Recommended Posts

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

imate male oglase i private poruke pa trgujte.

nego, evo nesto iz amss:

Uslovi da vozilo dodje na atest:

-da bude u voznom stanju,

-da nema polupana stakla, farove, migavce, limariju itd,

-ako ima kuku – kuka mora biti homologovana ili mora imati atest (ako je skida - skida je celu(da se ne vidi!) ,

-ako ima folije mora imati atest za njih ( i prednje i zadnje),

-ako ima rolbarove, bulbarove – moraju imati atest,

-krovni nosac – samo originalan,

-pik-ap-ovi bez dodatnih nosača,

-diode, dodatne stop lampe i dodatna svetla – samo ako imaju atest,

-ne sme da gori check engine, abs ,air bag i sl,

-ne sme vozilo da bude bez pojaseva, naslona za glavu, ručica za prozor, retrovizora i sl. – tamo gde su isti predvidjeni,

-prepravljane usisne grane, auspusi i sl. – nikako,

-vozilo mora da ima gasa...

Ovo je konkretno za novi sad. Gotovo sigurno jos uvek moze da se uradi atest i reatest gasnog uredjaja bez da gledaju ovo sa spiska ali i to je pitanje dokle. Navodno je 20tak tehnickih pregleda vec zatvoreno jer se nisu pridrzavali pravila.

Baš ću da proverim da li je taj isti AMSS počeo da izdaje ateste za folije... :)

Link to post
Share on other sites

Nazovi pa pitaj sta i kako, naravno da se zakazuje. Mislim da je i na masinskom fakultetu u novom sadu ok prica, da te ne zezaju sa glupostima. Danas sam kod njih vadio neka dokumenta za auto koji sam preprodao i stvarno je sekretarijat ljubazan i strucan. Gospodja je precizna maximalno u davanju odgovaora i pruzanja pomoci. Meni je pomogla dosta jer sam imao neki problemcic, sve reseno u roku od pola sata

Link to post
Share on other sites

u ns na masinskom fakultetu je prica sasvim ok... za mene, svaki dan imam duplo vise slepanja nego pre ovog novog pravilnika... dovezem im auto pa ga vratim kuci kad ne prodje, pa ga opet vratim na fakultet pa opet kuci i tako u nedogled, meni je ok necu da se zalim :D

Link to post
Share on other sites

u ns na masinskom fakultetu je prica sasvim ok... za mene, svaki dan imam duplo vise slepanja nego pre ovog novog pravilnika... dovezem im auto pa ga vratim kuci kad ne prodje, pa ga opet vratim na fakultet pa opet kuci i tako u nedogled, meni je ok necu da se zalim :D

Hahaha znas kako se : dok nekome ne smrkne drugome ne svane...

Sto mi je to poznato, napravio sam 200 km na prikolici drugari popizdeli zbog mog atesta

Link to post
Share on other sites

imate male oglase i private poruke pa trgujte.

nego, evo nesto iz amss:

Uslovi da vozilo dodje na atest:

-da bude u voznom stanju,

-da nema polupana stakla, farove, migavce, limariju itd,

-ako ima kuku – kuka mora biti homologovana ili mora imati atest (ako je skida - skida je celu(da se ne vidi!) ,

-ako ima folije mora imati atest za njih ( i prednje i zadnje),

-ako ima rolbarove, bulbarove – moraju imati atest,

-krovni nosac – samo originalan,

-pik-ap-ovi bez dodatnih nosača,

-diode, dodatne stop lampe i dodatna svetla – samo ako imaju atest,

-ne sme da gori check engine, abs ,air bag i sl,

-ne sme vozilo da bude bez pojaseva, naslona za glavu, ručica za prozor, retrovizora i sl. – tamo gde su isti predvidjeni,

-prepravljane usisne grane, auspusi i sl. – nikako,

-vozilo mora da ima gasa...

Ovo je konkretno za novi sad. Gotovo sigurno jos uvek moze da se uradi atest i reatest gasnog uredjaja bez da gledaju ovo sa spiska ali i to je pitanje dokle. Navodno je 20tak tehnickih pregleda vec zatvoreno jer se nisu pridrzavali pravila.

i kad se vratis s tehnickog sve poskidas,ili vratis sta je bilo, prepravis sve i opet ista prica..vrnes kuku rol barove zatamnis stakla itd..i ..i opet smo na istom,samo oni ebu namerno..

mada sve mislim da je zakon o plinu atestu itd pisao neko ko je polu pismen..i verovatno ide autobusom..

Link to post
Share on other sites

Danas cale bio da registruje svoj auto i vratili ga. Ugradio je plin jos 2006. a atest vazi do 2016.

Meni vise nista nije jasno, jel taj atest vazi 1o godina kao sto su i bili rekli, ili stvarno mora ponovo na pregled ?

Link to post
Share on other sites

Danas cale bio da registruje svoj auto i vratili ga. Ugradio je plin jos 2006. a atest vazi do 2016.

Meni vise nista nije jasno, jel taj atest vazi 1o godina kao sto su i bili rekli, ili stvarno mora ponovo na pregled ?

na 5 godina mora na kontrolu.

Link to post
Share on other sites

Danas sam se lepo zabavio, gde sam bio - nigde, sta sam radio - nista :D

Isao sam na atest na Zrenjaninski put 114, sto se tice atesta otprilike pise sve na onom linku sto sam postavio..

Pre nego sto odete na atest izvadite plinski uredjaj, znaci bukvalno sve do poslednjeg srafa mora da se izvadi, i za to dobijete potvrdu od ovlascenog servisera o izgradnji uredjaja za TNG

Onda popunite zahtev, platite 3 uplatnice, 2 puta po 280 dinara za drzavu, 3000 za Agenciju za bezbednost saobracaja

Onda odete na atest, tamo vas vode u deo za ispitivanje vozila, tacnije ekspertizu kao da ste maltene svercovali drogu svojim vozilom

Tamo islikaju jedno 50-ak fotki, tragove od izvadjenog plina, celo vozilo, stakla, pojaseve, zadnje pojaseve i naslone za glavu, motor, broj sasije, gepek, vozilo odole i sta im jos padne na pamet..

Ne smete imati ksenone, folije, kuku, pak tregere i ostalo za sta je potreban poseban atest

Onda ako su oni saglasni da je vozilo u redu platite njima 2000, oni napisu dva papira sa kojim idete na tehnicki pregled, platite tehnicki 1500 dinara, oni popune ta dva papira, jedan vratite u Centar za motrona vozila, i onda oni salju to u ABS da ovi izdaju uverenje

Znaci ukupno oko 7000, plus ono sto ste platili serviseru za demontazu

Otprilike se ceka za uverenje oko 7 dana, tako mi rekose, dok se za uverenje za ugradnju ceka 3-4 dana

Link to post
Share on other sites

Mada su ovi iz Centra za motorna vozila sto su radili atest rekli da bi trebalo da bude sve u redu,

najvise brinem zbog jedne stvari koju sam zaboravio da pripremim..

Otisao sa gumama 195/60 15, a to je isto jedan od gomile podataka koji se evidentira,

i nije u skladu sa dimenzijama deklarisanim od strane proizvodjaca...

Link to post
Share on other sites

E ja sad tek baš ništa ne razumem...

Jesi ti imao neatestiran plin, pa je to procedura za vađenje atesta,

ili si produžavao atest koji je istekao?

Ili si rešio da se otarasiš plina?

Ne razumem?

I ovo za ksenone, kako bre auto ne sme da ima ksenone?!?!?

Pa većina novijih auta je sa ksenonima fabrički.

Šta sad ja kada budem produžavao atest moram negde pazariti polovne farove sa običnim sijalicama, da stavim umesto mojih fabričkih zbog atesta plina.

EDIT:

Evo sad sam izvrteo temu malo u nazad i video da vadiš plin napolje.

Ali opet ovo za ksenone...

Edited by Tomash
Link to post
Share on other sites