e30 Moje luche (Restauracija)


Recommended Posts

  • Replies 826
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Akril da lakiram :o Ma jok to ostaje tako.

Pa imas akril sa bezbojnim lakom ;)

Ma nema nista od toga to mu je, ne ide na izlozbu i ovako je 100x bolji od predhodnog stanja ;)

Link to post
Share on other sites

Nadam se da ćeš ubrzo krstariti ulicama LE !

I ja se nadam mnogo mi se ovo oduzilo i volju sam mu vise izgubio, sve sto je moglo da krene naopako krenulo je AMA SVE oduzi se ovaj poso 5 meseci kao da pravim leteci tanjir :huh:

Link to post
Share on other sites

Loshmi, nista od izduva los je kao i tvoj. Mozda izduvna grana ako ces da je menjas, moja je bolja. Ovo 1000e do sad sa sve 400e co2 aparatom ili bez? :dirol:

300e (farbanje majstor + materijal)

30e siber

30e Stolice

90e obrada glave

200e (materijal limovi zastita farba osnovna itd)

50e Diferencijal

30e Vrata (vozacka)

50e zica za co2

Oko 30e punjenje boce 2x

30e tabla

30e dihtunzi (glava i poklopac)

30e brusilica (1 sjebana prilikom rada)

To je to 900e

Aparat 400e i boca 50e i manometri 50e (sa 2 sata nemacki)

Eto za sada kolko se secam ;)

Pa ne znam ako mozes slikaj pa mi posalji sliku da vidim u kakvom je stanju :)

Link to post
Share on other sites

Bez uvrede bolje bih ga ofarbao kenda sprejom.

pro03_04.jpeg

Mnogo te je to izaslo prijatelju..

Zivo me interesuje kakav ce biti za jedno godinu,dve dana

Sta fali spoljasnjem farbanju? Ja vidim da je extra ispalo ako to tebi smeta tvoja stvar mada ne vidim da se iko pozalio sem tebe, za 2 godine ce izgledati isto kao i sada sto uzgleda iz razloga sto sam se mucio sve vreme da ga napravim pa ce taj auto biti pazen ;)

Link to post
Share on other sites

Ja se bavim limarijom pripremom automobila za farbanje nekih 6-7godina,po mojoj proceni koliko sam video kako je urađen auto.pričam o zaštiti i tako to a ne o vizuelnom izgledu auta,dajem najviše 7-8 meseci vremena kad počne da izbija korozija na flekama u gepeku i na patosu.Temeljna boja je živo sranje.da si se malo raspitao i stavio epoxidni prajmer na sve varove i fleke bio bi miran bar 5 godina,pošto vidim da oćeš da ga središ za sebe.Što se tiče cene materijala i farbanja tu si dobro prošao,ako si dobio neki kvalitet(konkretno podloga i farba)Bez ljutnje,samo sam prokomentarisao.Ne smatram sebe nekim "profi majstorom" pa da mogu da sudim o svemu,ali svako ima svoje mišljenje... :)

Link to post
Share on other sites

Ja se bavim limarijom pripremom automobila za farbanje nekih 6-7godina,po mojoj proceni koliko sam video kako je urađen auto.pričam o zaštiti i tako to a ne o vizuelnom izgledu auta,dajem najviše 7-8 meseci vremena kad počne da izbija korozija na flekama u gepeku i na patosu.Temeljna boja je živo sranje.da si se malo raspitao i stavio epoxidni prajmer na sve varove i fleke bio bi miran bar 5 godina,pošto vidim da oćeš da ga središ za sebe.Što se tiče cene materijala i farbanja tu si dobro prošao,ako si dobio neki kvalitet(konkretno podloga i farba)Bez ljutnje,samo sam prokomentarisao.Ne smatram sebe nekim "profi majstorom" pa da mogu da sudim o svemu,ali svako ima svoje mišljenje... :)

Nije radjeno osnovnom nego antikorozivnom odozgo a odozdo je mazano onom crnum zastitom preko podloge, j***m li ga brate videcemo vreme ce reci ko je upravu, ne kazem da gresis niti da sam ja znalac nego kazem vreme ce pokazati. Nadam se da ti gresis hehehehe xD A za taj prajmer sad prvi put cujem, cuo sam za smolu ne znam da li je to isto :/

Link to post
Share on other sites

Meni ovo deluje kao mat boja ili su mutne slike ili mu fali jedno dobro poliranje... :D

Nek je sa srecom, da te lepo sluzi i da predjes bar 100 000km sa njim ;)

Link to post
Share on other sites

Brate dobro je ovo, nisi ofarbao felne preko tegova, imas plus :thumbsup:

Ma jesam preko jednog zato sto mi je tubules guma, a nemam vulkanizera blizu da to skinem :( Kad zavrsim auto poskidacu tegove i zafarbace ih, jbg nisam sad imao uslova :/

Link to post
Share on other sites