Zbog cega se BMW sa cetvorocilindricnim motorom ne smatra BMW-om?


Recommended Posts

I ti isto

pa nije isto. moja bar nije trula i ne vuce se ko prebijen konj. drugo ti si nasiljio kitu kao da vozis avion a ne to sto vozis. sta si vozio pre toga, leba ti? evo ja ovako na nevidjeno, posto te ne poznajem, stavljam ruku na panj da u zivotu nisi terao nisa sto ima vise od 150ks, ali 100%. pritom, ne mislim da si uzeo peticu od drugara na miseluku pa pritsnuo gas dva puta i isaltao do trece brzine, nego da si bio vlasnik neceg jaceg od tog sto sad imas. o cemu br ti pricas, o kojim brzinama i voznji? i trece, ne citiraj post iznad, to se ne radi...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa nije isto. moja bar nije trula i ne vuce se ko prebijen konj. drugo ti si nasilji kitu kao da vozis avion a ne to sto vozis. sta si vozio pre toga, leba ti? evo ja ovako na nevidjeno posto te ne poznajem stavjam ruku na na panj da uz zivotu nisi terao nisa sto ima vise od 150ks, ali 100%. pritom, ne mislim da si uzeo peticu od drugara na miseluku pa pritsnuo gas dva puta i isaltao do trece brzine, nego da si bio vlasnik neceg jakog. o cemu br ti pricas, o kojim brzinama i voznji? i trece, ne citiraj post iznad, to se ne radi...

Vlasnik nisam bio. Vozio sam e38 735i, 740i 4.4, e60 530d, e46 330xd od mojih drugara i to ne jednom nego 100puta. Sve kese brate za IS.

Vozio sam se u m3 e36 3.2 jedno 50 puta znam kako kidaju dobra kola, ali imam to sto imam jer je nemam za bolje a ne volim tatin auto. o cemu ti pricas kakve to ima veze? mislio si nisam video auto pa sad sam u transu od 130ks?? Sta bre koga zanima vasa brzina i o cemu vi pricate?

Link to post
Share on other sites

I jedna nadasve prakticna stvar(iz licnog iskustva) mozes komotno da vozis i ako ti iz bilo kog razloga otkaze 1 cilindar(svecica, pukne klackalica ventila, izgubi kompresiju...) Ovo drugo mi se jednom desilo na m20b20 i tako sam ga vozio 5-6 mjeseci dok sam skupio pare za popravku, a kad mi se isto desilo na m10b16 morao sam zvati druga da me odslepa kuci :-)

Iz licnog iskustva:

U Grckoj pukao usisni ventil na m40 1.8. Tako sam ga vozio 300 km do majstora. Tako da i 4 cilindra (u ovom slucaju 3 :)) rade posao i nije me ostavio na putu. Jeste da je tada radio kao traktor i svi su se okretali za mnom kako mi radi masina, ali je dosao do majstora SAM. Sada Vam je jasno zasto sam ga toliko voleo :)

Link to post
Share on other sites

150:4500=300:9000 ??? (za metodu superpozicije fali X i mala rokada) :)

salim se , objasnjenje za ovo imas u dekartovom koordinatnom sistemu ... ono sto "nas" zanima je u 1-vom kvadrantu .... ima tu neke linije (krive) X i Y nm-ks O/min-V(max)...

ne pisem da bih ispao pametan , ali mane-vise svi se vrte isto uz malu toleranciju ... transmisija je ona koja "pegla" stvar a ista se projektuje u zavisnosti od performansi motora !

Ma nisam ja to racunao cilj poredjenja je da za istu brzinu manji motor mora mnogo vise da se "napinje" i samim tim vise se "trosi" bucniji je i manje prelazi od veceg koji ce raditi mirnije i tise sa manje obrtaja itd

Link to post
Share on other sites

Što poredite m42 sa m20,poredite m42 sa m50, m52 jer oba imaju 2 bregaste,ako poredite četvrtake i šestake onda poredite mrtvi m10 sa m20,budimo realni malo.Nisam se nešto navozao bmw-a da sad tu pametujem,al smatram da su šestaci i u suštini veliki motori jedno od obeležja bmw-a i ono što ih čini moćnim,opet ovo kažem sa moje tačke gledišta.Ako vam se budže malolitražni motori budžite japance ,biće uvek brži od četvorocilindričnog bmw-a.

Link to post
Share on other sites

M50B20 u E36 ne moze da prismrdi M42B18/M44B19 u E36. Dokazano u praksi milion puta.

Da istina ali reci do koje brzine'???Od 100km na sat is pocinje da zaostaje za m50 ko muda za veprom.....

Link to post
Share on other sites