realna potrosnja ?


Recommended Posts

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

i dalje sam dobre volje. imas negde problem sa sistemom hladjenja motora. na prvu loptu, verovatno ti termostat ne valja i stoji stalno otvoren. pothladjen motor trosi vise, ne podmazuje se dobro, haba se vise...

Link to post
Share on other sites

Ma jok nista nisam cackao. Sad sam bio napolje i gledao u ventilator i ne vrti se brzo. Slicno onom kineskom stojecem ventilatoru kad se ukljuci na prvu brzinu.

Link to post
Share on other sites

Procitao sam kompletnu temu o Visko Ventilatoru...hmmm nisam pametan. Ali utvrdio sam da nije zavaren. Jer ako je zavaren onda se ne moze pokrenuti ukoliko je motor ugasen.

Link to post
Share on other sites

Ako termostat ranije otvara kao sto je verovatno slucaj kod tebe, potrosnja moze da se enormno poveca

Meni je recimo prosle zime bio isti takav slucaj, pogotovo ako je vozen na kratkim relacijama lako je trosio oko 20 litara na 100km

Link to post
Share on other sites

Bio sam u Malu Krsnu kod majstora, covek otvorio termostat kad ono nije uopste zatvarao,sjebao se. Stavili smo novi, provozao jedan krug u selu i temperatura na polovinu. Takodje kad sam se vracao kuci ,cim sam izasao na put vec je temperatura bila na polovini i tako stojalo svo vreme dok nisam stigao kuci. :prankster2: Ostao mi jos samo protokomer da proverim, jer ovaj lik nije imao odgovarajuci za 316, imao je par od 1,8 i kaze da oni ne mogu da idu na 316, gledao je i zadnja tri broja na protokomeru i kod mene je 201.Moramo sad da nadjemo neki za probu. A i upoznao sam jednog lika iz Italije vozi E36 318is kupe,dosao da ubaci motor 325. Nije normalan kako vozi.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Imam ja taj protokomer za 316.

Danas sam bio u PA, ali nisam nikako stigao da ti se javim i da dodjem do tebe. Inace ova potrosnja se nije nikako smanjila. Pre 3-4 dana sam sipao za 500 dinara plin i isao par puta do grada i nazad, i krenem za Pancevo i tu pred Kovin ostanem ja bez plina. Odem na OMV i sipam za 500 dinara plin i za 800 benzin. Resetujem kilometrazu i sa 500 dinara( skoro 8L) predjem samo 54 km. :( :( :( :(

Link to post
Share on other sites