Recommended Posts

10 hours ago, Nemanja-e36 said:

Antifris g12 i mislim da je bio -30c

Pa naravno da je kazaljka polako isla ka crvenom ali ja nisam skontao jer mi sunce islo u oci a ja jos naocare i guzva velika bila i nisam obracao paznju... Proverio sam danas ulje i normalne je boje. Voda tj antifriz nije promenio boju jos... Auto nornalno radi kao i do sad a vidicemo jos... 

Mesanje ce najpre da pokaze na cepu gde dolivas ulje (slicna smesa kao zimi kod kondenzacije) :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Danas sam uzeo polovne opruge za bmw i montirao sam. Sa plavom su oznakom i malo su nize od fabrickih ali dosta tvrdje...Na zalost nisam ga spustio koliko sam hteo, nizi je mozda 1 do 2cm nisam siguran Ali u voznji je drugi auto, mnogo je precizniji na volanu i u krivinama, takodje kod kocenja se bolje ponasa auto. Oseti se da je malo tvrdji ali nista strasno. Imam kuci jos jedne opruge od e36 sa crvenom oznakom ali je iste visine kao fabricke, mozda kad se namontiraju na auto bice nize, ali za sada cu ovako ostaviti jer sam prezadovoljan vonjom!

U sredu uzimam na shell pumpi ulje i radim serivis, moram oba rolera spanera menjati. Takodje ocu da uzmem 75w90 za menjac kao i za diff pa da sve zamenim da sam na miru...

 

Evo kako je bio pre:

IMG-20200816-131953.jpg
 

A evo posle montiranja opruga:

IMG-20200816-165628.jpg
 

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites

Najlakse ti je za sve fluide da posetis realoem.com tamo ukucas 7 cifara sasije, on ti izbaci katalog odes na trazenu grupaciju i tamo imas koje ulje je bmw prodavao.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
On 8/17/2020 at 11:43 AM, Nemanja-e36 said:

Za menjac sam uzeo febi 75w90 gl4

Da li isto to ulje moze u diff? 

Prvo si trebao da pronadjes plocicu na samom zvonu menjaca i koje te upućuje koje ulje ide. Jer kao u slučaju E30 i u E36 su išle  ATF varijante ulja za manuelne menjace. A ako je plocica MTF LT, mislim da je njihova gradacija 75w80. 

75w90 svakako ide u diff. 

 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Nemanja-e36 said:

Nisam znao za taj sajt,hvala... Pise MTF-lt-2 ali ja nemam tu nalepnicu i ako ima tu nalepnicu ide 75w80 ali ni 75w90 nece skoditi... Hvala

75w90 je gušće ulje u odnosu na 75w80. Neće ništa škoditi ali ćeš sa 75w80 imati nešto glaće šaltanje u zimskom periodu.

 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Zamenio sam sva ulja danas. Sto se tice menjaca oseti se mala razlika da lakse ide menjac jer ulje izgleda nikada nije menjano jer je bilo ko voda skoro i crno... Mada meni je menjac radio dobro, ali volim kad znam sta sam menjao da sam miran. Isao sam malo da provozam auto i sve je ok ali par puta mi se desilo da u drugu i 4 brzinu malcice zapne ubaci on u brzinu ali onako malo osetim ponekad da zapne tj na pola ulaska u brzinu zastane pa ubaci ali samo ponekad. Mada kvacilo mi je losije mozda je i do toga. Ako se ulje ne pokaze dobro menjamo drugo :)Sada je sipano total traxium gear 8 75w80. U diff je ulje bilo super, izgleda da je bilo menjano nedavno, ali ja sam sipao 75w90 da sam miran. I u menjac i u diff je tacno stalo po 1l...Moracu izgleda hidropodizace da radim, u zadnje vreme mi se cuju...

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, Nemanja-e36 said:

Moracu izgleda hidropodizace da radim, u zadnje vreme mi se cuju...

E vidis ovo je malo siri pojam. Moze biti da je i do ulja.  Ali ako su puno potroseni, onda je potrebno zameniti. Usputno moras proveriti i bregastu, lagano prstom predji preko bregova, ako osetis dublje riseve, onda je pozeljno da menjas i nju i klackalice,  i OBAVEZNO onu uljnu cevcicu koja je glavni uzrok propadanja podizaca i bregaste kod m40/m43 motora.

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, Nemanja-e36 said:

Da li se ta cevcica moze cistiti? Ne cucju se uvek ali nije vazno dal je vruc motor ili hladan. Pocnu da klapaju pa prestanu sami od sebe...Klapaju i sa 5w40 i sa 10w40

Moze ali samo delimicno. Ona ima male rupice ali pitanje koliko efektno mozes da procistis dublje delove cevcice. Ali mozes da pokusas. Problem je sto ona moze biti i u defektu, jer vremenom spojevi na cevcici dobiju lufta i tu zna da "rasipa" ulje pod pritiskom, te samim tim pojedini bregovi ne dobijaju dovoljno ulja za podmazivanje koje je kljucno. U svakom slucaju potreban je pregled kada se skine dekl bregaste.

To je ovo :

image_4505_big.jpg

 

 

 

 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Nemanja-e36 said:

Hvala brt. ako skidam deklu moram naruciti i dihtung. Jos treba da menjam silen blokove i stabilizatore nazad tako da nemam vise para za auto... Nek klepece jos bar mesec dana :P

Malo buni jer ti klapara i kada je leto. Obicno se taj problem manifestuje kada je hladno. Jedna od poslednjih mogucnosti je da probas sa nekim w50 uljem i malo ih umiris. Ali ta ulja su skupa i tesko ih je naci. Recimo 10w50 ili 5w50. Ali ako si se odlucio za skidanje dekla, onda je najbolje resenje da prvo ispitas stvar na licu mesta i odlucis sta dalje.

Link to post
Share on other sites

Razmisljao sam i o tome tj tom ulju mada to je samo deo posla, oni ako se cuju sa vise vrsta ulja znaci da su kaput naverovatnije... Nisu skupi za zamenu mislim da su oko 800din komad ako se ne varam. Mozda bih mogao i sam da ih menjam...

Link to post
Share on other sites

Vozio sam kocku 316 1990 god, to je mislim m40. Dok sam mu menjao 15-40 ulje na 5.000km to je radilo kao sat, samo je suskao. E onda reko sad cu da ga pocastim sa 10-40 i sipam mu to i od onda je poceo da mi klapara. Sjebalo ga je ulje. I on krene polako da čuka, nece odjednom. Kod mene je i bregasta morala da se menja. I kad sam ga sredio, vratio sam se na 15-40. I ta cevkica ti je jako bitna da se resi. Ti motori najbolje rade sa 15-40, to im godi.

Link to post
Share on other sites

Pojela ti se bregasta od 15w-40 jer mu treba dugo da se zagreje i slabije podmazuje a ne od 10w-40 koje si stavio :)

Sto se nemanjinog problema tice menjanje gradacije ulja je samo varanje, ili je cevka za prskanje ulja zapusena ili su hidropodizaci i/ili bregasta pojedeni. Mozes da probas da ozracis hidropodizace, zagrejes motor, drzis ga na 3000 obrtaja 3 minuta, pa pustis da radi na leru 30 sekundi i tako par puta. Ako to ne pomogne remont :)

Inace znaju i dizne da zveckaju kad su zapusene.

Link to post
Share on other sites