e30 325i Coupe '88


Recommended Posts

...ako ces, a hoces da ga patosiras obavezno ojacanje na prednjim gredama, svaka kocka sa sestakom i tvrdim oprugama pre ili kasnije tu puca !!!!

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.p...amp;#entry55055

evo ti link za diff odnose, trazi od donatora da ti posalje nove posto ovi vise ne rade !!!

ali sve jedno ima svasta nesto zanimljivo za kocku !!!

...kakve su to tvrde viljuske ??? ...mislis na silen blokove na njima ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 252
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne znam na koje mesto tacno mislis kad kazes grede??

Kosku sam porucio..., mislis da ona nije dovoljna???

Videcu sutra link, da se na smaram na ovom smoru od neta!

Selen blok je malo tvrdji a i kugle su tesnije, to je kombinacija preko jednog mog prijatelja da ne gnjavim sad sa tim. . .

elem...

Danas sam skidao neku limenu oplatu koja stiti crevo za gorivo koje prolazi kod zadnjeg desnog kosa sa spoljne strane (odmah iza tocka) i ide prema rezevoaru..., ta oplata je zahrdjala pa reko da je skinem da mi ne prenosi na sasiju!!!!

Ono sto me intresuje je sto sam video neki plasticni sud koji stoji tu odmah iznad, prakticno kod mesta gde se sipa benzin, podseca na posudu za vodu za pranje stakala, ali vidim da ima veze sa gorivom jel iz njega dva mala crevca i jedno vece putuju prema rezervoaru, pa me interesuje cemu to sluzi i da li mogu to da izbacim napolje???

Link to post
Share on other sites

...kocka vec ima NAJtvrdje viljuske koje postoje u fabrickoj izvedbi posto su kugle vezane direktno za viljusku a ne kao kod e36 da spoljna ima i svoj gumeni silen blok ! ...tako da ne vidim sta si tu mogao TVRDJE da nadjes !

...za zadnji silen blok gde se viljuska kaci na karoseriju ima od M3 e36 da uzmes .96+god od pune gume u originalu iz nemacke je oko 30eu set !

...pazi da se ne zajebes pa uzmes prvu varijantu do .96god posto je ekscentrican i ide u kompletu sa takvim (pomerenim) soljama !

...za koseve poseti bilo koji patosiran 325 iz oglasa ili ako te ne mrzi javi se da ti pokazem i to i silen blokove kako izgledaju !

Link to post
Share on other sites
Ne znam na koje mesto tacno mislis kad kazes grede??

Kosku sam porucio..., mislis da ona nije dovoljna???

Videcu sutra link, da se na smaram na ovom smoru od neta!

Selen blok je malo tvrdji a i kugle su tesnije, to je kombinacija preko jednog mog prijatelja da ne gnjavim sad sa tim. . .

elem...

Danas sam skidao neku limenu oplatu koja stiti crevo za gorivo koje prolazi kod zadnjeg desnog kosa sa spoljne strane (odmah iza tocka) i ide prema rezevoaru..., ta oplata je zahrdjala pa reko da je skinem da mi ne prenosi na sasiju!!!!

Ono sto me intresuje je sto sam video neki plasticni sud koji stoji tu odmah iznad, prakticno kod mesta gde se sipa benzin, podseca na posudu za vodu za pranje stakala, ali vidim da ima veze sa gorivom jel iz njega dva mala crevca i jedno vece putuju prema rezervoaru, pa me interesuje cemu to sluzi i da li mogu to da izbacim napolje???

Nemoj da izacuješ.

To je posuda za sakupljane benziskih para.

Link to post
Share on other sites

@kick

Ja sam to dobio sve u kompletu vec uradjeno po porudzbini, cena koju bi ti rekao nije bitna jel sam ja to uzeo preko odlicnog prijatelja koji se nije ugradio ni cent i jos je iz prve ruke!!! ( voleo bi da sam mogao da porucim jos neki set po toj ceni. . . )

Sto se tice drifta..., ne sekiraj se za viljuske....tvrde opruge i amortizeri, dobar sper, malo snage i to je to, ulaznica za zajebanciju! :vampire:

Link to post
Share on other sites

@Misko

Da, silen blok je tvrdji ili kako god...., jos ih nisam uzeo u ruke pa ne mogu direktan utisak da ti prenesem. . .

Prijatelj mi je rekao ( a on kad kaze znam sta prica ) da su kugle malo tenije upasovane i da je silen bolok tvrdji, too jest od tvdje gume, to je sve sto mogu da ti kazem sada, imam puno posla pa ne stizem da odem da ih vidim, stoje kod njega u servisu i cekaju montage!!! :vampire:

Sto se tice pokazivanja, bilo bi mi drago da mi pokazes jel sam ja nov u prici sa Bmw-om inace. . i svaki dan kopam!!!

@///M8

Da, saznao sam sta je, ali niko da mi kaze za sta to pametno sluzi i zasto da ga ne skinem, nerviraju me creva koja mi prolaze iza zadnjeg tocka, hocu to da sprovedem nekim drugim putem do rezervoara ili da izbacim tu cuturu sa sve crevcima zajedno!!!

Link to post
Share on other sites

TOKYO koji si detaljista i perfekcionista, svaka ti chast! :vampire:

i ja bi tako, samo da imam vremena i para :vampire:

a shto se chuturice za isparenja tiche, sigurno je tu s razlogom, nisu shvabe veverice, nemoj da je dirash :vampire:

Link to post
Share on other sites
@Misko

Da, silen blok je tvrdji ili kako god...., jos ih nisam uzeo u ruke pa ne mogu direktan utisak da ti prenesem. . .

Prijatelj mi je rekao ( a on kad kaze znam sta prica ) da su kugle malo tenije upasovane i da je silen bolok tvrdji, too jest od tvdje gume, to je sve sto mogu da ti kazem sada, imam puno posla pa ne stizem da odem da ih vidim, stoje kod njega u servisu i cekaju montage!!! :vampire:

Sto se tice pokazivanja, bilo bi mi drago da mi pokazes jel sam ja nov u prici sa Bmw-om inace. . i svaki dan kopam!!!

@///M8

Da, saznao sam sta je, ali niko da mi kaze za sta to pametno sluzi i zasto da ga ne skinem, nerviraju me creva koja mi prolaze iza zadnjeg tocka, hocu to da sprovedem nekim drugim putem do rezervoara ili da izbacim tu cuturu sa sve crevcima zajedno!!!

Pa da ne zagadjuješ okolinu :vampire:

Rezervoar za benzin je najveci izvor isparenja. Kada motor neradi benzinske pare se skupljaju u specijalnom sudu , kanisteru.

Po startovanju motora uvlache se benzinske pare u usis motora koji ih sagoreva.

U tom sklopu postoji još i sistem koji nadgleda izmedju ostalog pritisak gasova tako da naprimer rezervoar nebi eksplodirao jednog toplog letnjeg dana. Nadgleda eventualno curenje iz sistema kako gasa tako i benzina.

Ovo je bilo malo objašnjenje čisto radi reda.E sad vidi ako možeš negde to da postaviš na odgovarajućem mestu.

Link to post
Share on other sites

Eee to mi znaci! :vampire:

Kad ameri izbace 100.000ccm iz pijachne upotrebe onda mozda i ostavim taj plasticni sudic da i ja pomognem ekologiji, ovako mislim da nece stetiti puno??

Inace kazu da je "samo" americka vojska ( do sada ) potrosila toliko naftnih resursa dovoljnih za pogon auto-moto industrije za narednih 2000 godina. .

Link to post
Share on other sites

...cupaj to napolje !!!! sto manje delova to pouzdaniji auto !!!

...napravi negde odusak ako ga vec nema kod cepa za sipanje goriva i uzivaj !

Link to post
Share on other sites

Auto je od danas kod limara, ima dosta sitnica koje treba srediti tako da cu malo sacekati. . .

Hebi ga..., 20 godina prva boja, prva zastita.... morao je da popusti malo!!!!

Malo sam se smorio posto smo otkrili jos neka mesta koja nisam video ali nadam se da ce sve biti sredjeno kako treba???

Link to post
Share on other sites

ma bice sve extra brate, nishta se ne brini, ako je tvoj auto negde istrulio, to su sitnice, sredice se, bice full, jer je izvanredno ochuvan, a cale mi je limar, pa znam kakve je sve lesheve radio, tvoj je kao nov!!! :pleasantry:

samo opushteno, bice do jaja sprava! :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

mali update..

Promenjen kompletan prednji trap ( znaci sve )

Resen ler luft u menjacu ( sad se menja kako dolikuje bmw-u )

Kupljena servo letva i pumpa sa neophodnim delovima za ugradnju ( spremno za montazu )

Stavljen i drugi volan ( za sad ostaje, svidja mi se )

I dalje u potrazi za oprugama ( Samo prednje plave ili neki komplet ?? )

I najvaznije... na korak do kupovine novih zutih koni amortizera u Dinari... :)

Pozzz....

Link to post
Share on other sites

Koni -> 24.000 din za 4 kom ( sa 15% novogodisnjeg popusta )

@Kakav luft imas???

Ako je ler luft kao moj, znaci levo desno prazan hod, onda probaj ovo...

Ova donja poluga sto jednim krajem hvata polugu menjaca a drugim ide na sam menjac to jest na vodjicu lera, tu se napravi luft!

Ja sam resio sa plastkom od flase koka kole, skines polugu i oko osovine obmotas isecenu plasticnu foliju i posle naguras nazad, treba vrlo tesko da naidje...

Ako ne razumes okreni me ( imas broj ) pa cu ti objasniti....

Nemoj da te zbuni slika posto je sa neta, nisam skidao kardan!

polugaop0.jpg

w800.png

P.S Naravno to nije trajno resenje, ali kod mene shljaka vec metar dana bez problema, rezultat je odlican!!!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dve slike sa novim felnama, nije lose sa obzirom da su ipak 15-tice!! ;)

Cim mi stignu amorti auto ide dole tako da ce opsti utisak biti jos bolji...

PqpmVZS.jpg

PqpmYu0.jpg

Link to post
Share on other sites