Recommended Posts

Vratih se i ja u sektu posle dve godine Audija A5 🤣 Sluzio me je vrhunski, nadam se da ce tako i F da me sluzi, da ne moram mnogo da razmisljam 😎

Dakle, F10 520d, sapphire-black, proizveden 18.2.2011. Sto ce reci da je famozni N47T 😂.

Standardno, 181ks, automatik. Fina oprema, generalno trenutno na oglasima ima oko 30-40 F10 2011. godiste automatik, a ovaj je jedan od retkih koji mi se svideo u kompletu.

Na satu pise 192.000km, podudara se sa servisnom iz Nemacke, podudara se sa izvestajem sa autoDNA, sutra ujutro ide na detaljan pregled kod majstora, a za koji dan cu uraditi i prepis.

Evo i par fotki, i kompletan spisak dodatne opreme.

https://imgur.com/a/WLgB6OG

Lepo je opet vratiti se u “maticni” klub 😎

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hvala ljudi, jutros sam ga vozio na pregled, kod Vojvodica u Veternik (sve preporuke za servis, momci koji rade tamo su kao pit stop, a Milos strucnjak za BMW), i ustanovljeno je da za sad treba da se uradi mali servis, servis menjaca (sto sam znao) i da treba da se zameni remenica alternatora. Ostalo je sve uredno i utegnuto, lanac nije neophodno momentalno dirati ali trebalo bi razmisljati tome u nekom periodu.

Edited by skoricnik
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Odlican BMW, puno srecnih km ti zelim ;).

Paket opreme boli glava ... definitivno je sledeci BWM koji zelim F10 ... ovaj da izvozam jos jedno 2 godine pa da se polako selim na peticu ... ovaj tvoj mi je unutra kao da sam ga ja birao za sebe ;)

Link to post
Share on other sites

Drustvo, treba mi pomoc od nekog ko je malo strucniji i razume se u materiju. Guglao sam na sve strane i nisam nasao konkretno resenje.

Kao sto sam napisao gore, u paketu opreme imam fabricki Webasto (imam plocicu ispod haube sa BMW logom), sa fabrickim daljinskim upravljacem. Stavio sam nove baterije u daljinski posto ih nije bilo u njemu i pokusavam sad da aktiviram sistem. Po uputstvu, prvo drzim I/O dugme na daljinskom, upali se zelena dioda, i stisnem START, medjutim nista se ne desava na automobilu. 

Pokusao sam preko timera na iDrive i preko rucnog ukljucivanja, tu je situacija malo drugacija. Uspem da upalim "Ind. ventilation", ventilacija funkcionise. Takodje, kad je upalim rucno preko iDrive, mogu da je deaktiviram preko daljinca (prvo I/O pa STOP). Znaci da sa je daljinskim sve u redu (ni u jednom momentu mi ne blinka crveno, samo zeleno).

Sto se tice "Ind. heating", iDrive mi nudi opciju da je selektujem/cekiram (znaci nije sive boje, nego bele) i kad hocu da je cekiram nista se ne dogodi. 🤷‍♂️Trenutno je nekih 9 stepeni i ispunjavam uslove po pitanju spoljne temperature, jedino mozda ima veze sa tim sto je auto danas vec bio ugrejan (vozen). Mozda bi trebalo da probam da ostavim auto da prenoci pa pre prvog paljenja da probam. Negde sam procitao mozda da nakon par neuspelih pokretanja (sta god znacilo) Webasto sistem treba da se restartuje pomocu dijagnostike, ali nisam siguran ni u sta.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Problem sa Webastom je resen, bilo je potrebno da se reaktivira preko dijagnostike. 😀

Nego, ima li ko neku “pouzdanu” informaciju, koliko bi moglo jos da se vozi km kad se lanac pocne cuti? Ne ocekujem konkretan odgovor u kilometar, ali okvirno, da li moze 50-100km da se vozi ili moze izdrzati jos 1000-2000km.
 

Iz predostroznosti sam zakazao zamenu lanca za 10 dana, vise ne mogu da provalim cuje li se ili ne, snimci na YT mi nista ne pomazu 🤦🏼‍♂️ Ima nekih snimaka gde ozbiljno drobi, i to hvala Bogu nije slucaj kod mene, al nesto sam se utripovao pa se bojim da vozim auto. 😳

Link to post
Share on other sites

Postoje na preko 190, menjaj ga. Ja sam menjao na 180, uopste se nije cuo. Kas ga je skinuo i video u kakvom je stanju, prokomentarisao je da ga sad sklopim, ne bih smeo da ga upalim.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Nije problem samo lanac. Kod mene se nije istegao na 200.000km, ali moze doci do raspadanja plasticnih klizaca i to sve zacepi uljnu pumpu. Zato servis treba raditi sa vadjenjem motora i sve po redu.

Link to post
Share on other sites

Bas sam skoro bio prisutan u servisu, na popravci i ovaj od 163 i ovaj od 177ks, oko struje neki problemi, nebitno. Hteo sam da kazem da ovaj od 177ks sto je kao los mnogo lepse i mekse radi. I tisi je i mnoogo bolje ide. To sto kaze Stunter, samo ga dobro iservisirati i gas. 

Link to post
Share on other sites

Sigurno je ugladjeniji, M47 je bucan na leru, ali zato u voznji je tih dosta. 

Jel istina kao sto pricaju za N47 i kad zamenis lanac ide zamena opet vec posle 50.000km? 

Link to post
Share on other sites

Moguce, ovo je sa mog auta snimak, a skoro sam proveravao nakon zamene i predjenih skoro 150.000 bio je zategnut. Takodje ugasen auto...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pa i 100.000km je ok skroz, al price od 50.000km je bas malo, toliko kaisevi izdrze lagano. 

Koliko se krecu inace zamene lanca sa rukama majstora? Neke realne cene. Da ne bude da spanujem temu, i Nikola treba sad da menja lanac pa da ima neki podatak? 

Link to post
Share on other sites