Recommended Posts

Svako najbolje zna koliko mu auto vredi. Ako nekom ne odgovara cena zaobidje ga i kraj price.

Naravno da je tako.

Ali vladi-t smeta nešto čim ovako piše. Nisam video da se igde ovako raspisao kao ovde. Kao piše ( ne mislim o dotičnom ) a baš misli na mene i moj auto. Ja nisam LJUDINA I POŠTENJAČINA kao on da pričam svašta i svakakve reči a ne poznajem ni auto ni osobu.

I još jedna stvar, šta tebi vlada-t smeta koliko sam ja zacenio auto? Ako ti se ne svidja obidji i cuti.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ziva istina da je preplatio auto , a jos veca istina da ce sledeci kupac opet da preplati auto ali nece imati ulaganja

Jeste, jeste.

Ja sam hteo da vozim dobru 36, dao sam pare i još dosta se trudio da bude bolja. Ako neko sad traži.. plati. Jer i ja kad sam gledao oglase i tražio bilo je sličnih priča ovakvih o raznim autima.

A ja nikad nisam pljuvao ničiji auto. Meni npr pomenuću čoveka jer za njega znam, čuo sam itd, Marudžina kocka je pojam o kocki na oko, jer ne znam kakva je iznutra, ali ja nikad nisam isao da pljujem ili nešta loše komentarišem itd. Taj čovek se trudio i radio, svaka čast i ja to cenim. Cena tolika kolika je bila. Hoćeš nećeš. Opravdano ili ne, kad neko nešta voli ne pita se.

A on (vlada-t) se rasprdio kako je nerealno. Kao da ti je cilj da opljuneš po autu. Već mi je dovoljno šuPčine koji me ganjao na telefon i nudio 1500. Kao i nekog papka koji je pitao koja je cena, ja lepo kažem on govori ne zanima me prodaj drugome. Iz revolta pitam koliko bi ti dao? On kaže ne zanima me. Neki ljudi baš vole da peglaju. Zato sam i obrisao oglas. Ko zna da je auto na prodaju naci ce me.

Odoh sa ove teme. off.

Link to post
Share on other sites

Moze da ga oglasi i u Zimbabveu, prica je uvek ista. Ko hoce da sam ulaze u auto kupi nesto jeftinije a ko hoce da full vadi pare pare. Jedno je jasno, pare koje se uloze u auto nikad se ne mogu izvuci u potpunosti ali sasvim je normalno ceniti sve sto je radjeno, sta ima auto, u kakvom je stanju... i pokusati prodati po sto vecoj ceni.

Link to post
Share on other sites

Obocno se klonim flame war.ova.

Kupoprodaja polovnog auta se uglavnom svodi na motive i trziste. Tj, da li stvarno hoces da ga prodas i koliko je ko spreman da ga plati u odnosu na druge u tom momentu.

Ja ne kazem da ovaj auto ne vredi te pare, nisam video pa je sramota da pljujem.

Ali da li mozes da vratis ulozeno, to jako tesko. Ja u svoj auto konstantno krcam pare, a prodao bi ga iskljucivo za nedaj Boze da mi trebaju pare. Kapiram da niko ne bi cenio to sto sam "ulozio". Jednostavno ima brda krseva za po 1500e ... A nas narod samo to gleda. Niko ne vidi nove dkskove, plocice, gume, sedista, xenone, projektore itd (sve ovo sam uzeo iskljucivo zbog sebe).

Zato skoro svaki auto dam matorcima kada ga izvozam :-D.

Link to post
Share on other sites

Mladene zajebao si se. Kome se ti pravdas? Cena je jednaka stanju auta i cao. Ja samo mogu reci svaka cast ako toliko dobijes, sto znaci da ti je auto opravdao cenu i to je to. Ako je lom taj auto, budi svestan da nikad neces dobiti te pare. A to niko ne zna osim tebe :)

Link to post
Share on other sites

ziva istina da je preplatio auto , a jos veca istina da ce sledeci kupac opet da preplati auto ali nece imati ulaganja

100 posto si upravu...cela prica se svodila od POJEDINACA koju su ga pre hvalili dok je bio kod drugog vlasnika sad ga pljujuu

Link to post
Share on other sites

Nema veze sta ko prica i sta je ko pricao, uglavnom svi nesto precute u vezi svog ili drugarovog auta. Uglavnom preplacen jeste, ali sad ako si ga sredio i ne treba ti novac cuti i vozi znas sta imas. U principu polovan je to auto, a svakom neki k'''c fali, nema veze da li je star 2 ili 22 godine. I jos nesto, pusti zaludne sto zovu u vezi oglasa, 80% njih zove samo jer im je dosadno a auto im se svidja, novac nemaju pa kenjaju gluposti, opet ovi sto imaju novac i oni kenjaju kad bi moglo za dz to bi bilo dobro. Za sve njih samo odjeb preko telefona(u mom slucaju par puta i uzivo) i cao. Nije bas u redu da se nesto prica oko auta koji ne znas, niti si video a kamoli da se proserava bzvze, svakom je svoje najbolje jel da?

Link to post
Share on other sites

Naravno da je tako.

Ali vladi-t smeta nešto čim ovako piše. Nisam video da se igde ovako raspisao kao ovde. Kao piše ( ne mislim o dotičnom ) a baš misli na mene i moj auto. Ja nisam LJUDINA I POŠTENJAČINA kao on da pričam svašta i svakakve reči a ne poznajem ni auto ni osobu.

I još jedna stvar, šta tebi vlada-t smeta koliko sam ja zacenio auto? Ako ti se ne svidja obidji i cuti.

Ocigledno je da ne razumes nista o cemu sam pisao,nije ni bitno... Ne zaobilazim nista,nego uvek sta mislim kazem! Ako nekome smeta,jbg! Raspisao sam se tebra moj,jer tebi izgleda ni cela strana nece da pojasni sta hocu da kazem. I ne zaboravi,forum sluzi da bi pisali...

Sto si tako siguran da mislim na taj auto,tvoj?! I ne budi siguran da ga nisam 'upoznao'... Odakle znas, mozda mislim i na svoj... Nemam pojma koliko je 'ulozeno' u odrzavanje i sigurno nece sve da se nagomila na cenu ako se bude prodavao!

Evo ti primer...

Pre par godina plin 900e

Pre par meseci sredjen motor 800e

Plus limarij,farbanje i sto drugih kuraca.... I jel to sad znaci da kupe vredi 5000e?!

Nema potrebe da se ljutis,i ne znam koje su te to 'svakakve reci' uvredile,al evo izvinjavam ti se zbog toga...ja ti zelim da te u trenutku kad ovo procitas pozove neko i prodas ga za te pare,ali jednostavno to tako ne ide

Link to post
Share on other sites

Ja sam se ovde za 5 godina nacitao raznih prica o vrednosti tudjih i svojih automobila kad se prodavaju i ne zelim da zalazim u to. Zna se kakav auto vredi platiti vise i takav kupac zna sta trazi. Nego me interesuje samo cifra zbog koje se rasprava otegla na dve tri strane?

Link to post
Share on other sites

slusaj...ja imam 4 banki..po zakonu u penziju necu moci pre 65te...aj molim te dodji za 25 godina da me pitas koliko cenim auto

Nema potrebe da se osecas prozvano. To sto ti radis i auto na kom to radis nema veze sa ovom pricom...to je kompletna restauracija koliko se meni cini...

Link to post
Share on other sites

mladene sustina nije da li ti je auto los (ja cak,kao i moj burazer sigurno,mislim da je verovatno bolji od vecine na oglasima,a opet mozda gresim,ne znam) vec je sustina da se odrzavanje/ulaganje kako god ti vidis to,ne odrazava na cenu toliko koliko ti mislis.

ti uvek mozes da trazis koliko hoces,a da li ces dobiti to je pitanje... ili si prosto ogorcen sto nisi dobio ono sto si mislio da ces dobiti i sta si platio,pa sad hoces i ti da ispadnes "sposoban" i nekoga zajebes?a mozda te niko ni nije zajebao nego si ti jednostavno previse ocekivao,misleci "ok za 2.5-3 soma mogu da kupim stila i ovog kupea deset godina starijeg,pa cim toliko kosta kao i deceniju mladji auto,sigurno cu dobiti perfektan auto,sve u full bez greske itd.

mislim ne znam sta ti nije jasno,to je previse para za auto tog godista,ili mora mnogo dobar da bude da ne kazem u savrsenom stanju,da bi toliko vredeo pa i kostao.a drugo,sine prosecan srbin ce kad se vec odrice toliko love na gomili,kupiti novije pa makar i da nije ULOZENO u njega toliko... jer tebi kao prvo,svakako nece verovati,a ti se zapitaj dal oglas kacis iz dosade i zajebancije,da li stvarno zelis da prodas ili zelis da ti auto visi mesecima na oglasima.

a od para koje si ulozio si se valjda oprostio istog trenutka kad si ih u auto ukrcao,jer si to valjda radio iz nekih drugih razloga,ne da bi posle naplatio,osim ako ne planiras da prodas nekom turcinu,norvezaninu i sl,a ni njima ne rastu na drvetu.

puno gledate diskaveri nacionalnu geografiju eksplorer itd...

Link to post
Share on other sites

Evo ti primer...

Pre par godina plin 900e

Pre par meseci sredjen motor 800e

Plus limarij,farbanje i sto drugih kuraca.... I jel to sad znaci da kupe vredi 5000e?!

cek a nisi racunao gume,(xenone kao NEKI),tapacire,menjace,diferencijale,pumpe ove one,ulja,antifrize,tecnost za pranje stakla.....cek jel se i gorivo racuna?:D

Link to post
Share on other sites

ziva istina da je preplatio auto , a jos veca istina da ce sledeci kupac opet da preplati auto ali nece imati ulaganja

pa ako ga je platio,lupam 2500 i preplatio ga je,znaci vredeo je,opet lupam 1800 i toga je svestan sam (kao i pola foruma kad je plakao i pljuvao druge sto nije video stvari koje je trebao da gleda-da je cutao mozda bi sad i mogao da proda :P ) i onda je ulozio opet lupam,800 za farbanje i sta vec sve ne,jel...koja je onda prava cena auta 2500+800 ili 1800+800 ne znam da li me razumes,ali onda ce sledeci kupac da preplati na kvadrat, i njegovu gresku i svoju,gresku/zelju/inat sta vec a ulaganje ce se svakako pojaviti pre ili kasnije... sta taj posle da radi,da dodje da ga upuca?:D

Naravno da je tako.

Ali vladi-t smeta nešto čim ovako piše. Nisam video da se igde ovako raspisao kao ovde. Kao piše ( ne mislim o dotičnom ) a baš misli na mene i moj auto. Ja nisam LJUDINA I POŠTENJAČINA kao on da pričam svašta i svakakve reči a ne poznajem ni auto ni osobu.

I još jedna stvar, šta tebi vlada-t smeta koliko sam ja zacenio auto? Ako ti se ne svidja obidji i cuti.

a ti LJUDINO ne znam sto vredjas i sto te boli kad ti nesto neko kaze realno... mozda je upravo na sebe mislio,a ti koliko si ljut na sve zive i pun sebe to ne mozes ni da shvatis.

Link to post
Share on other sites

Druze, ne kazem da nisi u pravu ili da si u krivu, ali kad bi svi sa foruma pokusavali svakoga da ubede ili da objasne nesto, gde bi nam kraj bio. Niste se razumeli a jos nemate isti stav, svaka dalja prica je previse.

Link to post
Share on other sites