Recommended Posts

Pozdrav kolege.

Ne znam da li je već bilo pitanje i izvinjavam se ako jeste ali već neko vreme tragam za grudnjakom za haubu. Ne mogu nigde da iskopam informaciju gde se to moze nabaviti. Da li neko zna mozda nesto vise?

Hvala unapred

Link to post
Share on other sites
  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Grudnjak je 'gumena'  zaštita prednjice haube odnosno auta od erodiranja.

Razumem da su novogodišnji praznici i da je sezona zahebancije ali pobogu zašto? Zašto pucate post-ove samo da bi ste pucali? (Retoričko pitanje)

Naravno da sam uzuduž i popreko pretražio KP, PA i pitao Google na sve moguće načine. N e m a   u RS. Ima u HR ali to je HR i ne idem sada tamo. Treba mi info za ovde. 

Srećni praznici i hvala.

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, RIKO said:

Ne znam da li ces ti to naci Srb I to za bmw ako zelis vec da zastitis haubu od kamencica mislim lakse ti je da vidis da ti neko stavi obicnu foliju na haubu 

 

Raj za koroziju, imao ćale na jednom Fiatu davno, kad je skinuo posle nekog vremena - haos! Sve ivice pojela korozija, tiha jeza...

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

pozdrav ljudi , imam probem mozda ste vec upuceni u takva desavanja. u pitanju je sitna vibracija na automobilu (nije samo na volanu nego komplet auto) a to se oseti od nekih 60-70km/h pa na vise. sa ubrzavanjem se ne povecavaju vibracije nego su iste. 

e ovako , automobil je 318 d automatik. 2011 godiste.

kupljen je pre godinu i par meseci. i vlasnik ga je odrzavao u bmw servisu.

da dodjem do ovih vibracija zelim da objasnim sva desavanja i zamene delova.

prvih pola godine nije bilo nikakvih problema. nakon toga pocinje po malo da se trese volan i u pitanju su bili diskovi. iako su bili novi diskovi napred a pozadi do pola istroseni.  vozio sam tako nekih 2-3 nedelje dok nisam zamenio istrosene zadnje diskove i zadnje plocice. vibracija nije nestala jer su izgleda prednji diskovi bili krivi. hteo sam da idem u bmw servis ali oni bi stavili iste diskove kao sto su i bili a to nisam zeleo. narucio sam brembo sa onim dodatnim rupicama za hladjenje i plocice. sve je super proslo i volan se vise nije tresao.

nakon toga vidim da je ona plastika (poklopac) na motoru pocela nesto vise da se trese - posumljam na nosace motora. odvojim crevce od vakum pumpe za nosace i pod pritiskom ne moze da izgura preko 0.7 bari. to mi je bio znak da ne drze nosaci. ovi nosaci kod mene imaju onu crevca koja idu na vakum pumpu. narucim nosace i zamenim. super bude i resim stvar. 

e sada dolazim do ovih jedva primetljivih vibracija koje se nisu osecale pored ovih stvari koje su se desavale. one se ne osecaju na grubom asfaltu, nego tek kada se predje na glatku i totalno ravnu podlogu na auto putu. a takodje ja sam ne zamerite veliki perfekcionista i smeta mi , dok ko god je drugi probao auto nije osetio da ima te vibracije :( 

imam dva seta felni i guma. 17" i 16" , pomislio sam da nije dobro balansirano, odem kod vulkanizera i sve na 0 se izbalansira. mada nije proveravano stanje kada su skinute gume. opet se osecaju te male vibracije. sta da radim, pomislim kriva neka felna. skinem sve cetiri i stavim drugi set 16" i vozio nekoliko dana. nijansu je manje vibracija ali ih opet ima(najverovatnije jer je guma na 16" nesto deblja pa bolje amortizuje i manje se oseca) ali opet ima. 

trazio po googlu probleme i nadjem da su najverovatnije one spone ili kako se vec zovu- evo slike :

https://www.google.de/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fwww.autopartsonline.nl%2Fmedia-products%2Fdraagarmen-bmw-3-3-e90-_210962.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.autopartsonline.nl%2Fdraagarmen%2Fbmw%2F3%2F3-e90&docid=0rZDayBrwlZy4M&tbnid=vO-449vgG1zFsM%3A&vet=12ahUKEwjSwY2qg-_jAhVDJlAKHRTWBig4ZBAzKBYwFnoECAEQHg..i&w=600&h=400&itg=1&bih=946&biw=1680&q=draagarm bmw e91&ved=2ahUKEwjSwY2qg-_jAhVDJlAKHRTWBig4ZBAzKBYwFnoECAEQHg&iact=mrc&uact=8

narucim i zamenim i levu i desnu stranu. nisam uspeo da uklonim te sitne vibracije. 

dodatak kada se izbaci iz brzine i kada je u brzini od 60 pa na dalje se osecaju te vibracije. 

da li moze neki predlog ili pomoc. 

 

 

Link to post
Share on other sites

Možemo samo da nagađamo, iako je opis veoma detaljan.

Ja sam davno imao sličan problem, ali to je bilo na E30.

U pitanju je bio kardan. A može da bude svašta, čak i poluosovine.

Nisam bio od pomoći, ali ako majstori ne mogu da otklone kvar, još je teže preko foruma naći rešenje.

Srećno!

Link to post
Share on other sites

Hvala ti na odgovoru.  Nadam se da će neko naići sa identičnim problemom kojeg je imao.  Sve je pregledano od vešanja i ne mogu da pronađu problem.  Možda će vremenom početi više da vibrira i pravi problem pa će moći lakše  da se pronađe kvar jer su trenutno toliko sitne vibracije da kao što sam rekao od vrste asfalta zavisi da li će se osetiti ili ne.  

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
On 8/7/2019 at 9:53 AM, scorpyon said:

Hvala ti na odgovoru.  Nadam se da će neko naići sa identičnim problemom kojeg je imao.  Sve je pregledano od vešanja i ne mogu da pronađu problem.  Možda će vremenom početi više da vibrira i pravi problem pa će moći lakše  da se pronađe kvar jer su trenutno toliko sitne vibracije da kao što sam rekao od vrste asfalta zavisi da li će se osetiti ili ne.  

Jesi ti probao auto voziti na nekom ok putu? Tj novijem putu... Mislim da to nije do bavarca vec do Srbistana :D

Link to post
Share on other sites
On 8/7/2019 at 9:53 AM, scorpyon said:

Hvala ti na odgovoru.  Nadam se da će neko naići sa identičnim problemom kojeg je imao.  Sve je pregledano od vešanja i ne mogu da pronađu problem.  Možda će vremenom početi više da vibrira i pravi problem pa će moći lakše  da se pronađe kvar jer su trenutno toliko sitne vibracije da kao što sam rekao od vrste asfalta zavisi da li će se osetiti ili ne.  

Meni je bio identičan problem na Hondi. Sam sam zaključio da moraju da budu (i jesu bile) "paštete" odnosno bushings na prednjim viljuškama. Valjda se zovu silen blokovi kod nas. Bile su u komadu cele ali iscepane malo. Kad sam ih zamenio, drhtanje je momentalno prestalo.

Link to post
Share on other sites

To samo govori da nas ovde ima mnogo kojima su auta vise od samog prevoznog sredstva. ;)

@pcx sta vozis ili si vozio od Honde? :) Imao sam 3-ku kao tvoju, pa onda Civica svemirca, pa sam se vratio opet na Bmw (sad 5). :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Jel može neka preporuka za zamenske sijalice za Angel Eyes na E90/91 pre-lci?

Crkla mi je jedna danas pa se razmisljam da stavim LED. S obzirom da AliExpress nije opcija trenutno (skup je transport), kupio bih u Srbiji neke provereno dobre.

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Pozdrav svima, 

Mene interesuju benzinci e90 . Koji je najbolje uzeti motor. Hteo sam 320i (najvise zbog registracije) a kazu da slabo ubrzavaju i da im puca lanac. Za 325 kazu da nije los a 330 da je dobar. E sad , uzeo bih ja da mogu M3 ali ne mogu. Ako znate nesto vise bio bih zadovoljan bilo kakvom pomoci

Link to post
Share on other sites