dozvoljeno naknadno zatamnjivanje stakla


Recommended Posts

Ja sam napred stavio 25%, nazad 50%,i hteo sam da uradim atest da e ne d....u panduri ali....niko ziv u srbiji ne radi atest trenutno. Ni vinca,ni ams...Sta sad?Zakon postoji ali nema ko da ga sprovede u delo

Link to post
Share on other sites
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam napred stavio 25%, nazad 50%,i hteo sam da uradim atest da e ne d....u panduri ali....niko ziv u srbiji ne radi atest trenutno. Ni vinca,ni ams...Sta sad?Zakon postoji ali nema ko da ga sprovede u delo

Mozes da postavis sliku, da vidim kako izgleda?

Link to post
Share on other sites

Mozes da postavis sliku, da vidim kako izgleda?

Photo_Grid_1423755633223.jpg?noCache=1426428581

I mogu vam reci da je ovo skroz prihvatljiva opcija zatamnjivanja,nocu je tek neznatno tamnije i uopste ne smeta za voznju u rikverc

Link to post
Share on other sites

Meni je zatamnjeno 80%, mozda i (90%, auto je takav kupljen i iznutra se odlicno vide retrovizori i sve ostalo, kao da nije zatamnjen ni 10%. Tebe ne vide od spolja, ti iznutra sve vidis sa osecajem vrlo malog zatamnjenja.

Link to post
Share on other sites

Mikice, verovatno mogu tata da ti budem sto se tice godina, ti ako ne razumes nesto lepo pitaj pa da ti se objasni. Na mom autu se spolja gledano prema unutra gotovo nista ne vidi, znaci 90% zatamnjenje, dok se iznutra sve vidi odlicno, kao da je zatamnjeno 10%. Kako su to izveli ne zanima me, ali je tako kako je. Nadam se da ti je konacno bar nesto jasnije, stvar je prosta da prostija ne moze biti. Ili mozda i dalje nije, ali ja ti tu ne mogu pomoci. Nisam na forumu da bih raspravljao sa bilo kim, pa ni sa tobom, zanimaju me tehnicke stvari oko automobila i tu je kraj.I bez vredjanja, jer i ja mislim da neki lupetaju gluposti na forumu, pa im to ne spocitavam, jer je neko obrazovan, neko nije, neko ume da se izrazi, neko ne ume, moderator bi trebalo da vodi racuna oko takvih stvari i sam vodi racuna o pristojnom ponasanju na forumu.

Link to post
Share on other sites

U pravu si. 7 dana odmora zbog lupetanja. U medjuvremenu uzmi masku za varenje pa vidi sta je 90%.

Ti prijatelju imas problem nezavisno od mene, zao mi je sto si toliko nervozan, jer ja nemam apsolutno nista protiv tebe, napravio sam bajkerski forum sa preko 1000 ljudi i znam kako se vodi forum na fin i kulturan nacin, iako sam se svega nagledao. Ovo bi trebalo da bude slican forum, vozimo ozbiljne automobile i racunam da smo ozbiljni ljudi koje ne pokrece ljubomora, ili sujeta prema bilo kom clanu foruma iz bilo kog razloga. O tome bi admin trebalo da povede racuna, da bi ovaj forum stekao jos veci ugled nego sto ga ima. Ovakvim ponasanjem koje je apsolutno nepotrebno se urusava isti. Modertator ne sme biti sujetan i mora smirivati ljude ako dodje do problema, tako je uvek bivalo na mom forumu, nadam se da ce ubuduce tako biti i na ovom, nebitno da li ja bio na njemu, ili ne. Iovako se malo pise, umesto da se radujemo kad se pokrene nova tema mi krenemo u glozenje i raspravu ni oko cega, ali ok, drago mi je da ljudi sve citaju, neko ce izvuci neke pouke iz ovoga. I ne bi trebalo da neko dobije ban zbog "lupetanja", mozda covek ne zna bolje da pise, ne razume se u materiju najbolje, mozda je glup, ne treba ga zbog toga kaznjavati. Ali, ovde vladaju neki cudni kriiterijumi i zakon jaceg, to je na bajkerskom forumu koji sam licno osnovao bilo najstrozije zabranjeno, ja sam stitio clanove od samovolje moderatora. Veliki pozdrav svima i sve najbolje zelim cak i onome ko me salje na "odmor", umesto da argumentima objasni svoj stav. Ali ok, odoh ja da menjam ulje i filtere, a vi uzivajte:)))

PS: koristim dugo masku za varenje i ne vidim skoro nista kroz nju, ima 90%. Kroz staklo BMW i dalje vidim odlicno, iako onaj od spolja ne vidi mene unutra. Ala su ga napravili, svaka im cast, kako, ne zna se.

Link to post
Share on other sites

Podignem temu iz mrtvih, sa najobicnijim pitanjem, i vec sam se pokajao.

Vecina je lenja da drugome pomogne, ali kada je prepucavanje u pitanju, dodje se i do,... 'varenja'

Link to post
Share on other sites

i opet moja greska, drljam preko telefona pa odmarac ne odmara nego nastavlja sa lupetanjem i seciranjem moje licnosti.

nego, folije, hleb moj nasusni.

Koliko je tamna folija, uopste nije vazno. Ako se zalepi najoobicnija crna folija na stakla, koja ne propusta svetlost i ostavi se auto na suncu, kroz nju ce proci sve osim suncevog svetla i dobice se efekat inkubatora za pilice. Sto mnogi i imaju sa jeftinim folijama, samo nece da priznaju i kunu u to kako je bas ta njihova skoro crna folija, najbolji moguci izbor.

folija moze da bude skoro pa providna(propusta 90% svetla) ali da u sebi ima filtere koji odbijaju preko 90% suncevih infracrvenih zraka, 99% UV zraka i preko 50% toplote koja dolazi kroz stakla. Zastitni faktor takve folije je reda velicine 1000. STo je bitno za one koji razmisljaju o raku koze.

znaci, prilikom izbora folije gleda se sledece: koliko solarne energije prolazi kroz foliju, koliko se reflektuje, koliko se absorbuje. Isto to i za uv zracenje a tek na kraju koliko propusta svetlost. Kod ovog poslednjeg, ima se na umu i bezbezdnost u saobracaju kao i fabricka stakla koja su vec zatamnjena neki procenat.

ali.. ovo je srbija, svi bi da mafijaju, da ih niko ne vidi, da budu opasni i brzi a pred pandurima cvile i pravdaju se zastitom od sunca jer prelaze celih 300km mesecno. Ko ce to izdrzati...

Link to post
Share on other sites

Da, da, samo u Srbiji, nigde niko ne voli da zatamni stakla... :)

Vozio sam se u par kola sa 80% zatamnjenim staklima i meni je to bilo neprijatno, iako vlasnici kažu da im je ok jer su navikli. To ne bih preporučio, al moram da spomenem da je od tih baš zatamnjenih folija LLumar najbolji što se tiče vidljivosti...

Link to post
Share on other sites

Da vozim mogu i vezanih ociju, uva, uvb, i.c. zraci me ne interesuju, (ionako se bavim radijacijom),ali kad' dohvatim nesto na zadnjoj klupi, zelim bar malo privatnosti!

A da ce biti kao u pilicarniku, bice mnogo gore ?

-dajte jos koju sliku...

Link to post
Share on other sites

evo kako je kod mene izgledalo sa lumar folijama na starim kolima sa 90% zatmljenosti nazad i mislim da je bilo 30 napred, minimum valjda, sledeca je bila skroz providna. Zastita od sunca je bila odlicna, sreca pa ima pdc za voznju u rikverc nocu

imag0717.jpg

imag0718.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

65% je taman. Obicno svi sebi samo dozvole, jer ne postoji papir. Cini mi se da sam citao, ako ne gresim bas ovde, da je neko nekad jurio taj atest i u Vinci i sta ti ja znam gde. I nista. Nasa drzava uvek donese neke zakone, u kojem ti treba atest za nesto, koji niko ne izdaje. To je veoma cudnovato

Link to post
Share on other sites

Nikad nisam bio za to zatamnjivanje ali sam zatamnio zenin auto zbog klinca.

Napred sam samo stavio one tzv. UV filter folije koje ne potamnuju ali stvarno se oseti da prija kada si iza njih.

Iza sam ga bas zatamnio mislim da je 65% mozda je malo mnogo ali ajde.

Inace sto se atesta tice... NE POSTOJI! to je prica za malu decu.

To ide ovako. Prvo bi uvoznik trebao da dobije atest za odredjeni proizvod koji uvozi. Znaci ne za jedan tip folije vec za sve! Svaki ton, svaku boju sve!

Za sve to bi se radilo pojedinacno i to kosta. Koji ce Srbenda to da plati :D

Postoji uradjen atest u Vinci samo za te UV filtere. Ali to ne znaci da vi imate pravo da ih stavite na kola. Onda bi to trebalo sa papirima tog proizvoda i svom mogucom overenom dokumentacijom ici i atestirati to na kolima.

Kada ugradis folije oni ti daju kopije tih njihovih atesta za te UV filtere i kao to ti je to pa ako prodje, prodje.

Sa tim mozes da obrises pedu! Tako da je posle sve stvar dobre volje pandura.

A znam brdo ljudi koji su pri odlasku na reatest plina morali da skidaju folije! Toliko o tome!

Zabranjeno, ne postoji resenje sem prevara.

9E00CA9B-928C-43CD-AA5F-3B19C10017AA.jpg

Link to post
Share on other sites