trosi benzin kad vozim na plin


Recommended Posts

pozdrav...imam bmw e36 320i 92. dal sam lud ili sta,znaci na benzin samo upalim auto i odmah prebacujem na plin a kazaljka za gorivo stalno pada..deluje mi da na punu bocu plina potrosim i negde oko 7-8 litara benzina mozda i 10...a ne vozim uopste na benzin...dal je ovo moguce??? :lol:

Link to post
Share on other sites

Naravno ne trosi se toliki benzin, vec benzinski ECU proracunava kolicinu benzina koja bi trebala da bude potrosene i zato skala pada. Kada bude skroz pala, vratice se u normalu.

Link to post
Share on other sites

Daj čoveče kakav benzinski ecu i proračuni?

Ako ti je zimi manje trošio benzina ima samo jedno mesto gde troši: lufter rezervoara.

Preko luftera se benzinske pare ubacuju u usisnu granu, tako da faktički troši oba goriva. Ako otkačiš konektor na ventilu luftera ima da ti naduva rezervoar kao balon.

Imam isti problem i ne znam kako da ga rešim. Pretpostavljam da držiš pun ili približno pun rezervoar za benzin...

Link to post
Share on other sites

moguce da je to,da li neko zna kako to da resim?vec sam pomislio da se tripujem :lol: al evo sad tek vidim da jos neko ima ovaj problem...sad sam sipao pun rezervoar benzina,presao oko 350km na plin i negde oko 50km na benzin(otvoreni put) i kazaljka je pala sa 60l na 45l! e da a cini mi se da se ponakad osea miris benzina u kabini,ali samo ponekad malo...mozda se i to tripujem od kad imam ovaj problem :acute:

Link to post
Share on other sites

Zameni taj povratni ventil. I dobro pregledaj da ti nistu pustila creva za gorivo. Hoce ona da propadnu od ne koriscenja kada neko vozi samo na plin. I onda cure dok radi auto. To je super da se zapalis. Tako i planu sva kola. Sredi to pod hitno.

Link to post
Share on other sites

Nije to Reno pa da proracunava kolicinu potrosenog goriva i tako da pokazuje skazaljka...:lol:

Pogledaj dobro, curi ti negde neko crevo...benzin isprava, ali bas toliko ne moze

Mozda kaplje na nrp. usisnu granu, pa brzo ispari da ne moze lako da se primeti....primetices ako se zapali:)

I nikad auto nece da radi na oba goriva istovremeno, ugusice se na iole manjim obrtajima motora

Link to post
Share on other sites

Vidi jel ti je dobro zavrnut onaj prsten na pumpi za gorivo ili plovku. Kod mene se isto osecao benzin i nestajao.. Posle voznje sagni se i pogledaj jel ti je vlazan rezervoar, ja sam tako provalio kod mene.

Link to post
Share on other sites

Ima onaj sistem, aaa vaporizer ili kako se zove, ono benzin pari pa to ide direktno u usisnu granu.

Da, i ja to imam, ali meni ne trosi nimalo benzina.

Link to post
Share on other sites

imao sam isti problem na x-u provjeri dali ti pumpa radi kad je na plinu..jer navodno dizne, iako su iskljucene, pod pritiskom pustaju benzin u motor, ubacio relej i radi kao doxa ne trosi benzin vise kad je na plinu, i da meni se nesto bilo s*ebalo(relej) i radio je na oba goriva istovremeno, nije imao snage, iz auspuha crni oblak, i radio je normalno na leru :)

Link to post
Share on other sites
imao sam isti problem na x-u provjeri dali ti pumpa radi kad je na plinu..jer navodno dizne, iako su iskljucene, pod pritiskom pustaju benzin u motor, ubacio relej i radi kao doxa ne trosi benzin vise kad je na plinu, i da meni se nesto bilo s*ebalo(relej) i radio je na oba goriva istovremeno, nije imao snage, iz auspuha crni oblak, i radio je normalno na leru :)

Ja sam kod sebe hteo relej da stavim iako ne troši oba goriva u isto vreme...Majstor mi je rekao da to ne radim jer benzin ima ulogu i da hladi dizne,pa ako bi to stavio one bi zapekle...

Link to post
Share on other sites

ja sam presao vec 50 000 tako i kad prebacim na benzin radi kao sat, kako benzin moze da hladi dizne kad su iskljucene i gorivo ne prolazi kroz njih?? od cega ce da zapeknu ?od vazduha?

Link to post
Share on other sites

moguce je da trosi benyin i plin meni se to desilo jer uredjaj za automatsko prebacivanje nije gasio dizne tako da je isao i benyin i plin opisi kakav ti je plin pogledaj masu na magnetu ili otkaci dyeksnu od benyina sa magneta pa vidi da li ti bolje radi inace ja imam sestaka i on to guta ali ne radi motor kako treba na srecu to sam resio,ako ti benyin pusta osetices ga i ne yeyaj se sa tim jako je opasno pod hitno proveri creva kod motora

Link to post
Share on other sites

Brate ,pisao sam vec o tome i imao sam isti problem sa mojom kockicom 320 i ! Moje resenje bilo je kad prebacim na plin automatski mi gasi pumpu za gorivo ,jer dok je radio na plin radila je i pumpa u gurala benzin kroz dizne koje su bile neispravne i nisu dobro zatvarale i jos ako je regulator pritiska crko ,eto problema !

Link to post
Share on other sites