Recommended Posts

Baš sam juče pričao sa vulkanizerima u Kemoimpeksu o gumama koje nude.

Dovoljno je bilo dodirnuti rubove Starfajr i Lassa guma i zaključiti šta je guma a šta plastika.

Po mom mišljenju, kao i po njihovim rečima, prvi pomenutu brend izbegavati naširoko.

Uostalom, pored testova koje možemo pronaći na netu i proučiti, valjalo bi opipati svaku od ponuđenih guma; zaista se oseti šta je guma a šta plastika. Ne košta ništa, a može da pomogne pri odlučivanju ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mozda, citao sam testove bas po netu. Ima samo jos jedna fora. Kemoimpex je gen. uvoznik Lasse tako da oni to guraju nameno sto vise.

Kada ih nazoves da pitas bilo sta oni krenu da ti nude Lassa gume :D

Link to post
Share on other sites

Juče sam zamenio hard gumu kardana, kupljena u Autolajnu, Febijeva.

Sledeće je mali servis.

Tu imam nekoliko dilema, pa bih vam bio zahvalan na pomoći.

1. Da li kupiti febijev separator uljnih para (košta oko 4700 dinara) ili je dovoljno dobar i neki sa KP (oni su znatno jeftiniji, oko 1500, 2000 dinara)?

 

2. Koje motorno ulje (da, znam da je pun forum ovakvih pitanja, ali probaću da konkretizujem):

Prelazim godišnje malo kilometara (ispod 10000 km), da li je dovoljno dobro Motul 6100 synergie 5W30 (oko 3000 din kantica od 4l) ili moram kupiti Motul specific LL-04 5W-40 (znatno skuplje)?

Motul 6100 5W30 je ACEA A3/B4 što jeste alternativno ulje po BMW preporuci, dok je ovo LL-04 preporuka, ali je ujedno i mnogo bolje nego što 320D traži (EURO 4/5 standard +DPF).

Što se tiče ovih LL-04, tu mogu da biram između Motula i Shella, ali cena je slična, a oba su od proverenih dobavljača.

 

Hvala unapred!

Link to post
Share on other sites

1) Nemam poverenja u KP. Sto se mene tice FEBI

2) Kada vec tako malo prelazis sta je problem da kupis preporuceno ulje? Nemoj pogresno da shvatis. Ako i puno prelazis kupi ono po preporuci.

Link to post
Share on other sites

Moja preporuka je takodje da stavis kvalitetnije ulje bas zato sto prelazis manje. Sipaj ulje po preporuci fabrike (BMW ili Castrol) i menjaj na godinu i po ili dve a dobrom, kvalitetnom ulju nista nece faliti sto stoji duze dok bi jeftinija ulja pre sipao da vozim auto ko blesav i menjam ulje na svakih 6-7 meseci.

Sto se separatora tice opet ista prica. Bolje kvalitetniji pa ga menjaj na svaki drugi servis nego neko jeftino smece koje ko zna kako radi posao.

Link to post
Share on other sites

Ne treba zuriti sa prelaskom sa 5-30 na 10-40, ako se auto lepo ponasa sa prvonavedenim.

Razlika izmedju 5w i 10w u podmazivanju motora pri startovanju je najmanje 4 sekunde u koristi 5-30. Izracunaj koliko ga puta upalis, pa pomnozi sa 4s?

Link to post
Share on other sites

Ne da ne treba zuriti, nego ne treba nikada preci na 10w40. Nije sve tako prosto i nije samo to razlika.

U trista tema smo prezvakavali ovo, i opet iste neproverene stvari se pisu.

I posle, sto onih nekoliko ljudi koji su znali bmw znanje vise ne pisu, odavno? Pa, dosadi da se boris protic vetrenjaca.

I eto, forum je takav kakav je, nema ljutis.

Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, Nismo said:

Ne treba zuriti sa prelaskom sa 5-30 na 10-40, ako se auto lepo ponasa sa prvonavedenim.

Razlika izmedju 5w i 10w u podmazivanju motora pri startovanju je najmanje 4 sekunde u koristi 5-30. Izracunaj koliko ga puta upalis, pa pomnozi sa 4s?

Znaci 4s radi bez podmazivanja sa 10 40? Pa nek sipa onda castrolovu preporuku za taj auto, 0 30, s tim ce verujem imati najbolji efekat. Sva kola o kojima diskutujemo imaju po 15+ godina, ne moze malo gusce ulje da mu naskodi nikako. A cim ne skodi, znaci da koristi ;-)  

Link to post
Share on other sites

Dragi forumaši,

Nije mi bila namera da izazovem sukob mišljenja, mada je on izgleda i normalna pojava pri ovakvim temama i pitanjima.

I ne samo ovde; različiti majstori su mi različito ulje preporučivali (mada to nekada ume biti povezano i sa rabatom na određene vrste motornog ulja), na stranim i domaćim forumima su slične debate.

Verujem da tačan odgovor ni ne postoji.

Sigurno nema greške ako se sipa LL-01 ili 04, ali to ujedno i najviše košta.

Verovatno nema velike štete ni ako se ispoštuju zahtevi proizvođača, kad se odstupi od "poželjnog" te sipa "alternativno". Ovo je BMW preporuka koju nađoh u priručniku:

Diesel engines
> Preferred: BMW Longlife-01
> Alternatively: BMW Longlife-98,
BMW Longlife, ACEA A3/B3 or
ACEA A3/B4.

Hvala vam svima na savetima, znam koliko sam znao i na početku ;)

To je kao u onoj priči "Ko uzme kajaće se, ko ne uzme kajaće se"; nema pravog izbora; ili su pak svi dobri dok je izbor u okviru preporuke proizvođača.

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, hermes said:

Ma moze, sve su to niskofrikcioni motori, 10w40 pravi nepopravljivu stetu bez obzira na prredjenu km do tada.

Zbog cega? Objasni da i mi naucimo nesto. Nismo svi eksperti za maziva. A ako si upucen, jer zvuci kao da bas znas oko ulja objasni nam da li ulje ima ista svojstva leti i zimi, ako nema kad koje ide. Mene ulja bas interesuju, a ovde smo svi da naucimo nesto novo, pa podeli malo znanja. 

P.S Majstori slabije pisu na forumu jer su se posvadjali oko musterija i prodaje delova, nema veze ulje s tim :-)

Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, Stefan L. said:

da li ti treba hard guma ili si kupio vec ? imam u stanu negde lemforderovu novu u kutiji, nikad je nisam ugradio jer sam prodao odavno taj auto. 

Šteta što se tek sad pojavljuje informacija; baš sam tražio Lemforder, ali nisam našao. Kit komerc je navodno imao na stanju, ali se ispostavilo da je u pitanju Febi. Tražio sam savet još 26.III, a zamenio u utorak.

Sad tražim separator uljnih para, pa ako je nekom ostao neki...

Link to post
Share on other sites

Rekao bih da fabrika zna sta radi. Pa ako kazu 5-40w ne vidim zasto nesto palamuditi. Onda cujem ono e posto je star motor moze da potrosi posto je redje ulje...

Pa ok, neka potrosi, dospi. Makar se bolje podmazuje. Ili sipas lepo gusce, kada te pitaju ti sav vazan kazes ne trosi ni gram ulja ;) a podmazivanje lose i steta veca, samo se ne vidi odmah.

Nekad kada mislite da sve znate itd. napravite krug oko kola, sedite unutra i samo razmislite koliko je ljudi strucnjaka, timova, godina trebalo da se smisli tako nesto kao sto je vas auto. A onda stavis prst na celo i pitas se "ma znam li ja ili komsija Zika majstor bolje od svih njih"

Ovo ja sipam..

http://e-mass.rs/proizvod.php?idA=357&LID=mbecczcotbb3ove

Link to post
Share on other sites

Marko,

Vaše ulje se nalazi na spisku ulja koje Motul nudi za BMW 320d (2001-2006).

https://www.motul.com/rs/sr/lubricants/recommendations/c22cd9730874d4944da5d23bb2f2a350?type_name=320d+(2001-2006)

Ali kao što se da videti, ima tamo i Specific LL-04, ali čak i 6100 Syn-nergy.

I sva ta ulja zadovoljavaju BMW specifikaciju: > Preferred: BMW Longlife-01, > Alternatively: BMW Longlife-98, BMW Longlife, ACEA A3/B3 or ACEA A3/B4.

A to je samo Motul, ista ponuda postoji kod brojnih proizvođača. I naravno, pričam o sintetičkim uljima, ne mineralnim ili PS.

Zato nisam pametan šta da sipam; ne dvoumim se da li da sipam mineralno ili PS, već koju sintetiku...

Link to post
Share on other sites
On 4/4/2018 at 2:03 PM, pesimista said:

1. Da li kupiti febijev separator uljnih para (košta oko 4700 dinara) ili je dovoljno dobar i neki sa KP (oni su znatno jeftiniji, oko 1500, 2000 dinara)?

Čekaj sekund, kojih 4700 dinara, ja za moj neki dan platio 1700 dinara, Febi-jev u AutoLine-u. Za 15 eura se ne bi zajebavao i to mijenjam na svakom servisu.

Link to post
Share on other sites

Juče sam zvao Autoline, tu sam cenu dobio (4676 dinara) za febijev separator. Da li pričamo o kompletnom kućištu ili samo o valjku? Ova cena je za kompletan separator uljnih para.

Link to post
Share on other sites