e30 Moje luche (Restauracija)


Recommended Posts

Samo ti to lepo zaštiti ako želiš da je zadržiš za sebe,pravili su ljudi i trulije od ove tvoje.Sad kad sei krenuo nema nazad,samo budi istrajan i bez žurbe privedi posao do kraja.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 826
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne znam da li ovo zelis da cujes ali kad sve zavrsis i ovarbas, da uradis ne znam kako sledece godine ce se poznati da je ispod vareno a za 2 godine ce poceti da izbija korozija. Vec trece godine ode git.. Potrudi se da izvozas dok izgleda lepo i udomi ga nekom pa za tu kintu bolje uzmi samo skoljku da bude ekstra pa ces motor vec ubaciti. Srecno sa radovima ;)

Druze to sto si reko je glupost (nemoj se uvrediti) prvo mazem ga osnovnom farbom 3u1 koja se maze na rdju jer u sebi ima antikorozivno sredstvo i bice zasticen u fulu tako da od rdje nema nista. A da dodam posle varenja se svaki lim prska sa antirosom da odstoji ceo dan i da unisti koroziju pa se cisti celicnom cetkom pa tek onda farba. Ne radim ja fusarijski kolko da kazem da sam radio vec da potraje i da ako mislis da ce propasti lim mogu da te razuverim kako god da je zasticen lim debljine 1.5 mm ne moze propasti za 3 godine pa u vodu da ga potopis bez zastite ;). Hvala na sugestijama.

Samo ti to lepo zaštiti ako želiš da je zadržiš za sebe,pravili su ljudi i trulije od ove tvoje.Sad kad sei krenuo nema nazad,samo budi istrajan i bez žurbe privedi posao do kraja.

Normalno furam po netu trazim najbolje kombinacije posecujem razne farbare i konsultujem se mora da se zastiti sve u full-u pa dogodine da se vidimo na skupu :D

Link to post
Share on other sites

Verujem da ćeš uspeti :)

Mada biće, drž' ne daj :D

Trudim se maksimalno malo stucam sa finansijama ali planiram da ga sredim do kraja godine :D

Ako sve radis sa 1.5mm limom tesko ce taj auto ici sa 1.6 motorom... :prankster2:

Pa brate ne rasturam ja cela kola pa od 0 sa 1.5 auto sa ovim limom bice tezi za 5 kg max od fabrickog... usput nosi 1.8 motor tako da ce se uklopiti :D

i na kraju katranom ga celog zastiti i spolja i iznutra. nema sanse da ce da ovako istruli opet

Mozes li mi malo objasniti na sta si mislio pod katran? Ja sam planirao da kupim zastitu 999 ili 950 ako je to nesto bolje reci?

Link to post
Share on other sites

http://bs.wikipedia.org/wiki/Bitumen

evo ti brate. dobro ga zagrejes i prospes iz kante. razmazes cetkom debelo i zivijo! nema da rdja nikad vise.

Katran puca kad je suv , mnogo je krt i nije dobar za te stvari .

Zanimljivo :D Koga sad poslusati :D Dejane sta ti predlazes ako bitumen ne valja ?

Link to post
Share on other sites

pa kad ste vec krenuli sa gradjevinskim materijalima ja sam cuo da ljudi stavljaju kondor ( ako znate sta je ) kao zastitu protiv rdje na kolima ,sad koliko je to korisno nemam pojma :D

http://img377.imageshack.us/img377/7429/izolacijauc4.jpg

Link to post
Share on other sites

pa kad ste vec krenuli sa gradjevinskim materijalima ja sam cuo da ljudi stavljaju kondor ( ako znate sta je ) kao zastitu protiv rdje na kolima ,sad koliko je to korisno nemam pojma :D

http://img377.imageshack.us/img377/7429/izolacijauc4.jpg

Ma jok uzeo sam zastitu 930 i podlogu 980 za odozdo, pre toga je naneta anti korozivna boja.

a jes kondor, izvuci i košuljicu onda, pa laminat preko :lol: :)

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha PLACEM!!!!!!!!!!!!!! ZAMISLI BMW SA LAMINATOM :dance3:

Link to post
Share on other sites

:D sprdo sam se malo :D hahaha

al iskreno da ti kazem sad kad vidim ovu sliku da su odradili patos. kontam da se odradi patos i spoljai iznutra i oko tockova sve. nema sanse da izdrja. a kondor je vecan! ako mislis ovaj auto da sacuvas za svoje unuke, praunuke, odradi ga kondorom

Link to post
Share on other sites

Druze ne razumem se puno u te stvari . Sakupljam informacije od raznoraznih limara i farbara sa kojima sam saradjivao i saradjujem , kada je meni radjeno nesto slicno majstor je uzeo iz Madjarske neku zastitu koja je kao guma kada se osusi iz razloga da nebi pucala na kojekakva uvijanja karoserije i na udare sveko dnevnog koriscenja .

A za ulje i prasinu sam stvarno cuo od Nemca , ne tovarim te .

PS. Drugari , bolje bi bilo da mu je svako od vas poslao po neki polovan deo koji vama smeta i koji ce te uskoro baciti , nego sto ga zajebavate i stajete mu na muku .

Pokazite malo ljudskosti i pomozite coveku u nevolji .

Link to post
Share on other sites

:D sprdo sam se malo :D hahaha

al iskreno da ti kazem sad kad vidim ovu sliku da su odradili patos. kontam da se odradi patos i spoljai iznutra i oko tockova sve. nema sanse da izdrja. a kondor je vecan! ako mislis ovaj auto da sacuvas za svoje unuke, praunuke, odradi ga kondorom

Uzeo sam pravu zastitu ;)

ustvari celog ga predji kondorom i po vratima lajsnama, trepnama. nema seme da ce da zardja.

930 zastita pa preko 980 podloga i cepanje

Druze ne razumem se puno u te stvari . Sakupljam informacije od raznoraznih limara i farbara sa kojima sam saradjivao i saradjujem , kada je meni radjeno nesto slicno majstor je uzeo iz Madjarske neku zastitu koja je kao guma kada se osusi iz razloga da nebi pucala na kojekakva uvijanja karoserije i na udare sveko dnevnog koriscenja .

A za ulje i prasinu sam stvarno cuo od Nemca , ne tovarim te .

PS. Drugari , bolje bi bilo da mu je svako od vas poslao po neki polovan deo koji vama smeta i koji ce te uskoro baciti , nego sto ga zajebavate i stajete mu na muku .

Pokazite malo ljudskosti i pomozite coveku u nevolji .

Ja sam cuo da odozdo prskaju uljem da zastite auto od soli preko zime a na leto ispiraju kolko je to tacno nemam pojma, a sto se tice da neko pokloni neki deo hehe pa radije ce ga baciti u djubre nego dati nekome ovo je Srbija i takva je realnost ;)

:lol2: dobro si se setio :lol2:

Ma ludak ulepso mi dan ceo dan se smejem :D

Link to post
Share on other sites

Kompletno limarijski izvaren automobil. Sada krece zastita (ocekujem neku pari ovih dana) i smirglanje celog auta pa kod majstora na farbanje. Kada se sve zastiti i ofarba slikacu i postavljam slike :preved:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zasticivanje nam se cini.. hm, nevidjeno? :prankster2:

A bili bismo ti posebno zahvalni kad bi ovaj auspuh isekao na recimo 4 dela i bacio u kontejner :)

Bratac kad bi imao para za drugi auspuh sa zadovoljstvom bi ga isekao na 44 dela i spalio nasred ulice :D

au sine,sta napravi

Dzumbus xD

:( :( :blink: Nad ovom zastito bih lako mogao da zaplacem...necu nista vise da kazem...

Varovi premazani 999 zastitom i isprskan sa 930 zastitom ne razumem tvoj komentar sta sam po tebi trebao da uradim?

Ma svaka cast za zastitu, ali gde tu oko motora zastitom??? :unsure:

To je moj brat ludak isprskao i napred mada cu ja to srediti smirglom i sa 999 zastititi pa posle farba ;)

Link to post
Share on other sites