Cipovanje misljenja?


Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kn kod dizela?
Ipak jedno veliko NE

Sto se tice frount mount interkulera , moze se kupiti "sace" na internetu mozes da narucis dimenziju naravno od kompanija koje se bave time , tvoje je posle da to sve prilagodis ....

Najveca glupost maknu kutiju fabricku i stave Kn filter i tripuju da su postigli nesto sa time....
A ne shvataju da su samo gore napravili jer onda usisava vruc vazduh , tj vazduh koji se zagrijava od temperature motora...

Za kn treba isto kutija koja ce da spreci da taj vruc vazduh dospijeva u usis i naravno bolju cirkulaciju vazduha ....

Ili da se kn montira na drugo mjesto gde je stalna cirkulacija "svjezeg vazduha"

Inace Kn na dizela , Ne.

Ako ne moze da se upasuje na fabricku kutiju , ili nema te nacina da ga izolujete ili da postavite na mjesto gdje je konstantna cirkulacija vazduha , njegovim postavljanjem ne dobijate nista osim sto motor malo "rezi" sto mnoge ljude utripuje da su dobili nesto time...

Osim toga ako kn nije fino postavljen pa usisava prasinu sjebat ce turbinu vremenom kao i protokomjer
Jedna jednostavna formula ulje + prasina = tanji dzep

Ako zelite da najvise izvucete iz dizela remapom , onda ide EGR off i katalizatori...
Ima da se kupi "EGR off pipe" ....
Katalizarori se maknu time se smanjuje povratni pritisak koji se vrsi na turbinu , dobici su : turbina je pod manjim stresom , lakse vrti bez opterecenja povratnog pritiska...

I naravno klapne ili "swirlflaps"

To da kazemo neki stage 1+ ili 2

Onda se sve te mehanicke prepravke iskljuce u fabrickoj mapi i onda se radi remap

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Zavisi kako ba kom autu na nekim je bilo razlike do 3ks tesko vise od toga. I u samom prospektu kad kupis original k&N imas neko merenje i bude 2-3ks razlike. Ali to kaze Stunter dobar je iz prakticbih razloga, ne menja se, samo se ocisti i sl.

Link to post
Share on other sites

Sta je ipak bolje hladan ili topao vazduh?

U kojem dijelu dana auto najbolje ide?

Ne dobijaju se ks tako lako moze da doprinese dobitku ...

Hladan vazduh - vise molekula kiseonika

Hladni vazduh bolje iskoriscenje goriva

O tome se radi a dobici kn su mali ali ako se pravilo instalira iskoriscenje goriva je bolje

Hladniji vazduh ima vecu koncetraciju molekula kiseonika

Odg na prva dva pitanja i dobijate odg na dilemu :)

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

i naravno sto kaze kolega, praktican je

Link to post
Share on other sites

Da , nego konkretno pricam o Kn filteru :D Zato sam opsirnije smorio kolege


Frount mount intercooler + water cooled je jedno od rjesenja

Ukratko KN : NE !

Da ne duzimo o njemu vise jer mozemo do ujutro pricati sto se tice moze zbog estetike i cisto jer je praktican sto se tice perfomansi to zaboravite...

Link to post
Share on other sites

Sve je to zanemarljivo, jedino vazduh iz turba treba ohladiti jer je temperatura bas visoka.. 3ks gore dole, toliko ti varira i od pumpe do pumpe..

Da , nego konkretno pricam o Kn filteru :D Zato sam opsirnije smorio kolege

Frount mount intercooler + water cooled je jedno od rjesenja

Ukratko : Ne

Da ne duzimo o njemu vise jer mozemo do ujutro pricati sto se tice moze zbog estetike i cisto jer je praktican sto se tice perfomansi to zaboravite...

Naravno da je cilj ohladiti vazduh iz turbine nego sam bazirao pricu cisto na KN mimo drugih faktora cisto radi teorije a praksa je nesto drugo u praksi ku**a ne valja... sto se tice dizel motora o kojima sad pricamo

​Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Sa dobrim cipom se nista ne gubi, jedino se malo dobije na snazi. Ne znam odakle ti to da se nesto gubi? Ja imam u sedmici i samo malo bolje povlaci na manjim, i blokada je pomerena sto mi smeta. Ako se radi na automatiku, kad se blokada pomera mora da se i cipuje menjac

Link to post
Share on other sites

Na stock atmosfercu (bilo benzin bilo dizlo) su dobitci minimalni, jer cipom/remapom nalivas vise goriva i pomeras paljenje ali ne dobijas vise vazduha, tamo da imas vrlo malo lufta dok ne dodjes do bogate smese. Na autu sa turbom/kompresorom pored ova dva dizes i pritisak samim time imas vise vazduha, ostajes na istom odnosu smesa vazduh sa vise vazduha i goriva, samim time imas i vise snage.

Link to post
Share on other sites

Sa dobrim cipom se nista ne gubi, jedino se malo dobije na snazi. Ne znam odakle ti to da se nesto gubi? Ja imam u sedmici i samo malo bolje povlaci na manjim, i blokada je pomerena sto mi smeta. Ako se radi na automatiku, kad se blokada pomera mora da se i cipuje menjac

nisam druze rekao da se gubi, nego pitam, obicno svi kazu da se kod dizela dobija snaga ali da je na duze staze stetno za turbinu, dizne..........pa pitam sta moze biti problem kod benzinca

Link to post
Share on other sites

Benzinac je tezi od dizela za cipovanje , malo je komplikovaniji jer dosta toga mora da se odradi a dobijes skoro pa nista . Dok turbo benzinci sasvim druga prica , mogu dosta da se nabriju.

Ne gubis nista , dobijes nesto malo , malo digne potrosnju sve u svemu neisplativo u odnosu na cijenu i sta si dobio za nju

Link to post
Share on other sites

Da slazem se sa tobom u potpunosti ako vec radis stroker , friziranje ... glupo bi bilo i preskoci ovaj dio pa makar bilo 2 konja ...

Nadam se da smo odgovorili kolegi kako treba

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

kod mene je cipovan auto al kad sam mjenjao pletenicu vidio sam da je katalizator posle turbine jos tu i ne izgleda uopste lose... Dali ga micati ,dali cu dobiti grublji rad zujanje zvizdanje itd,ocu dobiti vise dima na auspuhu kad ga stisnem, vise snage? Znam da cu povecati vek turbine al dal vrijedi to cimanje ( zvuzdanje turba grublji rad itd) samo radi toga?

Link to post
Share on other sites

kod mene je cipovan auto al kad sam mjenjao pletenicu vidio sam da je katalizator posle turbine jos tu i ne izgleda uopste lose... Dali ga micati ,dali cu dobiti grublji rad zujanje zvizdanje itd,ocu dobiti vise dima na auspuhu kad ga stisnem, vise snage? Znam da cu povecati vek turbine al dal vrijedi to cimanje ( zvuzdanje turba grublji rad itd) samo radi toga?

Zvizdi, dimi malo jace kad ga bas navlacis, ide kao sam djavo. Al turbo i dalje suv ko barut.

Link to post
Share on other sites