Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hehehe iscitaoo sve, ma ljudi svi smo pomalo u pravu i sto kaze Uzicanin (i moj cale da sam rob auta :D) mnogo je to para, mogao je e46, e60 al eto bila mi je neka zelja da imam X5, uzeo, kupio i to je to. Moj je problem sto sam takav da sve mora da bude fabrika i dotetano. Sa farbanjem, hidroblokom i novom komplet kozom bice to oko 17.000 sigurno..a od 13.000 preko ide i e70..ali ide i do 30.000 :D isao sam logikom sredicu ovaj da bude brutalan i znacu da mogu na put oko sveta i to je to. Eto tako :D

A i to nije kao ranije izdrzljivo i deri :D e pa ovaj 4.4 za te pare dosta ok izgleda, ne deluje los i da se grune jos 2,3000 e da bude top. Ono sto znam je da ti motori 4,4,6,8 vrte malo vise obrtaja malo vise se trose te i malo manje prelaze od dizela. A ovako 15-20 l plina podnosljivo.

Link to post
Share on other sites

Ja sam pobornik tvoje teorije. Bolje malo stariji, ali da bude bomba, nego noviji a da ne valja nicemu. Odrzavanje je skupo, ali ko ga jebe. Bitno da se tebi svidja. 

Link to post
Share on other sites

@ilovebigasses Dosta nas su  po malo robovi kola  :D Barem i meni tako cale kaze... Eto na primer ja sam E36 sredio komplet, ulozio 1500e i taman kad vise nisam imao sta da radim prodam, a znas sta uzmem posle toga? :o Alfu 147... Jooj muke druze, odradio sve 4 dizne, turbina, set kvacila, plivajuci, veliki servis, menjao MAF, MAP, creva, skidao IC i par puta cistio (to je dzabe, al opet muka), e onda sam za svoju dusu ugradjivao projektore, felne..itd, a onda i nju prodam i evo uzmem e46, ulozim i tu lepih para, a imam jos da ulazem :D Mene nije toliko zadrzao ni 1 auto, al izgleda da ce e46, zato sam i pitao zasto bas X5, a kao sto kaze @dredger bolje malo starije i u odlicnom stanju i sa odlicnom opremom nego nesto novije a da nije nesto... 

Imas moju punu podrsku (ne novcanu :D ), samo udri

Link to post
Share on other sites

Evo sad krenula da me zeza centralna, tacnije od kad sam ukljucio da mi se zakljucava kad krenem iz mesta nece da radi centralna. Ja je sinhronizujem na kljuc i onda opet ne radi. Jutros nije hteo ni da sinhronizuje :D besto me jebeeee :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Da se pofalim, za vikend uradio kompletan remont letve volana - Dragi Nemenikuce, sve ukupno 260e. Nema vise lupaaaa xD jos stegnutiji i utegnutiji :D za neki dan moram samo jos promeniti levu kuglu (uzeo Delphi-jevu 1.600 din). Stata kugla (remontovana) presla 27.000 i vrisnula. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Druže, svaka čast na tolikom trudu i pažnji prema autu. Izgleda stvarno prelepo, malo je takvih kod nas, ne sećam se da sam skoro video tako utegnut i na oko lep prefacelift model. Vidim da si vodio računa o svakoj sitnici, ali znaš da sad imaš dobar i pouzdan auto. Mnogo love uloženo, ali tako i treba. 

Planiram ovih dana da skoknem da pogledam onaj x što sam postavio u drugoj temi za kupovinu. Ako sve bude kako treba, verovatno će vrlo brzo i pasti trgovina.

Drago mi je što ovde mogu da pročitam i razmenim mišljenja, pogotovo sa ljudima koji imaju dosta iskustva po pitanju X-a. Kako prilikom kupovine, tako i u budućnosti prilikom nekih većih, zahtevnijih potencijalnih kvarova.

Link to post
Share on other sites

Hvala drug moj :-))) ima tu jos nekih stvari koje planiram ove god da zavrsim da bude tip top. Extra, ako budes dolazio za bg, zovi, mozemo zajedno da odemo da vidimo auto, bice mi drago. Onaj je stvarno lep X isto :-) tu smo da razmenjujemo utiske, kvarove, probleme i sve ostalo :D pozz

Link to post
Share on other sites

Hvala na podršci, u svakom slučaju bićemo u kontaktu, samo da se i ja organizujem. Malo sam u gužvi sa poslom, a i taman da ove kiše prodju, pa ćemo videti. Još jednom hvala na ponudi druže. ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
15 hours ago, Stefan L. said:

nisi morao cak tamo, imas coveka u kumodrazu doktor za automatike ako ne i najbolji na nasim prostorima. preko 30 godina rada samo sa automaticima, cisto da znas za ubuduce :)

Stefane, ajde ostavi i njegov kontakt i lokaciju.

Lako je pričati, svi znaju sve kad se priča, ali kad treba da se riješi problem, onda tuc muc i od jednog do drugog majstora... Isto tako, tek kad se riješi problem onda svi imaju i znaju nekog doktora/profesora/specijalistu koji je eto tu iz ćoška.

Link to post
Share on other sites

Pre desetak dana sam bio u nekim pregovorima za x5 "perfektan". Medjutim kad sam isao da napravimo posao i probao auto,video sam da je menjac u problemu.

Odlozili smo trgovinu da vidim jel moze neko da uradi taj GM menjac i koja ce biti cifra da bude 10000% ispravan.

Okrenuo sam preko 20 telefona od jednog do drugog majstora i otpada.

Polovan GM nepostoji u Srbiji,a cena se krece oko 800e bez ikakve garancije.

Reparacija je od 1000-1500e sa nekom garancijom 6meseci. Ali niko mi nije delovao samouvereno da moze da napravi da to radi kako treba,sve je tuc muc,bice kako valja.

Pricao sam sa mojim serviserom koji mi odrzava e39,on mi je jedini rekao da GM moze da uradi taj u Beceju i niko drugi i da je cena 1900e za sve full. On je valjda slao neki GM kod njega i uradjen je perfektno. Isto mi je rekao da se ceka prilicno jer je taj iz beceja pun uvek. Problem je pronaci nove delove za reparaciju GM-a.

Taj moj serviser mi rece da ZF-a moze on da uradi jer ih je uradio desetine do sada i svi rade perfektno. Mnogo je bolji menjac,kvalitetniji i 5 puta su jeftiniji novi delovi za reparaciju ZF-a. Preko puta njegovog servisa u Swici je ZF prodavnica i moze da kupi bilo koji deo,menjaca po smesnim cenama.

Tako da cu da sedim miran dok se ne nategnem za restylinga sa ZF menjacem.

Link to post
Share on other sites