živim u malom gradu.
Da prelazim više, sigurno bih uzeo neku višu srednju klasu ili čak i visoku klasu.
Ali od ove gume za 7300 ne mogu da očekujem da bude čak i približna Michelinu od 15000rsd, naravno.
Kolko para tolko muzike.
Ali prvi utisak je pozitivan.
P.S. Srećan Uskrs drugovi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Hvala, takodje! Sava je generalno meksa guma i zimska i letnja, bar iz mog iskustva. Ma najbitnije je da su gume nove. Ja sam uvek za novo.

I ja sam uvek za novo, polovne imam koje sam dobio uz auto, moožda su mogle i ovu sezonu da izguraju, ali ne želim da razmišljam da li će se nešto desiti u vožnji svaki put kad upalim auto.

Uvek kupujem novu gumu, jer mi se na kocki desio strašan akvaplaning, potpuno izgubio kontrolu, zamalo da sletim u jarak. Gume su bile tad 3 god stare, Bf Goodrich. Od tada sam malo ozbiljnije počeo da čitam iskustva i testove.

 

Uhp2 je ozbiljna guma. Mnogi su sa njom zadovoljni.Moze se reci best buy. Cak i ocene na testovima su impresivne. Inace poznanik ima istu gumu samo precnik r19 na e60, jako jako zadovoljan. 

Nadam se da ću i ja biti...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ma katastrofa je s našim polovnjacima, ja sam siguran i ovaj moj da je prešao barem još 100k km preko ove km...nisam proveravao, a sad da proverim ima samo da poludim. [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Koliko je bina km ,bitno je kako je odrzavan i vozen auto.Moze da predje i 120k km,a da bude les.Ako mu je neko vadio dusu i lose ga odrzavao.Polovno je to,a retkost je kupiti auto da ima jednog vlasnika i da ga poznajes.Inace u DE godisnje se predje min 30k km.

Link to post
Share on other sites

Mehanički je dobar, barem koliko je proveravano i koliko znam, limarijski dobar sem prednjeg branika koji je udaran, nosači su slomljeni, nema ništa iskrivljeno ispod branika, detaljno pregledan, samo branik malo glupo stoji, samo to treba da rešim.
Ne proveravam, menjam šta treba, održavam, sve u skladu s njegovim godinama.
Juče sam skidao plastike na A stubovima koje su mana na svakom e87, krcka na neravninama, užasno me nervira. Izlepio sam pamučnu traku i ubacio sundjere, sada i kad se pritiska ne čuje se.
Ostaju mi da zamenim bočne migavce i svetla za tablice, iz nekog razloga ne rade. Motori za štelovanje visine farova ne rade, ne znam što, i to moram da ispitam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Elem... nedavno sam gledao e60 u Srbiji kod coveka koji ga je kupio novog za 40 000e, jedan jedini vlasnik i presao je 165-170 000km, auto je po vinu mislim 2010god. Auto je u katastrofa stanju, blago receno, nisam mogao da verujem da neko moze tako da zapusti i neodrzava auto...

Link to post
Share on other sites

Postoje dosta nemarnih ljudi, ja ne znam kako mogu da voze kad auto škripi, zavija, dimi.
Moj prvi komšija ima e46 320d, auto možeš da vidiš da ide na pet km, baca ogroman oblak dima iza sebe. Amortizeri škripe, ceo lupa, katastrofa. Ja juče radim oko auta, dolazi do mene i kaže “ma ti si lud pa se mučiš i ulažeš. Ulažeš, ulažeš i na kraju kad ga prodaš, izgubiš.” Zato su po Srbiji i takvi automobili. Ne razumem te ljude. Šta ima ja da dobijam, ja sam taj auto kupio mene da služi, a ne da zaradjujem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Zna Miki kakvih sam se nagledao u poslednjih mesec dana.. a pisao sam i ovde malo.

Samo da bijes ljude, on ti kaze top stanje

Ali samo sto se njegovo top stanje i nase razlikuje... njemu je top stanje sto ima dima svuda, sto je druk otisao i lupa itd itd..

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Kako ne...meni žao što si se navozao po Srbiji i na kraju ništa, nego naćićeš nešto.
Jel top stanje podrazumeva da se auto samo kotrlja na točkovima?
Pa mene je jedan ovde ubedjivao za jednog 116i što sam gledao da mu je loš katalizator, a on prezubio. Cenio ga na 1800, ja ne, on sam spusta na 1500, ja ne...posle dva dana me zove 1000€. Reko care ako hoćeš 500, da odmah dodjem da šlepam ako ne ćao.
A auto se guši, katalizator posle dva minuta rada je usijan, neće da ide.
Lanac puca pri radu, čuju se ventili. I car meni nešto priča kao mogu da zamenim za 200e katalizator. Nagledao se svačega.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

2005 komsinici otac kupio novog 320d e46, zadnja serija, nije nesto mnogo presla i odrzavala ga je blizu 10g u ovlascenom servisu, u par navrata je htela da ga proda i da uzme noviji x3, ali ga je uvek zacenila bas nerealno mnogo iznad prosecne cene iako je bio u vrhunskom stanju.

Posle se razocarala, prestala da ga odrzava skroz, da ga pere, servisira, menja gume, ma nista, jer eto kad auto ne vredi nista i ne moze se prodati nece ni da ulaze.

Jos uvek je taj auto kod nje, kotrlja ga po gradu, do pijace, da vozi kera itd., auto je iscukana, prljav, pravi simfoniju raznih zvukova, gume ima 2011 koje je tada uzela nove, servis odradila zadnji put pre 2-3g.

A uzela je passata cc 2015 novog, jer misli da ce passata moci da proda za razliku od bmwa koji je navodno vencanica :)

Takodje znam coveka koji je e klasu w210 koju je uzeo novu takodje bacio u otpad pre par godina, kada je uzeo novi auto, zacenio stari auto i tako je taj auto trunuo na parkingu, bio sve losiji i losiji, stajao mu blizu 10g napolju u dvoristu dok siber nije popustio jednom i poplavio auto.

Edited by geralt
Link to post
Share on other sites
Uhp2 je ozbiljna guma. Mnogi su sa njom zadovoljni.Moze se reci best buy. Cak i ocene na testovima su impresivne. Inace poznanik ima istu gumu samo precnik r19 na e60, jako jako zadovoljan. 
Savu UHP2 hvali vecina ljudi. Cak je na testovima u Nemackoj tik iza premium guma, i definitvno best buy, pogotovo za nas koji manje km prelazimo.

I odlicno su mu legle felne, drugi auto.
Cudno ti izgleda tocak na toj slici, najbolje da uzmes od nekog ako ima distancere, pa probas koliko mu fali da poravnas, pa onda narucis lepo i distancere i srafove.
Ja sam stavio letnji set, posto imam felne 2xet15 i 2xet34, napred sam stavio et15, a nazad et34+distancer 30mm...taman mi je ovako, ali ne znam da li je puno taj distncer od 30mm za trap i ostalo? Cak sam razmisljao da menjam te felne za neke oem sa et20 pa da stavim manji distancer. [emoji848]

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Tu mi je kosina zbog kapije pa zato malo ukoso stoji, ovako lepo.
Videću, ako traži puno distanc, možda zamenim za neke oem sa odgovarajućim et.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

E60 trazi manji et, kod tebe je vrv veci et...pa je lakse naci odgovarajuce felne. Ili ih doraditi sa nekim manjim distancerom.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Miki_BMW said:

Mehanički je dobar, barem koliko je proveravano i koliko znam, limarijski dobar sem prednjeg branika koji je udaran, nosači su slomljeni, nema ništa iskrivljeno ispod branika, detaljno pregledan, samo branik malo glupo stoji, samo to treba da rešim.
Ne proveravam, menjam šta treba, održavam, sve u skladu s njegovim godinama.
Juče sam skidao plastike na A stubovima koje su mana na svakom e87, krcka na neravninama, užasno me nervira. Izlepio sam pamučnu traku i ubacio sundjere, sada i kad se pritiska ne čuje se.
Ostaju mi da zamenim bočne migavce i svetla za tablice, iz nekog razloga ne rade. Motori za štelovanje visine farova ne rade, ne znam što, i to moram da ispitam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kada budes mijenjao svjetla za tablice, obavezno trazi led. Mislim da je na svim LCI modelima led osvjetljenje. Prepraviti dzek je 2 min posla i nema upozorenja na tabli, a neuporedivo bolje izgleda :)

Link to post
Share on other sites

Da, da, samo led...
E sad, prikazuje mi grešku za sijalicu, a ne rade mi bočni žmigavci koji su aftermarket led, ne radi mi jedna sijalica na plafonu, i ne rade sijalice za tablice...sve to treba da zamenim.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
On 4/19/2020 at 1:09 PM, Miki_BMW said:

Mehanički je dobar, barem koliko je proveravano i koliko znam, limarijski dobar sem prednjeg branika koji je udaran, nosači su slomljeni, nema ništa iskrivljeno ispod branika, detaljno pregledan, samo branik malo glupo stoji, samo to treba da rešim.
Ne proveravam, menjam šta treba, održavam, sve u skladu s njegovim godinama.
Juče sam skidao plastike na A stubovima koje su mana na svakom e87, krcka na neravninama, užasno me nervira. Izlepio sam pamučnu traku i ubacio sundjere, sada i kad se pritiska ne čuje se.
Ostaju mi da zamenim bočne migavce i svetla za tablice, iz nekog razloga ne rade. Motori za štelovanje visine farova ne rade, ne znam što, i to moram da ispitam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Isto sam uradio, ahahaha, manijakom me rodbina proglasila...
 

 

Link to post
Share on other sites