e30 Moje luche (Restauracija)


Recommended Posts

  • Replies 826
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

samo pun gas.

Raduckamo malo po malo kako vreme dozvoli :)

i po meni obavezno zapusi rupu sto je neka majstorcina izvukla za sipanje plina i lepo to izvuci da se sipa ili pod branik ili gde i benzin :pleasantry:

Ok drugar samo da joj nadjem neko dobro mesto da se ne vidi :) a mozda i doknem u gepek o kad hocu da sipam otvorim i sipam ;)

^^^ slazem se,mnogo ruzno ce da izgleda ako bude bilo gde je rupa sad :)

Ok Zapusicemo :)

Link to post
Share on other sites

aljkavo radis!

jeste da nije profi komora i skupo farbanje ali si mogao bar da poskidas te sitne delove i lepo ofarbas ko covek. zasto se ljusti spric git? sta ce tek sa farbom da bude...

Link to post
Share on other sites

aljkavo radis!

jeste da nije profi komora i skupo farbanje ali si mogao bar da poskidas te sitne delove i lepo ofarbas ko covek. zasto se ljusti spric git? sta ce tek sa farbom da bude...

Ne radim ja radi majstor na koje positnice mislis konkretno?

Link to post
Share on other sites

100% si uzeo onaj jednokomponentni spric,sranje ima da ti se oljusti boja sve ;) to je taj zuti zato se i ljuska

Ne. Davao mi je on taj on je oko 700 din ako se ne varam nisam ja to hteo ovo mi je izaslo oko 2000 din ta podloga.

Link to post
Share on other sites

jbg najlakse je da se sa 500 evra ode u profi komoru ,samo cepaj kako si zamislio sredices ti auto i posle uzivancija ;)

Ja ne mogu ljudima da objasnim da je meni ovo sve novo i da se ja ucim, sad gledam mnogo stvari koje su mi izgledale lake i proste ispostavilo se da to nije bas tako pljuni pa zalepi. Svako od nas pocinje i uci se. Ali otom potom shvatice svi nekad. Najlakse je dati 2000e majstoru sesti u fotelju i posmatrati radove, malo teze je sesti i krenuti sam sa radom ;)

Link to post
Share on other sites

ma brate dzaba i da je 10e farbanje kad se ljusti!

Nemam pojma ja sam ga bas pitao bas za to on kaze neravnine neke presmirglace taj deo i nanece novi sloj to su njegove reci :/

Link to post
Share on other sites

auto nije izmatiran smirglom pre spricanja i prajmer ne moze da se uhvati za glatku povrsinu...

koliko placas ruke tom "majstoru"?

i koji ti je to spric-git?to nista nece da valja...

bolje daj koji dinar vise na pripremu jer ces se posle kajati...mozes i da ga farbas sa najboljim bojama,u najboljim komorama,al ce opet biti krs kad je priprema losa...

ja bih to skinuo sve i opet ispocetka,a i ovako ti se vide talasi na rubovima,zamisli kako ce se tek videti kad se ofarba...

Link to post
Share on other sites

auto nije izmatiran smirglom pre spricanja i prajmer ne moze da se uhvati za glatku povrsinu...

koliko placas ruke tom "majstoru"?

i koji ti je to spric-git?to nista nece da valja...

bolje daj koji dinar vise na pripremu jer ces se posle kajati...mozes i da ga farbas sa najboljim bojama,u najboljim komorama,al ce opet biti krs kad je priprema losa...

ja bih to skinuo sve i opet ispocetka,a i ovako ti se vide talasi na rubovima,zamisli kako ce se tek videti kad se ofarba...

Sutra idem da porazgovaram s njim da vidimo zasto mu ja placam kad je nesposoban. Cela kola su smirglana licno sam se uverio ali nisam bio prisutan za krila i on ih je samo namestio i na brzinu ispricao mamu mu lopovsku. Sutra cu da ga lepo ispitam zasto se to ljuska da vidim njegov izgovor. Hvala za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ja sam. ja nabvljam materijal on mi je za ruke 150e uzeo

To je smesna,vise nego povoljnja cena; ali najbitniji ti je kvaltitet posla. Sto kaze Zeljko_srb gore, i da je 10e dzaba je ako se ljusti. Daj koji dinar vise ako treba za materijal i ruke ali da ti urade dobro, ako sjeb auto opet ces morati sve ponovo a to ti je dupli trosak i nista nisi uradio.... Jesi pri biranju majstora gledao samo na cenu da bude povoljno ili ides preko nekog? Jel znas da li je dobar majstor? Bar ga obilazi stalno da vidi da si picajzla da ce sve sto fusari morati opet da radi kako treba. Mada opet pitanje je sta covek za tu kintu moze da ocekuje od majstora

Link to post
Share on other sites

Tako su i meni pre 10-tak godina ofarbali golfa dvojku, majstor preko preporuke (nekom caletovom prijatelju farbao kombi, on je kao "profi"), ja bio klinac i samo sam hteo da vidim konacno sredjen auto.

Tri godine se ljustila farba po malo, i na kraju sam pukao i preko druga nasao majstora voljnog da ceo auto oljusti i tek je tad prestalo da se ljusti.

Link to post
Share on other sites

kolko para tolko muzike,dobro farbanje bez komore i dobrog materijala nema...ono vrh mislim

e sad,,svako se rasiri prema svojim mogucnostima, na kraju kad saberes oduzmes,kolko si ulozio ono ovo,moze da se desi da si mogao da kupis i ok autic za te pare...

Link to post
Share on other sites

Ne brate ja hocu normalan karburator po mogucstvu kao fabrika sto je izbacila ne idem s njim na trke, da hocu da se trkam motor bi stavio jaci.

Da li si zainteresovan za ovako nešto?- http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=24406&view=findpost&p=219470&hl=&fromsearch=1 Za malo para možeš da ga središ,i onda si miran sto godina.(fabrika je fabrika) :)

Link to post
Share on other sites

ako se kvalitetno odradi,dugo ce trajati,moras taj spric git da oljuskas,nemoj dozvoliti da izgitje preko toga obicnim gitom <_<

Ma meni nije jasno zasto podloga nije siva :(

To je smesna,vise nego povoljnja cena; ali najbitniji ti je kvaltitet posla. Sto kaze Zeljko_srb gore, i da je 10e dzaba je ako se ljusti. Daj koji dinar vise ako treba za materijal i ruke ali da ti urade dobro, ako sjeb auto opet ces morati sve ponovo a to ti je dupli trosak i nista nisi uradio.... Jesi pri biranju majstora gledao samo na cenu da bude povoljno ili ides preko nekog? Jel znas da li je dobar majstor? Bar ga obilazi stalno da vidi da si picajzla da ce sve sto fusari morati opet da radi kako treba. Mada opet pitanje je sta covek za tu kintu moze da ocekuje od majstora

Isao sam na preporuke i vidjao sam kola koja je radio i posle 10 godina dobro izgledaju (on radi oko 20 god taj posao, samo mi nije jasno sta se desava izgleda da podloga nije dobra, ali mi nije jasno zasto mi nije reko da ne valja da zamenim nego je samo uzeo i uradio -.- Oticicu prekosutra do njega na razgovor i konsultacije. Bolje da bacim te 2000 din i da kupim drugu podlogu nego da sjebem farbu od 100-150e :(

Tako su i meni pre 10-tak godina ofarbali golfa dvojku, majstor preko preporuke (nekom caletovom prijatelju farbao kombi, on je kao "profi"), ja bio klinac i samo sam hteo da vidim konacno sredjen auto.

Tri godine se ljustila farba po malo, i na kraju sam pukao i preko druga nasao majstora voljnog da ceo auto oljusti i tek je tad prestalo da se ljusti.

Jbg nadam se da necu doziveti tu sudbinu :(

kolko para tolko muzike,dobro farbanje bez komore i dobrog materijala nema...ono vrh mislim

e sad,,svako se rasiri prema svojim mogucnostima, na kraju kad saberes oduzmes,kolko si ulozio ono ovo,moze da se desi da si mogao da kupis i ok autic za te pare...

Mogo sam da kupim ali sam hteo da sredjujem :P

Da li si zainteresovan za ovako nešto?- http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=24406&view=findpost&p=219470&hl=&fromsearch=1 Za malo para možeš da ga središ,i onda si miran sto godina.(fabrika je fabrika) :)

Neispitano ne kupujem zato sto mozda bude isto sranje koje vec imam ;)

Link to post
Share on other sites

Isao sam na preporuke i vidjao sam kola koja je radio i posle 10 godina dobro izgledaju (on radi oko 20 god taj posao, samo mi nije jasno sta se desava izgleda da podloga nije dobra, ali mi nije jasno zasto mi nije reko da ne valja da zamenim nego je samo uzeo i uradio -.- Oticicu prekosutra do njega na razgovor i konsultacije. Bolje da bacim te 2000 din i da kupim drugu podlogu nego da sjebem farbu od 100-150e :(

Ok ako znas da je dobar majstor, idi vidi situaciju pa ako treba neka opet gituje; ili neka radi sta i kako hoce ali neka ti garantuje kvalitet da se nece ljustiti u skorije vreme. Koju farbu i materijal koristis? Ja sam uzeo "Mipa", zadovoljan sam, spricgit je beli bio; kostao je bas tako oko 2000din ako ti zatreba.

Link to post
Share on other sites

Ok ako znas da je dobar majstor, idi vidi situaciju pa ako treba neka opet gituje; ili neka radi sta i kako hoce ali neka ti garantuje kvalitet da se nece ljustiti u skorije vreme. Koju farbu i materijal koristis? Ja sam uzeo "Mipa", zadovoljan sam, spricgit je beli bio; kostao je bas tako oko 2000din ako ti zatreba.

Boju jos nisam uzimao a podlogu moram da se raspitam koja je pa cu ti javnuti .

Link to post
Share on other sites

Bio sam sad kod majstora u vezi ovog ljuskanja na razgovor i to nije samo od sebe oljuskano vec je on sam oljustio taj deo mislio je da moze da ispravi neku neravninu ali nije uspeo pa je skinuo podlogu sa krila i iskitovao ga ponovo, i drugo krilo je namestio i iskitovao i sad ce da nanese ponovo na krila i za 2 dana krece da farba :)

Link to post
Share on other sites