Recommended Posts

Svi su tranje sto sam gledao ali najvise sam gledao da nema rdje a brate svi su imali. Sutra menjam moj e36 za e39 520d u super stanju sto se tice svega osim sto nema snage na malim obrtajima. Nema dima lepo radi ali nema snage uopste na malim obrtajima Tako da je verovatno neko crevo ili turbo ali to sam spreman da sredim i lik ce mi pomoci jer drzi servis. Nema neku opremu ali meni ne treba skoro nista osim klime i podizaca a to sve ima....

Link to post
Share on other sites
  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uzeo sam auto danas. Zamenio sam moj e36 uz doplatu i to realnu da kazem da sam prosao dobro. Sto se tice auta, ljudi moji ja sam prezadovoljan udobnoscu i kako je tih unutra. Auto je na fabrickim 15kama,ja sam tako hteo, gume sam nove stavio odma 195/65 r15 all season matador. Auto je preudoban i to mi je bio cilj. Izgled me ne zanima trenutno, bice druge felne, sedista, display itd, ali sad mi je vazno da sredim sve pred registraciju u oktobru. Klima radi odlicno, podizaci, grejaci sedista, kocnice skoro nove, ceo prednji trap kao i delovi zadnjeg, set kvacila osim zamajca koji je dobar, amorti itd... Mnogo velika razlika naspram e36 moram priznati.

Sto se tice problema sa vucom danas je nekad hteo a nekad ne, sve u svemu sredicu sta god da bude jer imam auto samo o kom sam mogao da sanjam. Motor radi odlicno, isao je samnom majstor koji se razume vise od mene, rekao je da lici na vakuum kod turba ali da mi predlaze da odradim sve jer je to boljka kod dizela koji su presli ko zna koliko...Fali mu dobro poliranje i ima dve tacke gde je poceo da rdja na pragu napred kod tocka ali to je lako resivo, ostalo je tip top za 21god star auto! Evo par brzinskih slika!

 

IMG-20230713-164606931.jpg

IMG-20230713-180635152.jpg

IMG-20230713-180658100.jpg

IMG-20230713-180704637.jpg

IMG-20230713-180720492.jpg

IMG-20230713-180745007-HDR.jpg

IMG-20230713-180753525-HDR.jpg

IMG-20230713-180808708-HDR.jpg

IMG-20230713-180843517.jpg

Link to post
Share on other sites

Hvala.

Danas sam poskidao usis, egr, separator uljnih para i jos par stvarcica.

Odma da kazem nista nije bilo jako prljavo cak mislim da je za dizela poprilicno cisto sve bilo. Prva stvar sto sam video je egr, vakuum crevo je skinuto i zablokirano i tako ostavljeno, ona sisica na egr nije zacepljena. Uzeo sam ga i ocistio detaljno i radi ali treba dosta snage da bi ga stisnuo, podosta je jaka opruga unutra. turbo sam gledao i ja i drugar i kaze da osovina ima jako malo lufta i da je to skoro ko novo tj reparirano! Separator uljnih para i sve okolo je bilo puno ulja a i dizela ako sam dobro video. Cini mi se kao da je jedna dizna bila malo popustena, okrenuo sam kljuc cetvrt kruga mozda malo manje. Dihtung je skroz ok od njega ali sam izvadio i dooobro isprao sve brake klinerom i bas bas je bilo prljavo. Odmastio sve okolo i ocistio maf sa maf klinerom malo. Onaj vakum kod turba je bio zaglavljen, pa sam to malo razdrmao i sad ide mnogo lakse.

Neko je slomio jedan grejac i zalepio ga izolirkom... Valjda nece biti problema zimi ako samo jedan ne radi!

Vakuum creva su skroz ok. Gumice na usisu su losije...

Sve u svemu sutra sklapam i da vidim oce li sta od ovog resiti problem slabe snage. Drugar ima taj acktuator pa cemo i njega testirati. Moze biti i vakuum pumpa... Ne znam, nadam se da ce ovo zbog egr i vakuuma sto sam sredio mozda proraditi!  

Link to post
Share on other sites

Sredio sam auto. Pregledao sve zivo, nasao jedno crevo od ko zna cega bilo je kao sundjer a spojeno na neki ventil pa na glavni vakum. Stavio nove dihtunge na usisu, stari su bili plastika i ravni tj istroseni. Spojio sam egr, vakuum pecurka kod turba je bila zaglavila pa sam je razradio i malo prstom namazao motornim uljem. Likovi pre mene su nasuli barem 1l ulja vise nego sto treba, na meracu je 2cm vise ulja od maximuma... Od ponedeljka radim mali servis pa cu to resiti.

 

Auto slabo vuce do 1700rpm a posle povuce odlicno, prvi put vozim dizela kako treba i verujem da je to turbo lag jel?Mislim da nije jos 100% pri punoj snazi ali vuce barem 4x bolje i danas sam ga provozao oko 160kmh bez imalo muke i sve je radilo odlicno. Trebalo bi da proverim dpf, katalizator jer su fabricki... Bio sam ispod auta i auto je TOP, nigde rdje osim na sredini ploca sto spaja tunel i malo su kocione cevi dobile ali nista ozbiljno za sada. Auspuh NOV, nigde trunku rdje nema.

Nikako ovog mog majstora da uhvatim da me prikljuci na dijagnostiku. Upaljen mi je airbag na tabli...

Na autu ne radi daljinsko zakljucavanje, bio kod kljucara, promenio je bateriju i kljuc salje signal ali auta ne reaguje... Da li zna neko gde je taj modul? Sta mi je raditi?

Link to post
Share on other sites

Cestitke za kupovinu i trud! Bice to dobar auto, cim resis ove sitnice! Taj auto je sklapan u vremenima kad su svabe pravile kola za sebe ... A ne samo da se proda. Da se dugo vozate!

Link to post
Share on other sites

Auto bio na dijagnostici, od gresaka je bio zadnji desni airbeg i protokomer. Sve je isproveravao, turbo, injektore, map, itd.

Protokomer smo skinuli i video je da je neki kineski stavljen i da brljavi i ako je nov. Vozio sam auto jedan dan sa raskacenim protokomerom i nije bilo razlike, tj cak je malo bolje i vukao bez njega. Danas sam uzeo nov pierbug original za 8500din i na izgled ima razlike, drugaciji je od onog kineskog, montirao ga i auto radi kao sat. I mogu vam reci da za mene auto uopste nije lenj kao sto svi pricaju. Ja sam prezadovoljan.

Link to post
Share on other sites

Drustvo, sta mi je raditi sa farovima, uzasno lose svetle, plastikice od motora su pukle i far tuce u zemlju 5m od auta. I jako lose svetlo daju, stavio novu sijalicu ali isto jako slabo svetle. Gledam na oglasima ima par novih kineskih za cca 200e... Zvao sam par ljudi sto repariraju kazu ne isplati se kao uzmi zamenske... Da li neko ima iskustva sa zamenskim?? TYC mislim da je marka

Link to post
Share on other sites

Što ne vidiš sa BMW Bane-tom iz Šapca, ima E39-ki u dijelovima, sigurno ima i farova ili dijelova, pa da se prepakuje?

Gdje si našao Hella-ine Xenon-e i mene interesuje.

Link to post
Share on other sites

Danas sam zavrsio sredjivanje auta napokon. Odradio sam sledece:

Sva tri rolera, pk kaisevi, vodena pumpa i plasticno crevo sto ide iz vodene pumpe jer sam ga slomio dok sam nadljuCkom snagom odvrcao visko koji je zapekao :) Uzeo polovno u super stanju.

Nov termostat, stari je bio pukao tj zakacke sto su drzale termostat su pukle i sva sreca ostao je otvoren. Kacice sam nasao u vodenoj pumpi zaglavljenje... Moram priznati da je e36 vise nego duplo brze postizao radnu temperaturu. Ovaj ako vozis penzionerski treba mu skoro 20min da dodje do sredine i ako sam stavio nov termostat, termostat egr sam narucio ali sam ga vratio jer je imao obicno kacenje a ja imam brze spojke a i cini mi se da radi dobro...

Odradio mali servis, sipao mobil 10w40 6l stanje tacno... Nazalost prvi put sam menjao ulje sa takvim filterom pa ga nisam dobro stavio tj nije mi kliknuo u nosac sto se zavrce i svaki put kad mi auto prenoci iscuri mi ulje iz filtera i prvo paljenje je bez ulja dok ne napuni filter... Srecom logika mi radi i narucim nov filter, drugaciji model je bio na slici pa reko da mozda nije do njega i da sam stavio pogresan ali dobio sam isti po drugi put i kako sam ga lepo stavio tj kako je kliknuo u kuciste sve je ok sad i ne vraca ulje u karter posle stajanja. Gumica je bila pukla sto dihtuje da ulje ne ode jer sam ga verovatno ukrivo zavrnuo prvi put. Sad znam za ubuduce :) 

Menjao sam obe sirene jer su obe bile crkle.

Stavio airbag u zadnji desni tapacir jer je falio. Ali i dalje svetli usrani airbag i dijagnostika pokazala zadnji desni head aibag...

Sredio skripanje prednjih vrata.

Sredjivao sitnice koje najvise mrzim na autu kad vidim i cujem. Skripanje labave plastike, ukrivo stavljenje plastike, i silikonisanje istih... Radio kao da su stavili nogom i tako dalje...

Skinuo  prednji branik i sve ocistio i dotegao sve plastike i lepo nastelovao da izgleda kako treba!

Sva vakuum creva prekontrolisao, i zamenio sumljiva.

Ofarbao plastiku ispod brisaca kao i brisace. Nazalost ne mogu naci tu plastiku u dobrom stanju pa sam silikonisao lepo, nije bas najlepse ali je 10x bolje nego kako je bilo, lik pre mene prckao silikon na tackice i tako ostavio, bar da je sa prstom povukao da izgleda na nesto, ali jok.

Sipao nov g11 antifriz, oprao interkuler i radijator.

Promenio lezaj na ventilatoru klime.

Sredio farove, upakovao sam hella projektore 3" uzeo sam ih sa KP, cene su oko 70e a ja sam ih platio 4000din, neki lik prodavao za 4000 NOVE i odma sam ih narucio. Sredjivanje farova je trajalo oko 2 sata. Donje rupe na projektoru pasu ali gornje ne pa stavio sam limcic i zategao. Montaza h7 sijalica je obicna sa zakackom pa sam morao iseci plastiku fabrickog dzeka koji se uvrcao, da bi mogao lepo utaknuti na sijalicu. Promenio sam i one plastikice sto sluze za podesavanje. Sve su bile puknute. Namontirao sve i radi odlicno, 10x jace svetlo. Oni stari su bili izgoreli... Novi projektor je kraci za nekih 2cm pa socivo nije do plastike tj kucista ali se ni ne vidi kad se sve sklopi i ne utice na svetlost uopste.

Evo par slika:

 

IMG-20230803-163021678.jpg

IMG-20230803-163027393.jpg

IMG-20230803-163349133.jpg

IMG-20230803-185023350.jpg

IMG-20230803-185350598-HDR.jpg

IMG-20230803-185357943.jpg

IMG-20230803-185412246.jpg

 

IMG-20230728-204405465.jpg

IMG-20230729-170033009.jpg

IMG-20230731-215906858.jpg

Za sada je to to. Planiram jos nove maglenke jer su ove isto izgorele i ne bacaju svetlo uopste, gore ali nemaju projekciju.

Trebao bi katalizator da ocistim jer mislim da se gusi auto malo. Kad mu dam pun gas i na vecim obrtajima povuce bas lepo i onda oslabi malo. Mozda je i over boost ventil. Videcu kasnije da oteram kod majstora da prekontrolise. Inace auto sam malo jace provozao da ga istestiram i da vidim jel curi negde i sve je super. Vozio sam cetvrtom 160kmh nekih 5min na cca 4k obrtaja da ga bas izduvam i mogu vam reci da je auto bolje povlacio na manjim obrtajima posle toga!

Planiram i multimediju da ubacim i verovatno neki LED h7 jer mi bzvze sa xenona preci na halogen. Onaj e36 je imao fantasticno osvetljenje sa xenonima!

Izvinjavm se na duzem postu :P 

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites

Da da gledao sam to. Uzeo bi noviju slicnu takvu ima da se nadje...

Inace opet mi suvo kuciste filtera ulja! Opet preko noci ode svo ulje u karter! I ako je filter lepo seo, ali problem je sto ne dobijam dve manje gumice sto se stavljaju na plasticni nosac tj zatezac filtera. Mislim da ona donja gumica propusta ulje pa sam danas narucio neki meat doria filter uz koji se dobija set gumica, pa ako stigne sutra, montiram i testiram...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Da li neko mozda zna ili moze da pronadje za ovaj mali ventil pod brojem 10

https://www.estore-central.com/bmw-parts-catalog/E39-520d-M47/Touring/Engine-And-Transmission-Suspension/Engine-Suspension/

 

Meni je zatvoreno gde je na slici broj 11 crevo.  12 ide na vakum ali 11 je zatvoren kod mene. Ne znam ni za cega je ovaj ventil??

Link to post
Share on other sites

To je ventil vakuma na usisu. Imas online opcije za porucivanje ili preko ovlascenih BMW dilera. Das im samo taj kataloski broj. 

 

p.s Pravices ti BMW E36 M43 od blata...

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Probaj da ispratis da li to crevo moze ici prema ventilu pritiska kod EGR hladnjaka ili prema turbini. To je malo vakum crevce, standradnog BMW precnika, 3.5 mm Ide na sve modele. 

Link to post
Share on other sites