Recommended Posts

Pa da predstavim i ja svog Bavarca. Serija 1 , f20 , 116i motor 1.6 136ks, turbo benzinac. Ja sam u startu gledao samo benzince i uopste me nisu dizeli zanimali, razloge necu navoditi jer je to vec za temu dizel vs benzin. Kupljen u maju 2018. godine sa nepune 73k km. Proverena km u Delti, stoji da je bio u servisu na 71,114km u septembru 2017, na carinskoj 72790km tako da ne sumnjam u kilometrazu. Auto pre kupovine proveren kod Bate u Mirijevu, sve u top stanju bilo, nigde lufta na trapu, motor bez gresaka, dizne, sve kako treba. Jedino su diskovi pri kraju bili, ali plocice dobre pa mi je preporuceno da ih istrosim do kraja pa zamenim zajedno sve. Odmah po kupovini odradio sam mali servis sa khecht filterima i castrol uljem. Kupio sam nove 4 Hankook ventus prime 3 letnje gume. Ugradio sam alarm, uplatio kasko i 4. juna sam krenuo u CG da radim dole sezonu, auto top prosao put, potrosnja BG-BD (a i u povratku isto) okruglo 6l sa klimom ukljucenom sve vreme. Tempo dobar, par vozila me obislo za ceo put (ne govorim ovo da se hvalim nego da se vidi tempo voznje kakav je bio), u kolima ja i koleginica i auto preeepun stvari, ona ponela kofer i 3 torbe, ja veliki kofer i torbu, plus neke kese i ranceve. Sa svojih 136ks jako lepo vuce vec i preticanja nisu problem pogotovo na magistrali. U CG sam slabo vozio, par puta do Kotora,  jednom do Bara, Lovcena, Tivta i par puta nedeljno na Jaz na plazu. Jedini problem do sad koji sam imao je da mi je crkla brava gepeka, malo guglanja i video sam da se desava na seriji 1, uglavnom od lupanja gepeka crkne mikroprekidac u bravi i onda se menja cela brava. U Delti kupio deo i sam zamenio, okruglo 10.000 din. Kad sam dosao iz CG kupio sam zimski set felni (ovaj sto je sad na slikama) i 4 kleber krisalp hp3 gume. Auto po gradu trosi 8,2-8,5l leti, zimi je to islo oko 9,5l nekad i 10l zavisi od relacija. Vrlo je lep i lak za voznju, kompaktan i nije problem naci parking mesto. Mana mu je svakako ponuda prostora, meni kao vozacu je ok, odaljim sediste do kraja i nije mi tesno, ali iza mene je onda maltene neupotrebljivo mesto. Gepek je ok za tu klasu. Zadovoljan sam i udobnoscu i utegnutoscu auta i na to nemam zamerki. Sad kad je zima i kad nosim zimsku jaknu ili kaput malo je problem izlazak iz kola, jbg ja imam 120kg pa jos jakna itd nije bas prijatno :) kad nemam nista vise od majice ili duksa nema tih problema. Malo sam se i ja razmazio jer sam pre ovoga vozio e46 coupe pa sam navikao na mnogo veca vrata i da se naslonim na B stub kod izlaska, i nije mi smetalo sto je dosta nizi bas zbog ova 2 razloga. 

Sto se tice opreme ima polukozna sedista, sva 4 podizaca, manuelnu klimu ili polu-digitalnu kako je ko zove, bluetooth za razgovor i multimediu, usb, aux, tempomat, dipslay za multimediu, mali BC... Fale mu ksenoni i da ga zatamnim malo. Ostalo ne bih dirao nista, vecu felnu sam zaboravio zbog nasih puteva ali 17ica bi mu lepo legla. 

Evo i slika... 

IMG-0155.jpg

IMG-0156.jpg

IMG-0157.jpg

IMG-0159.jpg

IMG-0161.jpg

IMG-0163.jpg

IMG-0164.jpg

IMG-0166.jpg

IMG-0167.jpg

IMG-0168.jpg

IMG-0169.jpg

IMG-0170.jpg

IMG-0171.jpg

IMG-0172.jpg

IMG-0173.jpg

IMG-0174.jpg

IMG-0175.jpg

IMG-0176.jpg

IMG-0177.jpg

IMG-0178.jpg

IMG-0179.jpg

Link to post
Share on other sites

Iskreno da ti kazem budala bi bio da bacis 600-700e na xenon farove jer i ovi mu lijepo stoje plus dobra boja i ocuvan auto,sve mi se svidja kod njega cak je i ova "manuelna klima" mnogo ljepsa nego kod npr e90,e60. Sve u svemu ja nebi nista dirao simpatican gradski autic samo bi uzivao u njemu

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ne bih svakako 600e dao, ukoliko bih to radio dao bih moje halogene + doplata za xenon pa onda plus kodiranje.
Za moje potrebe odlican, 99% moje voznje je grad, a u 90% slucajeva sam ili sa 1 osobom jos tako da mi komfora ne fali...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

A sta mislis koliko bi ti neko trazio doplate? (Mom drugu otpadzije trazile za octaviju 2016 800eur plus njegove halogene, inace 900 :) ).

p.s. odlican autic, btw ko ne zna, chipom se pretvara u zver, ide na 210-220 konja klasican cip. Pre bih njega uzeo od n47 100 puta , srecno ;)

Link to post
Share on other sites

Pa nov ksenon far u sillux je 42k original hella, koliko moze da vredi na otpadu polovan xenon, a koliko moj halogeni?
Da, gledao sam revo cip i bas sam se zainteresovao za to


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Dobro se raspitaj oko cipa. Posto svi to nesto "rade" a malo ko izgleda zna. Inace moze i problem.

Ne znam za gde si gledao ali znam da se oni nesto kolju oko imena. Pravi REVO nema kod nas koliko znam. Najblizi je u Temisvaru.

https://www.onlyrevo.com/

I koliko znam rade VW grupaciju ne BMW

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
3 hours ago, Djoksa530i said:

Zna li neko kako su se na kraju pokazali ovi motori ako se ne varam to je N13?

Prince engine... Moj majstor ga hejtuje u smislu, pravio se samo 4 godine i komplikovan za održavanje... Šteta što su odustali od njega. 
Ovaj ovde je presao smesno, kontam da je miran još 90k sigurno.

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Malo da osvezim temu, evo usli u trecu godinu kako se druzimo, prethodnih 6m bio na brodu pa sam ga majci ostavio... Sad sam bio na putu bg-tuzla-BL-sarajevo-bg. Odlicno podneo sve. Vrlo lep auto za voznju, snage mu ne fali. Potrosnja sa puta, 3 osobe i klima sve vreme. Od kvarova imao sam elektro prekidac brave gepeka (10k din, sam zamenio) i menjane gumice neke oko turbine jer je tu antifriz pustao, ostalo samo redovni servisi, sipaj i vozi. Uzeo sam Phillips diamon vision za oborena, led za pozicije i led za dnevna svetla pa to dosta lepse izgleda sad. b634dfbdc923a3b2b7af68e4045faff5.jpg

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Odličan prevoz[emoji108] Turbo benzinci u F seriji su dobri,pobedili su dosta boljki iz prethodne generacije,ne treba bežati od njih uopšte,po meni bolji izbor od dizela. Čak i moj mehaničar kome je poslednji dobar benzinac m50 kaže da se sa ovim motorima vraćaju na stare staze.

 

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Sve je super sem dihtunga za poklopac ventila i kucista za uljni filter. Kod 2.0 lanac bregaste a kog 3.0 plasticni charge pipe hoce da pukne. Sreca pa ima aluminijumski after market.

Link to post
Share on other sites

Pomenuti dihtunzi znaju da puste ulje na ispod 100Kkm. Ja sam prekjuce osjetio u jednom momentu miris izgorelog ulja kroz ventilaciju, nisam imao vremena da gledam motor detaljno ali sve su sanse da je kap ulja na izduvnu granu dosla bas iz dihtunga poklopca ventila. Na 38,800 milja predjenih (62,400 km), ej?! Lanac na 2.0 se istegli, a zna i da pukne. U USA udruzenje potrosaca sprema tuzbu protiv BMW zbog toga, ako vec i nije - ne pratim pomno. Pomenuti dihtunzi nisu boljka samo turbo-benzinaca, i atmosferskih benzinaca takodje. Znam dobro po mom N52. Inace sem toga, turbo benzin motori i pa i mjenjaci uopsteno kod BMW su stvarno kvalitetni. Ljudi malo pizde zbog tih dihtunga, u principu kao zar BMW stvarno ne moze to rijesi, nego se ponavlja iz generacije u generaciju. 

Link to post
Share on other sites
On 2/4/2019 at 1:51 AM, Djoksa530i said:

A sta mislis koliko bi ti neko trazio doplate? (Mom drugu otpadzije trazile za octaviju 2016 800eur plus njegove halogene, inace 900 :) ).

p.s. odlican autic, btw ko ne zna, chipom se pretvara u zver, ide na 210-220 konja klasican cip. Pre bih njega uzeo od n47 100 puta , srecno ;)

Tesko da sad mogu nesto da mu traze, jedino cigare da im donese.

Link to post
Share on other sites