Recommended Posts

4 hours ago, pesimista said:

Ima li neko iskustva sa gubljenjem sredstva za pranje šoferke iz posude?
Koliko god dolijem, posle nekog vremena (nisam merio), opadne nivo ali ne skroz; uvek opadne toliko da se upali lampica za tečnost na tabli.
Ne vidim pukotinu na plastici, ali nisam posudu ni vadio da bih je kompletno sagledao.
Nisam imao obične vode ni letnje tečnosti u njoj kad je bilo ispod nule napolju, tako da ne verujem da je napukla od hladnoće - stalno je bila zimska tečnost.
Pumpica normalno radi.
Osim neke pukotine na posudi, creva koje bi negde puštalo (ali je čudno što nivo opadne do određene mere i onda više ne opada) i pumpice, može li biti nešto četvrto?
Znam da bi bilo najbolje da sam kupio novu pumpicu, izvadio posudu, zamenio pumpicu pa testirao, ali rekoh ajd da prvo upitam ima li neko slično iskustvo koje bi mi bilo smernica.

Proveri vezu creva, racvice, selnice... koje ide kroz haubu na prskalice, da negde ne pusta.

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites
  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Obrtaljka je naprosto prestala da funkcioniše, prvo je stala na 2000, pa je rasla ler pozicija do 4000 obrtaja.
Motor se ponaša normalno, njegovi obrtaji nisu u pitanju.
Gasio sam i palio nekoliko puta, ali je obrtaljka ostajala na 4000 i u isključenom modu.
U vožnji obrtaljka pokazuje i preko 6000, tj. kad vozim preko 3000 obrtaja, ona verovatno bi pokazivala nepostojećih 7000.
Da li bi pomoglo skidanje klema sa akumulatora ili je tabla sa obrtomerom dotrajala?
Hvala

Послато са SM-N770F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Probaj da resetuješ sat,ništa te ne košta,možda uspe. [emoji1745] Ako imaš nekog ko rastura BMW-a u blizini pitaj da ti pozajmi sat,pa ga zameni i proveri tako.

 

 https://youtu.be/xh0uUKtOqys

 

 

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Hvala, resetovanje sata je pomoglo! Prateći uputstvo sa Yt, rešio se problem ortomera - barem zasad.
Budući da sam poneo i dijagnostiku, slikao sam nekoliko ekrana dok sam koristio INPU, deluje mi da je problem sa jednim pokazateljem za 4. cilindar, dizna?

 

0-02-05-0c12bf7b5ed70f991d3cfb21483630dd

0-02-05-0f9da35799a0584c29cd11e53838b3d8

0-02-05-56bacb8f96bdce20b7eb835241eda63d

Link to post
Share on other sites