e30 325i Coupe '88


Recommended Posts

  • Replies 252
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Place, place...., ali ce da saceka malo... :lol:

@mr.BMW

Htedoh malo pre ali zaboravih....

Slikacu kasnije pa cu da postavim... :D

@Hermes

Mrzelo me i ove slike da pravim a kamo li da gadjam uglove... :D

@Marko ng

@Motorsport

Hvala.... :D

Link to post
Share on other sites

:huh:

Elem..

Evo je i koskica. . . "ne obracati paznju na cistocu motora" :)

aV2bEdq9.jpg

gx170KgA.jpg

@hermes

Evo, mislim da ti je ovo najbolji pokazatelj, polozaj centra glavcine, naspram karoserije!! :)

aV2bEERJ.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Evo malo da podignem temu... :)

Juce sam se sa lepsom polovinom lagano krenuo auto putem za Novi Sad..., i sve bi bilo dosadno i sporo da mi neki Audi nije bezobrazno blicao sa kilometar udaljenosti!!! :)

Posto mi je vec bilo dosadno a i nisam do sada imao kada da izprobavam gornje granice moga auta, reko ajde da vidim sta imamo u ponudi!!! :) :)

Lagano vracam u cetvrtu dodajem gas i ubrzavam do nekih 170-180 i tu me "blicaljko" lagano obilazi..., citam 2.0 TDI, model je A4 ( neki noviji?? )

Razmisljam..., znam kako idu ti novi dizeli ali nista me ne kosta da probam, ulazim u levu traku, papucica do kraja, sustizem ga, na 200 on se kulturno pomera u desnu, podize do nekih 210-215 i ja ga lagano prolazim pogledam mu izraz lica, nisa mu nije jasno (pogotovo sto meni nista ne pise na gepeku :) )

Tu nije kraj!

Verovatno razocaran i osramocen nema nameru da digne ruke i misli kako jedna stara dereglija nema snage da odrzi to sto je pokazala... ;)

Uz prosecnu brzinu oko 180-200 prati me do mosta Beske na kome su radovi u toku i brzina je striktno ogranicena a i preticanje..., posto nije uspeo tamo gde je imao mesta, obilazi me na duploj punoj na mostu i jos neka kola i tu ostaje do onog suzenog dela posle mosta ali sa izprekidanom.. :D

Vracam u trecu obidjem i njega i jos pet ispred njega, izlazim na siroki deo auto puta, opet dodajem gas i vozim nekih 160-170, u retrovizoru opet vidim u daljini farove koji se priblizavaju sporo ali sigurno..., dodajem malo gasa i cekam..., on stize i vec po izrazu lica vidim da je popizdeo i da ga prijatelj bodri..., lagano ga propustam uz smesak, opet stajem iza njega potapam gas i guram ga do 215, nigde nikoga, on ne moze vise, pederski upalim samo maglenke on se pomera i ja prolazim i vozim nejkih 220 desetinu metara ispred njega, tu nailazim na neka kola i posto ne volim da blickam ljudima, usporim dok se pomere ali on se meni lepi na branik i blica....., :) Mislim se zar ti nije bilo dosta????

E tu resim da ga stvarno opismenim..., pun gas, daska bez oklevanja i igranja, 120-150-200 dobra razdaljina 210-220 velika razdaljina 230 nema ga na vidiku, dolazim na suzenje pred NS, agresivno preticem par automobila i izkljucujem se za NS.... NEMA GA NIGDE...

Toliko....., nadam se da je bilo malo zanimljivo, zao mi sto nisam malo snimao, ali ko ce svega da se seti?? :)

Pozdrav! ;)

gx1yiicr.jpg

Link to post
Share on other sites

Ova tvoja prica me podsetila dok sam vozio 205 gti pre 3 god tako sam se trkao sa a4 i bila ista prica :)

Brate ali ubedljivo najbolja boja za e30 ja se vec neko vreme razmisljam da moj prefarbam u sivu :)

Link to post
Share on other sites

Pa to po cajgeru i moj dodje do 210 pa sto ne bi 325 do 230 :) skines mu 10ak km sto laze sat i to je to.

Link to post
Share on other sites

Malo pre sam pogledao na carfoliu top speed od tog audija..., pise 214km/h

Tako da mogu slobodno da kazem da je moj isao preko toga a i odlazio mu!

E sad da li je to 220 ili 230???

Ne znam, moj motor je skroz fabricki 2.5, sa fabrickim 3.72 difom i sa veoma zivahnih 170 konjica, mozda cak i iznenadjujuce zivahnim!!

elem..

Jedno pitanje za kolege sa istom masinom???

Auto mi neverovatno dobro povlaci sa niskih obrtaja, kao da ima visak momenta, u stanju he da u drugoj bez pipanja kvacila samo na gas zavrti zadnje tockove u prazno.. ( gume su Barum Bravuris stare svega jednu i po godinu. )

Sad..., da ne budem pogresno shvacen, ne poredim ga sa slabijim kolima oko 2000ccm nego razna kola u klasi 2500ccm!!!

Juce je cak u trecoj uspeo neprijatno da me iznenadi, jeste bilo malo klizavo, kao neka magla kod Altine na Novosadskom, ali tako je proklizao sam na gas u trecoj i poneo zadnji kraj prema spoljnjoj ivici put da uopste nisam bio svesta da ce na 90 da zaslajfuje na gas???

Malo sam zbunjen i iznenadjen???

Link to post
Share on other sites

Dobro... , nemoj da si toliko ozbiljan, covek se malo zeza! :)

Mislim da svi dobro znamo kako idu ti novi dizeli, pogotovo kad se dohvate uzbrdice!!!

Skoro sam vozio e46 3.0d, mogu samo da kazem da bi me pojeo u svim rezimima!! :heart:

Link to post
Share on other sites
Malo pre sam pogledao na carfoliu top speed od tog audija..., pise 214km/h

Tako da mogu slobodno da kazem da je moj isao preko toga a i odlazio mu!

E sad da li je to 220 ili 230???

Ne znam, moj motor je skroz fabricki 2.5, sa fabrickim 3.72 difom i sa veoma zivahnih 170 konjica, mozda cak i iznenadjujuce zivahnim!!

elem..

Jedno pitanje za kolege sa istom masinom???

Auto mi neverovatno dobro povlaci sa niskih obrtaja, kao da ima visak momenta, u stanju he da u drugoj bez pipanja kvacila samo na gas zavrti zadnje tockove u prazno.. ( gume su Barum Bravuris stare svega jednu i po godinu. )

Sad..., da ne budem pogresno shvacen, ne poredim ga sa slabijim kolima oko 2000ccm nego razna kola u klasi 2500ccm!!!

Juce je cak u trecoj uspeo neprijatno da me iznenadi, jeste bilo malo klizavo, kao neka magla kod Altine na Novosadskom, ali tako je proklizao sam na gas u trecoj i poneo zadnji kraj prema spoljnjoj ivici put da uopste nisam bio svesta da ce na 90 da zaslajfuje na gas???

Malo sam zbunjen i iznenadjen???

to je najnormalnije kod njega,najgore ga je voziti kad nije ni mokro ni suvo,lako se zabacuje jel je lagan!
Link to post
Share on other sites

Dva puta ne mogu da postujem jel nam se podudaraju trenutci slanja.. hahaha :)

P.S

Do skoro sam vozio Alfu 75 3.0v6 12v pa i 24v, jednostavno trazi obrtaje!!!!

Link to post
Share on other sites

Velika sanaga za tako lagan auto,mnogo brzo navlaci brzinu,tesko je vladati njim,nepredvidljiv je,nema neko zavidno kocenje pri velikim brzinama sto je i normalno za taj period u kome je on pravljen(lako ubrza ali tesko staje),najbitnije kod njega je "moras da ga se plasis da bi ga vozio",svaki i mali delic nepaznje taj auto neprasta!

Link to post
Share on other sites

I mene moj iznenadi po nekad iz druge u trecu mogu tek da zamislim kako je sa 2.5 za ono niti mokro niti suvo da ne pricam :)

Link to post
Share on other sites