Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Istina, ali zavisi i koji motori. Ne znam da li je iko ikad na M54 promenio lanac osim ako nije sve komplet zbog nečeg drugog rastavljao pa bio u fazonu "kad sam već tu". Baš sam guglao po stranim forumima, citiram "500k miles and still going strong" sa originalnim lancem. 😂

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, miloss said:

Istina, ali zavisi i koji motori. Ne znam da li je iko ikad na M54 promenio lanac osim ako nije sve komplet zbog nečeg drugog rastavljao pa bio u fazonu "kad sam već tu". Baš sam guglao po stranim forumima, citiram "500k miles and still going strong" sa originalnim lancem. 😂

 

Menjali su ljudi lance na tim starim motorima itekako, a ovo 500k miles sto je cca 800.000km tesko da je sastavio sa istim lancem.

Pa evo ja sam menjao lanac na M52 u e39, prilikom jednog servisa kaze majstor cuje ti se lanac bilo bi dobro da se zameni, zamena je bila red velicine 100e i reko menjaj, a auto je tad bio oko 300.000km.

Samo sto niko nije pravio problem oko tih lanaca jer su em drasticno jeftiniji za zamenu, em se lakse cuju/primete u vidu buke, a redje dodje do havarije kad je istegnut lanac zato sto ne stradaju klizaci pre svega.

 

Ove gore e46 izgledaju umorno i izmuceno kao da im je dusa u nosu i da su jednom nogom u grobu, a cena da bi ocekivao da bude perfektan primerak e46.

Osim ako nisi iz nekog razloga bas pikirao e46 po svaku cenu dodao bih jos malo i uzeo pristojnog e90.

Link to post
Share on other sites

"Noviji" BMW a 15 godina star 😂 Vise se kod njih plasticni klizac raspadne, pa napravi karambol, nego sto sam lanac pukne. Drugaru se na m42 dvoredni lanac istegao, meni se na m60 dvoredni istegao, a to su neunistivi nemenjivi lanci.

Link to post
Share on other sites
20 hours ago, iwcham said:

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20738468/bmw-320-vredi-videti
Vredi videti kako zatvorena hauba izgleda kao da je otvorena [emoji28]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Овде ће пре бити да неко није уштеловао браник добро! Ако је мало чукнут напред то ништа није страшно,скоро да нема аута који није имао неку хаварију!

 

Link to post
Share on other sites

Takvo je trziste, ljudi sada ocekuju da ce prodati auto za neke dosta vece cifre. Ja kad sam prodavao e60 pre 2 godine isto su neki trazili 10-11 000 za M pakete fabricke. Ja sam moj prodao za 8500e pre 2 godine. Jednostavno su cene porasle, e sad da li ce neko platiti toliko to je vec pitanje. 

Ja sam X5 e70 kupio pre 2 godine kad sam prodao e60. X5 sam prodao pre mesec dana za 4000e vise nego sto sam ga ja platio pre 2 godine. Mislim da sam imao bas srece, nekako mi se uvek namesti da prodam auto, to mi je 4 BMW koji sam prodao bez oglasa.

Link to post
Share on other sites

Vecina kola koja sam gledao na oglasu i smatrao da su cene nerealne su i dalje na oglasu posle godinu dana i jace. Neki prodaju kola i po 2 godine i nista, a svi drkaju na recena kola i vicu vredi. "Mladja" i skuplja kola i mogu da se prodaju za trazene pare, ovo e46 po ceni e90 i slicno mozgu ne vredi.

Edited by Indorile
Link to post
Share on other sites

Da bre, neka Ibiza FR Tdi stoji u pracenim oglasima, stoji 3 meseca ma 6200e, a pre neki dan 6250 [emoji16]

Sale ti si extra prodao 4000e skuplje, ali ne toliko kako se cini verovatno, jer ces sada po tim cenama morati i da kupujes drugo….

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to post
Share on other sites

Ako neko pratio cene BMW petice e46 u poslednje vreme. U kom rasponu mogu da trazim e46 limuzinu, dizel, sa kozom, 177kw, da nude dobar, ne mora M i ne mora automatik….?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, iwcham said:

Da bre, neka Ibiza FR Tdi stoji u pracenim oglasima, stoji 3 meseca ma 6200e, a pre neki dan 6250 [emoji16]

Sale ti si extra prodao 4000e skuplje, ali ne toliko kako se cini verovatno, jer ces sada po tim cenama morati i da kupujes drugo….

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Imam vec drugi auto, tako da nije u planu kupovina novog

Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, iwcham said:

Ako neko pratio cene BMW petice e46 u poslednje vreme. U kom rasponu mogu da trazim e46 limuzinu, dizel, sa kozom, 177kw, da nude dobar, ne mora M i ne mora automatik….?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Mislis e60?

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, iwcham said:

U da e60 [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Me znam sta bi rekao za realnu cenu, mogu samo da kazem iz iskustva kad sam ja kupovao e60 pre 4 godine. Da sam presao po Srbiji 1700km da bi pogledao dosta auta i iskreno bilo mi je muka cega sam se sve nagledao tada. A verujem da je sad jos gore

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...