e90 sporo ubrzava pri niskim obrtajima


Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

34 minutes ago, milos.m said:

Sta je onda euro 4 norma?


Sent from my iPhone using Tapatalk


 

Bitna je emisija dizel cestica, a ne da l ina DPF =] Uglavnom, od Eura 5 je postao obavezan, a Euro 4 tu i tamo.

 

edit: Naravno zbog zemalja gde registracija ide po zagadjenju, na tim trzistima je uglavnom stavljan DPF. Mislim posle onog masovnog fejslita i prelaska na nesrecni N47 da su svi dobili DPF

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites

Mislim da mi slobodno možemo da nastavimo sa skidanjem DPF-a i svih ostalih gluposti. Ovo je Srbija, ne zaboravite. Lepo kaže čovek: fabrike iz II sv. rata rade, a sad se smislili priče o ekologiji!? Mislim da ipak treba prvo da prestanemo sa odlaganjem veš-mašina u najbližu reku, a onda da se brinemo o Euro 10 normama.

Link to post
Share on other sites

Jbg takva je politika. Kod nas nije toliko zagadjen vazduh kao na zapadu, koci se ovaj metan sa istoka, nema nikakvih subvencija za tng al zabranjujemo uvoz Euro3.

 

  • Title Nitrogen dioxide over Europe
  • Released 12/03/2019 4:30 pm

Nitrogen-dioxide-over-Europe.png

Link to post
Share on other sites
Jok i nije zagadjen, u proteklih par nedelja beograd bio medju najzagadjenijim gradovima na svetu (u kojima se zapravo meri zagadjenost, inace bi bili neki drugi nasi gradovi).
[mention=54830]milos.m[/mention] DPF preciscava cestice koje izazivaju rak pluca.

Procitah[emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
4 hours ago, njegovawisost said:

Beograd jest bio zagadjen, al ogormnog dima od zapaljene trave u okolini Beograda, ne zbog automobila.

 

Pa jasno se vidi, izmedju Euro 3 i Euro 4 nije prevelima razlika u emisiji PM10 cestica, izmedju Euro 4 i 5a je drasticna.

Nemamo ni jedan sistem za preciscavanje vazduha na bilo kojoj fabrici, bar 50% kola nema katalizator (a kamoli dpf) ... trujemo reke, livade sume ... to paljenje .. samo je vrh ledenog brega.

Jos uvek je u narodu ustolicena prica kako je kod nas cistije nego na zapadu .. mozda bilo pre 50 godina, sada nema sanse. Ekologija nam je na zadnjem mestu (sto zbog ekonomskih uslova, sto zbog nemara). Sto je malo licemerno sa nase strane prema buducim pokolenjima. Zbog prividnih usteda (skidanje katalizatora i DPF-a), na duze staze deci svojoj ostavljamo probleme. Na "mini deponije" smo se navikli. Najnormalnije je da pored puta vidis da je neko odlozio smece ... napravio mini deponiju.

U Beogradu ne mozes da napravis kadar kamerom bez smeca (makar jedan papiric mora da ti uleti u kadar). Show program smo. Ono sto je besplatno ne radimo (a to je NEMOJ JEBENO BACATI SMECE PO ULICI) (sorry za caps off).

Ja zivim u Zemunu, naselje Sava Kovacevic (da kazes nije tolika pripizdina), pa se baca smece kroz prozor. Obisao sam pola zemaljske kugle, to bacanje smeca sam samo kod nas video (doduse, stvarno nisam bio u Indiji, kazu da je tamo ako ne gore, onda isto).

Spali smo da se poredimo sa Indijcima ... e moja Srbijo medju sljivama :(

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, milos.m said:

Otisli smo daleko od teme...ali lepo je nesto cuti od drugih.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hahaha jest. Al tema je i izduvni gasovi.

 

Realno, niko ne vadi i ne placa 150€ i kusur da to zatvori sto je besan, nego zato sto je plata 400€ a svi vozimo krseve koji su daleko od novog auta... Ili da se skine DPF ili da se ne vozi nikako. 
 

VW grupacija je imala “vrhunski” sistem za DPF al je afrra Dieselgate pokazala i zasto... Zato po pitanju polovnjaka bolje je voziti te Euro 2 motore iz 2013. nego namucenog BMW iste kilometraze koji mnogo manje zagadjuje.

Link to post
Share on other sites

Ne da mi djavo mira svratio kod jos jednog majstora i dijagnostika pokazuje gresku 4530 vezanu za vakum turbine. Kaze da nije strasno i da je dpf dobar. Sad tek nisam pametan[emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites