Recommended Posts

  • Replies 326
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

za 2000 si i trebao da ocekujes mnogo vise ,da si imao veca ocekivanja verovatno ovaj auto ne bi ni kupio ,a za te novce eno prodaje se ona kocka fukusima koja je ubica ,moje misljenje ;)

Link to post
Share on other sites

Mislim da smo se miomišli danas u Resavskoj kod SKC-a :)

Moguce da smo se mimoisli, ja sam iymedju 3 i 4 prolazio tuda... :) I kako ti izgleda beli grom? :lol:

za 2000 si i trebao da ocekujes mnogo vise ,da si imao veca ocekivanja verovatno ovaj auto ne bi ni kupio ,a za te novce eno prodaje se ona kocka fukusima koja je ubica ,moje misljenje ;)

Imao sam ja veca ocekivanja od ovog auta, verovao sam na rec coveku koji je govorio da je sve ispravno i u super stanju sve provereno i da nema sta da me zeza jer je generalno sredjen, ne moze mnogo da potrosi jer je to 1.6, soferka je bila naprsla ali mi je obecano osiguranje stakla preko veze koje nisam dobio, bio sam spreman zarad male registracije i potrosnje da zrtvujem brzinu, nadao sam se stvarno da cu imati manje problema sa njim jer je kobajagi sredjen auto, sve sto sam zeleo je bilo da lepo pali sve jedno kako ce da ide jer sam vozio 2 godine slabiji auto pa mi nista nije falilo, za ovih 3500km sam imao ulaganja vise nego u kocku za 20 000km ali nema veze, sve ima svoje... Kocku sam uzeo od nepoznatog coveka sa oglasa dok sam ovaj auto uzeo od "drugara"...

Inace lamela toliko slajfuje da je vec za zamenu pod hitno eto novih ulaganja, kupio sam viska i davace temperature eto jos malo ulaganja, kardan je prednji sa zadnjim delom spojen sa svega par mm jer je kraci nego sto bi trebao da bude,nije original nego ubudzen cisto da se proda i poceo je da se cuje dobio je luft i njega cu morati da menjam :( Dodje mi da placem koliko sam se zajebao i zakopao sa ovim autom...

Link to post
Share on other sites

tu se gde si i,sta je tu je,sredi sta ima i vozi,manje vise si video sta ima da se radi kada si ga uzeo, cim si poceo da sredjujes isteraj sada do kraja,ovako izgleda lepo, sredi sto ima i teraj

Link to post
Share on other sites

Steta druze, samo problemi. Prvo onu kocku si sredio pa te skucaju, sad ovo uzmes pa opet maler, stvarno steta. Jos si uzeo auto na preporuku tj. od drugara. Vidi ti to prodavaj sto pre ili menjaj za kocku ili e34 neki, usminkan je spolja moze se prodati pa da uzmes nesto sto nije skockano na izgled ali da ti je mehanika dobra da ne razmisljas svaki dan hoce upaliti ili negde stati.

Link to post
Share on other sites

Pa to cu i da uradim ali mi u zamenu nude sve neke kontejnere... Citroen saxo pezo 106 audi a6 v6 sta da radim sa tim, reno tvingo jedini bmw je bio e34 2.5td 91 god. citroen xara punto 1.2 :D cekam pravu priliku pa cu da ga zamenim ili prodam a do tad cu ove sitnice da zamenim da mogu na miru da se vozim bar neko vreme...

Link to post
Share on other sites

Tako su i mene jednom zajebali pa sam drugi put vodio i limara i mehanicara kad sam kupovao auto. Nema danas vise poverenja pa makar ti to bio i rodjeni brat.

Iz nekog mog iskustva.. ako vidis da ima dosta ulaganja bolje ga prodaj i za 1000e nego da ga sredjujes jer ces kosu sa glave da pocupas i opet ce na kraju da bude krs.

Link to post
Share on other sites

mozes ti ovde da kukas do sutra ! .... mislim da nije "ukusno" sto taj problem iznosis ovako javno ... sedi sa "NJIME" popite kaficu i dogovorite se KO ljudi ... sta god jos napisao i dodao - tvoj problem ne resava ! :)

Link to post
Share on other sites

Pa koliko si stvari naveo ti si vise od pola sredio :rolleyes: Ja nemam visko imam vintilator sa dve brzine i nikad mi temperatura ne prelazi preko pola,nadam se kad zamenis davac i stavis visko da ce i to da bude OK!

Link to post
Share on other sites

Pa to cu i da uradim ali mi u zamenu nude sve neke kontejnere... Citroen saxo pezo 106 audi a6 v6 sta da radim sa tim, reno tvingo jedini bmw je bio e34 2.5td 91 god. citroen xara punto 1.2 :D cekam pravu priliku pa cu da ga zamenim ili prodam a do tad cu ove sitnice da zamenim da mogu na miru da se vozim bar neko vreme...

Hoces 735i e 32?u odlicnom stanju,nema plin jer ne trosi mnogo... :D

Link to post
Share on other sites

Ja ne kukam samo pricam sta radim i zbog cega... ;)

Ja nisam imao visko ali ni davaci nisu radili elektro ventilator nije palio ali je poceo poslednjih par dana non stop da radi pa sam se zabrinuo jer ne znam gde je temperatura zbog davaca i ne bih voleo da se pregreje pa cisto iz predostroznosti reko da dodam viska nece mu smetati... Ne znam gde se nalazi davac ili davaci, poslao mi je kolega sa foruma 2 komada jedan plavi jedan crni, njih je skinuo sa m43 valjda su isti kao na m40 ne znam da li ima 1 ili 2, samo ako neko moze da mi postavi sliku gde se nalaze ili da mi objasni da ne trazim bezveze, verujem da ovde ima ljudi koji poznaju materiju pa neka mi olaksaju malo, hvala :lol: :preved:

Link to post
Share on other sites

http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/Sedan/Europe/316i-M40/LHD/M/1992/february/browse/engine/cylinder_head_attached_parts/

To je ovo pod brojem 11 i 13 i pretpostavljam da je to negde ispod izduvne grane, neka me ispravi neko ako gresim, pogledacu to kasnije u garazi :)

Link to post
Share on other sites

Zamenio sam ih malopre, skinuo sam ono crevo koje ide do usisne grane otkacio brdo stvari odsrafio onu plastiku u kojoj je motorna instalacija spustio je malo dole nategao nekako da mogu da pridjem medjutim Plavi davac ne znam cemu sluzi nisam primetio nikakvu razliku kad sam ga zamenio, posle sam stavio crn ali ovaj sto sam skinuo dscn2007u.jpg ima jedan pipak a crni koji sam stavio ima 2 i sad opet ne radi temperatura, doduse sad uopste, pre je bila na max sad na minimumu :lol: , da li neko ima neki savet sta da radim dalje kako bi temperatura bila tamo gde treba???

A ovaj plavi sam zamenio verovatno bespotrebno...

dscn2012m.jpg

Link to post
Share on other sites

Dobro to sam i ja zakljucio nego da li je razlika u tome sto je onaj sa m43 motora ili je ovaj iz kocke drugaciji od onog sto ide u e36 na m40 motor xD ? Znaci moram da zamenim samo taj crni da bi dobio tacne rezultate na tabli :lol: ali koji da trazim?

Link to post
Share on other sites

Imam ga i stavio sam ga, ali na tabli nista ne pokazije... :( Znaci moram da razvlacim jos jednu zicu do table sa davaca...?

Link to post
Share on other sites

Pa trebalo bi da imas dve zice na instalaciji, sto, jel ima jedna?

Ako ima jedna onda je verovatno motorna instalacija od kocke, znaci morao bi da provuces jos jednu zicu samo da vidimo gde,

da li do racunara ili do onog glavnog dzeka

Link to post
Share on other sites

Xaxaxaxaxaxaxa eto jos jedna laz pri kupovini auta, to samo senzor zeza treba da se zameni i sve ce da radi u fullu... Instalacija jeste od kocke jer je i motor iz nje tako da mogu da se slikam, treba prodati auto kome pokazivac temperature ne radi niti moze da radi bez bar celog dana posla (da to posle lici na nesto), to je umetnost, znaci ozenio sam se :lol:

Sve mi se vise dopada ovaj auto, od kad sam ga uzeo meni nikad nije dosadno uvek imam nesto da cackam oko njega, komsije su pocele da me zezaju kad god neko prodje dobaci nesto na racun krsa jer mi je hauba non stop otvorena :lol: :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites

Ali ne znam kako da u dzek stavim jos jednu zicu,em sto ne moze lepo da mu se pridje em sto je ona guma preko ako to sve rasecem nece ni na sta da lici, mozda je bolje da sa neke motorne instalacije nadjem takav dzek koji ima vec 2 pina pa da probam da ispovezujem sve to... Pu majku mu... Ajde videcu sad da li postoji uopste pin 11 jer je cela instalacija iskasapljena i imam brdo golih i neizolovanih zica ispod osiguraca kad podignem onu kutiju, valjda to tako treba... :lol:

Link to post
Share on other sites

auuuu brate al ces se ti namuciti sa tim autom :( , samo polako probaj da ne pogubis zivce :shok: i sredjuj te sitnice jednu po jednu

Link to post
Share on other sites