e90 sporo ubrzava pri niskim obrtajima


Recommended Posts

18 hours ago, milos.m said:

Nisam,kako to ide?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Moras imati sva 4 grejaca ispravna, vise od pola rezervoara, dospi aditiv, gas patop u 3 brzini na autoputu i regeneracija radi... Al nije resenje. Em skupo em ce ti se opet zacepit. BMW prve i druge gen ocajan DPF ima. Hbg, bio posten a ne ko VW.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne mora da znaci da hoce, tj nece ako je sve kako treba. Problem je sto nemas pokazivac temperature motora na satu, ne izbacuje gresku na satu takodje kad ti rikne grejac, nemas pojma kad sam radi regeneraciju itd.. Da su blize proverio bi ti sta ti je sa autom tacno, pa te makar uputio. Servis sam zatvorio, ali reko da pomognem..

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
4 hours ago, milos.m said:

Drugari,mozda ce nekom znaciti ,resio sam problem.Interkuler je bio zakacen malo pri dnu i on je pravio sve probleme. Zamenio sam ga i auto ide kao nevreme.

Upravo sam procitao sve poruke iz ove teme.

 

Jesi na kraju radio nesto oko DPF-a ili turbine ili samo interkuler?

 

Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, M4rkocc said:

Upravo sam procitao sve poruke iz ove teme.

 

Jesi na kraju radio nesto oko DPF-a ili turbine ili samo interkuler?

 

Ne,posle promene loseg interkulera i creva interkulera dpf izbacio gomilu cadji ...radjena dijagnostika posle par dana i ne izbacuje gresku za pritisak turbine ni za dpf filter....i odlicno ubrzava(ranije bio kao vezan) Pre mesec dana dok jos nisam resio problem  poceo je lose da radi u leru i da pored svega secne u voznji.....to je ostalo i posle zamene interkulera. Verovatno je neka dizna riknula jer je vozen sa losim interkulerom i zaprljanim dpf-om. Za par dana idem ponovo kod majstora da to resimo.

Edited by milos.m
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Pozdrav, da ne otvaram novu temu pisacu ovde. Imam slican problem sa E60 m47 120kw 2006. Auto je od letos par puta usao u safe mod, tj nije mogao da povuce kako treba. Sve se samo od sebe resavalo nakon nekoliko sekundi. Tada je kacen na dijagnostiku, izbacivao je gresku vezanu za filter goriva i sva 4 grejaca pa smo mislili da je relej(modul) grejaca u pitanju. Ovo za gorivo smo zanemarili. Obrisali smo greske, nastavio sam da ga vozim i do pre neki dan (05.01.) sve je bilo ok. Tad je opet usao u safe mod, ne vuce, bukvalno kao da ima pola snage. Opet ga nakacim danas na dijagnostiku, opet sva 4 grejaca, opet filter goriva i jedna nova greska, 4530 kod. Kontam da je neko crevo interkulera, sistao bi, culo bi se. Tipujem jos na neka creva od vakuuma ali mi majstor kaze da na njemu turbina ima elektroniku koja zakrece varijabilu, da on ne pomera zakrilca preko vakuuma. Da li je onda do tog releja pa nece dpf da pokrene regeneraciju, pa ga zbog toga baca u safe mod? Da li je neko imao slican problem? I kakvu gresku moze da veze za filter goriva? Menjam redovno sve filtere na 10000km, kupujem uglavnom mahle/knecht filtere

Na dijagnostici smo samo iscitali greske i obrisali, nismo nikakve parametre gledali i ostalo. Kad i kako on pokrece regeneraciju dpf-a?

Link to post
Share on other sites

Greška 4530 je neka opšta greška vezana za snabdevanje vazduhom, tako kaže. Može biti mnogo uzroka. Ja sam imao sličnu situaciju, neka opšta greška i na kraju sam menjao usisnu granu. Što se tiče dpf-a, treba da su ostvareni neki uslovi. Odredjena količina čadji i pepela, goriva preko 15l, temperatura u dpfu preko 250 stepeni.... i da su ispravni egr, grejači i verovatno još nešto. Tu treba da vidiš parametre. Ja trenutno koristim Bimmertool koji ima sve potrebno. Možeš videti i kad je rađena zadnji put regeneracija. Takodje možeš pokrenuti sam regeneraciju.

Edited by vranjin
Link to post
Share on other sites

Znaci da regeneraciju dugo nije radio jer grejaci (mada ja mislim da je modul) ne rade. A ne pamtim kad sam ga poslednji put kacio na dijagnostiku. U svakom slucaju ide kod majstora za par dana, verovatno cu i klapne na usisu cupati napolje jer je auto 2006. Kontam da u grani ima svega i svacega

 

Link to post
Share on other sites